Онлайн-журнал про новобудови Києва та області


Гостомель чекає на відбудову

07.06.2022

Катерина Клюєва

Невеличке передмістя Києва — Гостомель почав забудовуватися у часи Радянського Союзу завдяки появі тут підприємства «Антонов», аеропорту, що йому належав, та скло- й крохмальному заводу. Радянська епоха залишила у Гостомелі декілька п’ятиповерхівок, здебільшого для працівників аеропорту та ГП «Антонов», поліклініку, школу та дитячий садок, кілька магазинів, а також приватну забудову.

Нова забудова почалась тут пізніше за інші населені пункти у північно-західному напрямі. Більш популярні Ірпінь та Буча вже активно забудовувались, а Гостомель тільки-но перейняв будівельну естафету.

Перші нові житлові комплекси з’явились після 2015 року й розташовувались на кордоні з Бучею, певний час навіть позиціонувались, як бучанські ЖК, адже Гостомель не мав статусу міста та залишався смт.

Більшість ЖК, які будувались, належали до комфорт-класу та були відносно невисокими — до 10-12 поверхів. Будівельники частіше віддавали перевагу монолітно-каркасному способу будівництва з утепленням мінеральною ватою, фасади були як з червоного керамічної цегли, так й навесні вентильовані. Зустрічалися й невеликі ЖК з цегли. Опалення та гаряче водопостачання у квартирах здебільшого автономне — в квартирах встановлювались двоконтурні газові котли.

Пізніше через коронавірус та зміни у пріорітетах покупців тут з’явилась малоповерхова забудова та котеджні містечка.

Покупців дуже приваблювала цінова політика — вартість квадратного метра була меншою, ніж у сусідній Бучі, але натомість можна було користуватися всіма бучанськими перевагами — у безпосередній близькості чудовий Бучанський парк, декілька озер, а дістатися від Києва сюди можна за 20-30 хвилин від метро «Академмістечко».

Які ЖК будувались на початку 2022 року

Більшість ЖК на початок 2022 року передбачувано будувалися біля Бучанского парку, але й інші локації користувалися попитом у споживача. Всього зводилося близько 30 ЖК, котеджних містечок та таунхаусів. Зокрема, ЖК Lake House, ЖК Park Town, ЖК FreeDO, таунхауси Green Heaven, клубний будинок Brickwood та інші.

Коротко згадаємо, що планувалося у складі деяких ЖК.

ЖК Гостомель Residence

До складу ЖК «Гостомель Residence» входять п’ять будинків заввишки 5–7 поверхів та 16 квадрексів. Забудовник віддав перевагу цегляній технології будівництва з подальшим утепленням стін мінеральною ватою й пінополістиролом. У проєкті передбачені 1,2,3-кімнатні квартири, дворівневі квартири з мансардами та формат garden flat. Помешкання здаються в експлуатацію без ремонту, лише з чорновим оздобленням.

ЖК Гостомель Сіті

ЖК « Гостомель Сіті» складається з 2 будинків по 10 поверхів. Нижній поверх комплексу відведено під комерційні площі для сервісів різного профілю, які формують внутрішню інфраструктуру комплекса.

Житловий квартал На Прорізній

ЖК «На Прорізній» складається з 10 будинків по 8-9 поверхів. Каркаси будинків відливаються з армованого бетону, кладка зовнішніх стін виконується з енергоефективних керамічних блоків. Фасади утеплюються мінеральною ватою, проводиться облицювання будівель керамічною плиткою. У комплексі передбачені 1-2-3-кімнатні, а також дворівневі квартири. Житло здається покупцеві повністю підготовленим до ремонту.

ЖК Найкращий квартал-2

ЖК «Найкращий квартал 2» складається з невисоких будинків (змінна поверховість 4-5, 7-8 поверхів). Внутрішній двір закритий від машин, облаштовані місця для відпочинку та активного спорту. Проєктом передбачено понад 1200 кв. м. комерційних площ, в яких відкриють магазини, розвиваючі центри для дітей, салони краси, аптеки або кав’ярні.

ЖК Сенсація

Житловий комплекс «Сенсація» складається з восьмі 5-поверхових будинків. Територія ЖК буде закритою від сторонніх. Для дітей передбачені дитячі майданчики, для спортсменів — workout-комплекси.

Ціна квадратного метра

Ціна квадратного метра у Гостомелі протяшом останніх років поступово зростала, як і в цілому у передмісті Києва. Якщо станом на липень 2021 середні ціні на квартири у Гостомелі були на рівні 17 800 грн за кв.м, у серпні відбулося деяке зниження до 17 500 грн за кв.м, але потім до лютого 2022 ціні зросли до 20 000 грн та майже зрівнялися з цінами у Бучі.

Що відбувалось у місті від початку воєнної агресії?

Після повномасштабного вторгнення російських окупантів 24 лютого Гостомель став однією з перших цілей російської армії. Місто обстрілювали та бомбили з повітря, а на місцевому літовищі намагався висадитись десант. Унаслідок бойових дій місто зазнало сильних руйнувань, окупанти також знищили український літак «Мрія», що перебував на момент вторгнення на аєродромі. За попередніми даними, за 35 днів окупації в Гостомелі пропали безвісти приблизно 400 людей.

Під час окупації загинув селищний голова Гостомеля Юрій Прилипко.

6 березня Гостомелю указом президента України було присвоєно відзнаку «Місто-герой України». При цьому рішення про статус міста Гостемель ще не отримав — відповідний проєкт постанови 20 травня затвердив Кабінет міністрів. За це рішення ще має проголосувати Верховна Рада. У пояснювальній записці до проєкту постанови йдеться, що на підставі листа Гостомельської селищної ради від 25 листопада 2021 року Київська обласна державна адміністрація звернулась до Кабінету міністрів з пропозицією розглянути можливість зарахування селища міського типу Гостомель до категорії міст.

На початку червняу Київській обласній військовій адміністрації повідомили, що створять робочу групу, яка займатиметься відновленням Гостомеля та військового містечка. Саме військове містечко зазнало найбільших руйнувань, де фактично залишилося два будинки. Наразі в них вирішено питання електроенергії, проте залишаються серйозні проблеми з водопостачанням та газом.

Місто поступово оговтується

Вже відновлено автомобільне сполучення Гостомеля з іншими містам, побудована тимчасова переправа через річку Ірпінь.

Деякі забудовники повідомили про відновлення будівництва та продаж квартир. Це ЖК «Сенсація», де анонсована нова черга, клубний будинок Brickwood, де ведеться будівництво, у ЖК Smart, де ведуться оздоблювальні роботи. В ЖК «Гостомель Residence» пообіцяли повернутися до будівництва найближчим часом.

Багато ЖК досі оговтоуються від наслідків бойових дій. Поки не відновилось будівництво у ЖК «Покровський», якій на початок війни був майже збудований, але зазнав суттєвих пошкоджень.

ЖК «Покровський» , фото: Ніна Ломакіна

Cтаном на початок травня в ЖК «На Прорізній» було відновлено пошкоджені снарядами електромережі, подано електрику в квартири. Тривають роботи над відновленням пошкодженого газопроводу, постачанням газу в будинки. В деякі будинки газ — подано. Саперами успішно проведено розмінування території, знешкоджено нерозірвані міни та снаряди на території житлового комплексу. Спільними зусиллями з мешканцями проведено прибирання уламків від пошкодження будинків.

На початок червня більшість будмайданчиків залишаються замороженими. Багато забудовників заявили, що до закінчення воєнного стану й первинної стабілізації будівельного ринку не мають можливості продовжувати будівництво. Тож про відновлення ринку нерухомості у Гостомелі поки говорити зарано.

Компанія CBRE Ukraine в рамках бізнес-лінії Управління проєктами та технічного консалтингу надає послуги з технічного обстеження комерційних і житлових будівель та споруд, що постраждали внаслідок …

Аналітика ЛУН показує, що ціни у доларах на новобудови Одеси та Києва — повернулись до довоєнного рівня, а у Львові — зросли в …

Статьи по теме
Аналітика
Ціни на новобудови продовжують зростати — статистика ЛУН

Аналітики компанії ЛУН оновили статистику цін на новобудови по всій Україні. У червні ціни на квадратний метр нового житла в…

01 / 07 / 2022

Аналітика
Статистика новобудов: як змінилися ціни за понад 100 днів війни

Аналітика ЛУН показує, що ціни у доларах на новобудови Одеси та Києва — повернулись до довоєнного рівня, а у Львові…

15 / 06 / 2022

Аналітика
Обстеження будівель та споруд, що постраждали внаслідок воєнної агресії: питання та відповіді

Компанія CBRE Ukraine в рамках бізнес-лінії Управління проєктами та технічного консалтингу надає послуги з технічного обстеження комерційних і житлових будівель…

02 / 06 / 2022

Аналітика
Ціни на новобудови зростають по всій країні. Аналітика від ЛУН

Сервіс новобудов ЛУН підготував аналітику первинної нерухомості за результатами трьох місяців від початку російського вторгнення. Протягом березня ринок перебував у…

01 / 06 / 2022