Онлайн-журнал про новобудови Києва та області


Ціни на новобудови зростають, пропозиції на вторинці скорочуються — аналітика ЛУН

02.08.2022

3м2 Редактор

Аналітики компанії ЛУН оприлюднили дані щодо поточної ситуації на ринку нерухомості України.

Закарпатська, Полтавська та Тернопільська області ставлять рекорди по зацікавленості в оренді житла. Ціни за оренду у перерахунку у доларах менші ніж до війни майже в усіх регіонах, окрім Полтавської (+307%) і Кіровоградської (+83%), котрі продовжують приймати біженців зі сходу. 

З підняттям офіційного курсу ціни в гривні на новобудови зросли. Так в Києві житло стало дорожче на +5200 і тепер становить 44 500 грн/кв. м, в Одесі на +10 500 до 38 500 грн/ кв. м , у Львові на +7100 до 42 500 грн/ кв. м . Найдорожчою областю нових метрів є Закарпатська з 36 800 грн/ кв. м. Ринок вторинного житла все ще відчуває нестачу пропозиції та попиту. Кількість житла виставленого на продаж зменшилась вдвічі в країні, а відновленню попиту заважають законодавчі вимоги обов’язкової присутності всіх власників квартири у нотаріуса.

Ринок оренди

Внутрішні переселенці підтримують високий рівень зацікавленості в оренді квартир в областях віддалених від бойових дій. Рекорди ставлять Закарпатська область +455%, Полтавська +364% та Тернопільська +334% в порівнянні з осінню 2021. Південь втратив свій туристичний сезон, так Одеса демонструє спад зацікавленості в оренді на –80%, а Миколаївська область — аж на –91% менше за показники осені минулого року.

Різниця зацікавленості в оренді житла в липні 2022 в порівнянні з жовтнем 2021:

Закарпатська область +455%,
Полтавська +364%,
Тернопільська +334%,
Вінницька +266%,
Кіровоградська +234%,
Черкаська +176%,
Хмельницька +99%,
Запорізька +34%,
Чернівецька +30%,
Дніпропетровська +26%,
Київська +17%,
Рівненська –9%,
Львівська –13%,
Івано-Франківська –38%,
Житомирська –45%,
Волинська –55%,
Одеська –80%,
Сумська –88%,
Миколаївська –91%,
Чернігівська –97%,
Харківська –97%,
Херсонська –100%.

Ціни на оренду

До війни ціни на оренду в Україні фіксувались в гривні, але власники квартир все частіше підвищення цін аргументують саме зміною курсу валют. З останньою зміною офіційного курсу з 29,5 грн/$ до 36,6, житло в порівнянні з осінню 2021, сьогодні саме у доларах відчутно дешевше в Київській (–33%), Житомирській (–26%), Тернопільській (–42%), Харківській (–47%), Одеській (–57%), Миколаївській (–29%) та Херсонській (–70%) областях. 

Окремо варто відзначити Закарпатську область, що всупереч рекордній зацікавленості демонструє зменшення цін у доларах на –18%. Це пов’язують зі зменшенням на –47% кількості вільних квартир та виїздом частини ВПО з області в інші регіони. Попит збалансувався з пропозицією.

Суттєво подорожчали регіони Полтавської області, де ціна виросла у 4 рази навіть у доларах, та Кіровоградської, майже вдвічі дорожче. Вони й досі приймають велику кількість вимушених переселенців зі сходу.

Ціни на оренду в столиці

За місяць середня ціна на однокімнатну квартиру збільшилась на 1000 грн і становить 9000. Двокімнатна здорожчала на 2000 грн і складає 14000. Трикімнатна додала у ціні +2100 грн і тепер в середньому її оренда обійдеться у 22 000 грн. Це пов’язано як з пожвавленням попиту, так і зі зміною курсу валют.

Ринок купівлі квартир в новобудовах

Традиційно ціни на нові квадратні метри прив’язані до долара і з послабленням офіційного курсу забудовникам довелось переглянути ціни й у гривні. Проте, найпопулярнішою акцією для інвесторів залишається фіксація «старого курсу», що робить пропозицію цікавою для покупців з заощадженнями саме у валюті. 

Середня ціна квадратного метра в столиці коштуватиме 44 500 грн/кв. м, що на 5200 грн дорожче за минулий місяць. В Одесі 38 500 грн/кв. м, що аж на 10500 грн/кв. м більше. У Львові за метр в забудовника в середньому просять 42 500 грн/кв. м і це більше на 7100 грн ніж минулого місяця.

По областях найдорожчий метр у Закарпатській області — 36 800 грн/кв. м і на 8000 дорожче. Найдешевший — у Хмельницькій області, 19 000 грн/кв. м і без змін відносно минулого місяця, очікуємо на корекцію ціни. 

Ринок вторинного житла

Кількість квартир виставлених на продаж відчутно менша майже в усіх областях. Це пов’язано в першу чергу з міграцією. За чинним законодавством для продажу квартири всі власники мають бути присутні особисто у нотаріуса для підписання угоди в регіоні, де зареєстрована квартира, що складно реалізувати сьогодні. 

Зростання пропозиції наявне лише в Чернівецькій області +39%, Закарпатській +8% та Волинській +1%.

Всупереч низькому попиту, виставлені продавцями ціни з минулого року зросли на 20-30% у доларах майже по всім областям без бойових дій. Варто зазначити, що реальні продажі відбуваються з відчутним дисконтом від запрошених цін. Незгодні на зниження цін продавці очікують на відновлення ринку ближче до Перемоги.

Загальний стан ринку і прогнози

«Ринок оренди стабілізувався майже по всій країні. Орендарі та орендодавці знайшли баланс попиту і пропозиції. Ситуації, де ціни виросли в рази й переглядаються чи не кожного місяця, що ми спостерігали навесні, швидше становлять виключення.

Ринок продажу вторинного житла попри відкриті реєстри все ще ускладнений. Загальна кількість угод відчутно менша від довоєнного, що дає можливість покупцям домовлятись про суттєві дисконти від цін заявлених в оголошеннях.

Ринок інвестицій в новобудови продовжує відновлення. 824 житлові комплекси з 1330 по всій Україні відновили свою роботу. В західній частині відсоток відновлених будівництв сягає 90%. Є точкові житлові комплекси у західних регіонах, що повернулись майже до довоєнних показників продажів. Проте, відкладається запуск нових черг будівництв, що створить певний дефіцит на ринку нового житла. Сьогодні найпопулярнішою акцією у забудовників є продаж по старому курсу», — коментує Денис Судилковский, директор з маркетингу ЛУН .

Аналітики компанії ЛУН оновили статистику цін на новобудови по всій Україні. У червні ціни на квадратний метр нового житла в середньому більші за лютневі. Незважаючи на …

Ринок новобудов поступово оживає, забудовники частково поновили роботи на майданчиках, відкрили відділи продажу, але покупець не поспішає вкладатися в нерухомість, попит дуже низький, про що …

Статьи по теме
Аналітика
Квадратный метр в новобудовах продовжить дорожчати

Ринок новобудов поступово оживає, забудовники частково поновили роботи на майданчиках, відкрили відділи продажу, але покупець не поспішає вкладатися в нерухомість,…

10 / 08 / 2022

Аналітика
Ціни на новобудови продовжують зростати — статистика ЛУН

Аналітики компанії ЛУН оновили статистику цін на новобудови по всій Україні. У червні ціни на квадратний метр нового житла в…

01 / 07 / 2022

Аналітика
Статистика новобудов: як змінилися ціни за понад 100 днів війни

Аналітика ЛУН показує, що ціни у доларах на новобудови Одеси та Києва — повернулись до довоєнного рівня, а у Львові…

15 / 06 / 2022

Аналітика
Гостомель чекає на відбудову

Невеличке передмістя Києва — Гостомель почав забудовуватися у часи Радянського Союзу завдяки появі тут підприємства «Антонов», аеропорту, що йому належав,…

07 / 06 / 2022