Онлайн-журнал про новобудови Києва та області


Огляд іпотечних програм українських банків

21.02.2022

Ганна Нагребельна

3m2 підготував огляд іпотечних програм українських банків для порівняння, в першій частині ми навели умови кредитування трьох фінустанов. Одні програми розраховані під конкретні ЖК, інші дають змогу обирати житло для кредиту в будь-якій новобудові Києва чи передмістя.

Кристал Банк

За іпотечними програмами «Кристал Банк» співпрацює з двома забудовниками.

Кредитна програма «Житло в кредит» призначена для фізичних осіб і дозволяє придбати житлові квартири та нежитлові приміщення в новобудовах групи компаній DIM за партнерськими умовами. Зокрема ідеться про ЖК Lucky Land і «Метрополіс».

Нижче наводимо умови цієї програми кредитування.

Джерело: сайт «Кристал Банк»

Друга програма «Від мрій — до дій» дозволяє взяти іпотечний кредит на житло в усіх об’єктах «Укрбуд», що прийняті ПрАТ «Київміськбуд» (за винятком двох, про які розповімо нижче).

Загалом умови кредитування виглядають так:

Джерело: сайт «Кристал Банк»

Водночас, є уточнення для кожного типу житла.

Якщо ідеться про однокімнатні, то умови кредитування будуть такими:

Джерело: сайт «Кристал Банк»

Для двокімнатних квартир:

Джерело: сайт «Кристал Банк»

Для квартир, де три кімнати і більше:

Джерело: сайт «Кристал Банк»

На окремих умовах банк надає іпотеку для ЖК Mirax (м. Київ, вул. Глибочицька) і КМ «Італійський квартал» (м. Київ, вул. Богатирська):

Джерело: сайт «Кристал Банк»

Банк «Глобус»

У розділі іпотечного кредитування на сайті банку «Глобус» є мапа України з усіма населеними пунктами, де можна отримати позику на придбання житла. Чимало об’єктів позначено саме в Києві (69 ЖК) та Київській області (20 ЖК). Відповідно, перелік забудовників, з якими співпрацює банківська установа, також великий.

Основні умови кредитування програми «Легка Іпотека» (первинне житло):

Джерело: сайт банка «Глобус»

Також банк пропонує програму цільового кредитування «Доступна іпотека 7%» з такими умовами:

Джерело: сайт банка «Глобус»

Окремо діє програма роздрібного кредитування «Доступна іпотека — Бровари» для мешканців Броварської міської територіальної громади. Зокрема ідеться про чотири ЖК, що зводить Cityconsult Development: Krona Park II, Madison Gardens, «Лісовий квартал», «Лавандовий».

Умови іпотечного кредитування такі:

Джерело: сайт банка «Глобус»

Попередні приблизні розрахунки можна зробити за допомогою кредитного калькулятора (є в кожній програмі), що покаже середньомісячний платіж, витрати за кредитом і його вартість.

Правекс Банк

Видає іпотечні кредити на суму до 4 млн грн і терміном до 20 років. Перший внесок повинен бути 20% від суми кредиту. Ставка — від 9,99% річних.

На сайті «Правекс Банку» зазначено, що такий кредит може отримати фізична особа чи ФОП, віком від 23 до 65 років. Офіційний дохід повинен становити від 10 тис. грн на місяць. Необхідно офіційно підтвердити зарплатню і те, що позичальник понад 6 місяців працюєте на одній роботі.

Обрати можна серед трьох програм:

Крім того, банк бере участь у програмі, що реалізує уряд України за ініціативи Президента України через Фонд розвитку підприємництва, — «Доступна Іпотека з Правекс доступніша»:

Додаткові платежі на користь третіх осіб:

 • страхування майна — 0,3 % від вартості нерухомості (щорічно);
 • страхування життя позичальника — 0,50% від суми заборгованості щорічно;
 • послуги нотаріуса — 10 000 грн (орієнтовно);
 • збір на обов’язкове державне пенсійне страхування — 1% від вартості нерухомості;
 • послуги оцінювача — 2 000 грн (орієнтовно).

На що звернути увагу

Визначитися з банком, у якому брати кредит для придбання житла, допоможуть не тільки базові фінансові розрахунки, а й умови, передбачені для іпотеки. Слід уважно з ними ознайомитися і звернути увагу на такі параметри:

 • кому саме банк готовий надати кредит і чи відповідає позичальник цим умовам;
 • додаткові платежі — разові чи регулярні;
 • можливість дострокового погашення кредиту без доплат і застосування штрафних санкцій;
 • розмір обов’язкового першого внеску;
 • штрафні санкції, якщо позичальник порушить умови договору;
 • особливі пункти, які впливають на реальність виконання того, що прописано в договорі, а також можуть збільшувати суму кредиту.

Якщо є сумніви стосовно певних пунктів, краще проконсультуватися з юристом. Водночас зазначимо, що на практиці домовитися з банком про зміни окремих умов іпотечного договору доволі складно. З огляду на це, краще обирати з кількох фінансових установ і брати кредит там, де є найбільш відповідні умови.

Разом з нашими партнерами ЛУН.Місто проаналізували, як змінювалися ціни на первинну нерухомість у передмісті Києва. Середня вартість квадратного метра станом на 1 лютого 2022 р. становила 22 000 …

Через війну багато громадян виїхали зі своїх домівок та шукають притулку в Україні та за її межами. Ми підібрали ресурси та додатки, які допомагають …

Статьи по теме
Аналітика
Ціни на новобудови продовжують зростати — статистика ЛУН

Аналітики компанії ЛУН оновили статистику цін на новобудови по всій Україні. У червні ціни на квадратний метр нового житла в…

01 / 07 / 2022

Аналітика
Статистика новобудов: як змінилися ціни за понад 100 днів війни

Аналітика ЛУН показує, що ціни у доларах на новобудови Одеси та Києва — повернулись до довоєнного рівня, а у Львові…

15 / 06 / 2022

Аналітика
Гостомель чекає на відбудову

Невеличке передмістя Києва — Гостомель почав забудовуватися у часи Радянського Союзу завдяки появі тут підприємства «Антонов», аеропорту, що йому належав,…

07 / 06 / 2022

Аналітика
Обстеження будівель та споруд, що постраждали внаслідок воєнної агресії: питання та відповіді

Компанія CBRE Ukraine в рамках бізнес-лінії Управління проєктами та технічного консалтингу надає послуги з технічного обстеження комерційних і житлових будівель…

02 / 06 / 2022