Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Підсумки липня: менше карантину, більша ціна

04.08.2020

3м2 Редактор

Підсумки першого півріччя на ринку новобудов столиці ознаменувалися зниженням кількості угод і скороченням нової пропозиції на ринку. І вже в липні стало видно перші результати: незначне зростання цін і планове підвищення вартості в гривні у більшості забудовників. Аналізуємо дані згідно зі статистикою від наших партнерів ЛУН.юа.

У липні середня вартість кв.м склала 25 200 грн / кв.м, що на 100 грн більше ніж ціна у червня. Мінімальна вартість підвищилася з 17 300 грн / кв.м до 17 500 грн / кв.м. Але у звязку з тим, що більшість забудовників і покупців прив’язуються до долара, то ми бачимо, що ціна у валюті знизилася через з падіння національної валюти. Тому ми в липні пропонуємо вам аналізувати ціни в доларі, щоб адекватніше оцінювати обстановку.

Якщо говорити про вартість кв.м у різних сегментах житла, то більше всіх ціни змінюються на еліт-клас: з 2520 дол. / кв.м в червні до 2350 в липні. З березня місяця нові проекти в цьому класі поки не з’явилися. Зовсім трохи через валютні коливання просіли економ, комфорт і бізнес-класи, втративши всього по 10 доларів на кв.м: середня ціна в класі економ в липні склала 690 дол. / кв.м, в комфорті – 790 дол. / кв.м, в бізнесі – 1390 дол. / кв.м.

ЦІНИ ПО РАЙОНАХ

Якщо ж відстежувати ціни в окремих районах, то ми можемо спостерігати навіть зростання, наприклад, в Голосіївському – 1080 дол. / кв.м (+10 дол. з червня), Подільському – 920 дол / кв.м (+20 дол. з червня), Шевченківському – 1250 дол. / кв.м (+40 дол. з червня), Святошинському – 800 дол. / кв.м (+40 дол. з червня). Без змін залишилися ціни в Печерському районі – 1850 дол. / кв.м. Незначне зниження цін спостерігалося в інших районах Києва: від 50 до 10 дол.

ПРОГНОЗИ

Ріелтори ж, що працюють як на первинному, так і на вторинному ринку, відзначають зниження купівельної активності в зв’язку з нестабільністю економіки і в цілому купівельних настроїв. Сегмент покупців, які знаходяться у пошуку житла для себе, поки що відкладають покупку на невизначений час, формуючи тим самим відкладений попит. Сегмент інвестпокупок, який раніше становив не більше 20-25% в новобудовах столиці, також скоротився, хоча і не так відчутно.

Одним з факторів, який продовжує підтримувати ринок первинної нерухомості, крім зростаючого курсу долара, залишається зниження ставок по депозитах в банках, що робить інвестиції в нерухомість більш привабливими.

Також варто зазначити, що знижується кількість нових проектів та обсяги вводу в експлуатацію навіть вже готових будинків через недолуге реформування системи архітектурно-будівельної інспекції. До кінця року може сформуватися певний дефіцит кв.м, що допоможе утримувати забудовникам ціни на столичну нерухомість.

Теги:

Статьи по теме
Новини
В Києві ввели в експлуатацію майже на 45% менше кв.м, ніж торік

У Києві за перше півріччя 2020 року введено в експлуатацію понад 254 тисяч квадратних метрів житла, що на 41% менше аналогічного періоду минулого року. Відповідні…

01 / 10 / 2020

Новини
У Києві влаштували протест через будівництво ЖК біля Арсеналу

У Києві влаштували протест на Московській вулиці. У зв’язку з цим обмежено рух транспорту. Про це повідомляє РБК-Україна. Люди протестують проти будівництва на вулиці Московській, 7….

01 / 10 / 2020

Новини
Скільки офіційно заробляли будівельники в серпні

У серпні 2020 року середня номінальна заробітна плата по Україні склала 11 446 грн. Про це повідомили в Державній службі…

01 / 10 / 2020

Новини
Нові котеджні містечка в передмісті

Пропонуємо короткий перелік нових котеджних містечок в передмістях Києва. КМ LIBERTY 2 З’явився новий проект КМ Liberty 2 в с….

01 / 10 / 2020