Онлайн-журнал про новобудови Києва та області


Ціни на новобудови зростають по всій країні. Аналітика від ЛУН

01.06.2022

3м2 Редактор

Сервіс новобудов ЛУН підготував аналітику первинної нерухомості за результатами трьох місяців від початку російського вторгнення.

Протягом березня ринок перебував у замороженому стані, будівельні майданчики зупинилися, забудовники переорієнтувалися на підтримку ЗСУ та ТРО та спорудження фортифікаційних укріплень. Поступове відновлення робіт на окремих будмайданчиках почалося з кінця квітня — на початку травня, а сьогодні вже спостерігається відновлення будівництв в усіх регіонах, віддалених від бойових дій. Ціни на нові квадратні метри, за даними ЛУН, сьогодні зросли навіть у валюті в порівнянні з довоєнним рівнем.

Відсоток відновлених будівництв серед житлових комплексів
Відсоток відкриття продажів серед новобудов

Київський регіон

Столиця і передмістя перебувають тільки на початку свого відновлення, хоча і демонструють позитивну динаміку. Наразі у Києві відновилися роботи на 43 будівельних майданчиках, що складає 23% від довоєнного рівня. В області 45 житлових комплексів продовжують будівництво, це лише 25% від загальної кількості.

Середня ціна за квадратний метр в столиці збільшилась на 4,4% у доларах й складає 1 410$/кв. м, в області — зросла на 12,2% до 765$/кв. м (тут і далі всі ціни у доларах США).

Відзначимо, що вже є перші забудовники, що повернулися до роботи в Ірпені та Бучі.

Захід України

Внутрішня міграція вимушених переселенців до цих безпечних регіонів та найбільша віддаленість від зон бойових дій сформували оптимістичне підґрунтя для відновлення ринку. Так, в цих областях спостерігається найбільший відсоток продовження робіт на будівельних майданчиках.

Волинська область — 92% відновили будівництво, Рівненська — 92%, Івано-Франківська — 89%, Закарпатська — 88%, Тернопільська — 85%, Львівська — 81%, Хмельницька — 77%, Чернівецька — 62%.

Ціни у західних регіонах зросли від 6,7% у Чернівецькій області до 15,5% у Хмельницькому регіоні, що є найвищим показником по країні.

Центральні регіони

Відновлення цих регіонів напряму пов’язано з віддаленістю від фронту. Так, Черкаська область відновила будівництво 92% новобудов, Вінницька — 85%, Полтавська — 76%, Дніпропетровська — 41%.

По Кіровоградській області немає інформації щодо відновлення будівництв, але є перший забудовник, що відкрив продажі на своєму об’єкті.

Ціни за метр зросли від 4% у Полтавській області до 12,4% у Вінницькій.

Південні регіони

Найпозитивніша ситуація в Одеській області, де на сьогодні відновлено 56% будівництв. З регіонів, наближених до бойових дій, Одеса демонструє найбільшу стійкість і одна з перших у країні продовжила будівництво. Середня ціна метру в Одесі зросла на 2,5% від довоєнного.

Запорізький регіон відновив роботу на 2 майданчиках, що складає 11% від всіх новобудов.

Північні регіони

Області, що були у безпосередній близькості від бойових дій, або навіть взяли на себе удар війни, також демонструють відновлення будівництва.

Житомирська область — 41% новобудов поновили роботу, Чернігівська — 17%, Сумська — 11%, а це перші 2 будівельні майданчики.

Стан ринку на сході

Найскладніша ситуація на Сході, але і там маємо гарну звістку — перший забудовник у Харкові продовжив будівництво житлового комплексу і ще на 12 інших об’єктах забудовники відкрили можливість придбати квартиру в новобудові зараз.

Прогнози щодо подальшого відновлення

За словами Дениса Суділковського, CMO ЛУН: «Ринок новобудов важливий для спостереження, бо слугує одним з ключових індикаторів для розрахунку темпів відновлення економіки. Забудовники країни продемонстрували свої наміри продовжити будівництво, тепер крок за інвесторами. Наскільки швидко продовжить відновлюватись попит напряму залежить від успіхів ЗСУ, що дарують покупцям нерухомості впевненість у майбутньому нашої країни й збереженні їхніх інвестицій. Водночас ціни на новобудови зростають по всій країні і це пов’язано зокрема зі збільшенням вартості будівельних матеріалів».

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій затвердило і періодично оновлює Перелік громад, що розташовані в зоні бойових дій або перебувають в тимчасовій окупації: останнє …

Компанія CBRE Ukraine в рамках бізнес-лінії Управління проєктами та технічного консалтингу надає послуги з технічного обстеження комерційних і житлових будівель та споруд, що постраждали внаслідок …

Статьи по теме
Аналітика
Ціни на новобудови продовжують зростати — статистика ЛУН

Аналітики компанії ЛУН оновили статистику цін на новобудови по всій Україні. У червні ціни на квадратний метр нового житла в…

01 / 07 / 2022

Аналітика
Статистика новобудов: як змінилися ціни за понад 100 днів війни

Аналітика ЛУН показує, що ціни у доларах на новобудови Одеси та Києва — повернулись до довоєнного рівня, а у Львові…

15 / 06 / 2022

Аналітика
Гостомель чекає на відбудову

Невеличке передмістя Києва — Гостомель почав забудовуватися у часи Радянського Союзу завдяки появі тут підприємства «Антонов», аеропорту, що йому належав,…

07 / 06 / 2022

Аналітика
Обстеження будівель та споруд, що постраждали внаслідок воєнної агресії: питання та відповіді

Компанія CBRE Ukraine в рамках бізнес-лінії Управління проєктами та технічного консалтингу надає послуги з технічного обстеження комерційних і житлових будівель…

02 / 06 / 2022