Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Що таке житловий комплекс?

19.11.2021

Ганна Нагребельна

Сучасне будівництво на ринку житлової нерухомості — це не просто зведення одного будинку з кількома магазинами на першому поверсі. У великих містах зараз дедалі частіше будують саме житлові комплекси. Що таке житловий комплекс та в чому особливість таких об’єктів, розповідаємо у матеріалі 3m2.

Житловий комплекс — що це?

Насамперед йдеться про земельну ділянку, виділену під будівництво багатоповерхового будинку або кількох. ЖК, незалежно від кількості будівель, має бути виконаний у певній концепції та в одному архітектурному стилі. Також житловий комплекс відповідає своєму статусу, якщо включає низку об’єктів інфраструктури. До них можуть належати магазини, дитячі та спортивні майданчики, озеленення та облаштування прибудинкової території, паркінг. Останнім часом у Києві та області почали будувати багатофункціональні ЖК, куди, крім усього, перерахованого вище, включають офісні приміщення, школи та садочки, SPA-центри, фітнес-зали, великі прогулянкові зони з велодоріжками та променадом.

Житловий комплекс Lucky Land
Житловий комплекс Lucky Land

Крім того, стає поширеною практика будівництва житлових кварталів, де забудовники облаштують у тому числі транспортну інфраструктуру, доріжки для пішоходів та багато іншого.

Краще зрозуміти, що таке житловий комплекс і в якому саме купувати квартиру допоможе класифікація.

Види сучасних житлових комплексів

Показовим у плані різноманітності видів нових ЖК є Київ. Ущільнення столичної забудови добре демонструє, що означає житловий комплекс для мешканців міста. Попит саме на житло в новобудовах зростає рік у рік, навіть при розміщенні будинків вікна у вікна.

Житлові комплекси економ-класу

За словами експертів у житловій нерухомості, ЖК економ-класу практично зжили себе і перестають бути затребуваними, особливо у столиці. Проте за останні десятиліття таких новобудов у Києві та області з’явилося чимало. Їх характеристики:

• відносно невисока вартість квадратного метра;

• застосування найпростіших технологій будівництва та матеріалів;

• нерідко відсутність у квартирах навіть чорнової обробки;

• мінімально облаштована прибудинкова територія.

Нині серед ЖК економ-класу у Києві є низка об’єктів з ознаками проблемних, де продаж призупинено. Причини різні — закінчення договору оренди земельної ділянки, судові процеси, арешт майна, анулювання дозволу на будівництво тощо.

У тих комплексах, у яких все йде за заявленим планом та у порядку дозвільні документи, ціни стартують від 900 тис.–1 млн грн за однокімнатну квартиру площею близько 40 кв. м. Райони трапляються різні, але зазвичай не центральні: Деснянський, Святошинський, Оболонський, Дарницький, Голосіївський, Солом’янський, Святошинський.

Технологія будівництва в будинках, що продаються від забудовника, — панельна або змішана з монолітно-каркасною, стіни виконані із залізобетону, утеплення мінеральною ватою або пінополістиролом.

Житлові комплекси комфорт-класу

Сегмент ЖК комфорт-класу в столиці поки що є найбільш широко представленим. Наприклад, на профільному ресурсі з продажу квартир у новобудовах «ЛУН» на момент підготовки матеріалу представлено близько 130 комплексів.

Тут є пропозиції, які стартують від 1 млн грн, проте це буде однокімнатна квартира близько 30 кв. м та у віддаленому від центру районі Києва. У середньому ж, щоб придбати хороше житло в даному сегменті, варто виходити щонайменше з 1,5 млн грн. Тоді вийде і квартира більшої площі, і розташування будинку краще, і концепція ЖК цікавіша.

У комфорт-класі будують майже всі провідні девелопери столичного ринку житлової нерухомості. Експерти говорять, що саме за цим сегментом найближче майбутнє, адже покупці наразі обирають не просто стіни, а спосіб життя, закладений у концепт житлового комплексу. Наявні у продажу пропозиції підтверджують таку тенденцію.

ЖК у певному стилі, цікаві варіанти на стилобаті, ресепшен, закрита територія та цілодобова охорона, каскадний принцип будівництва, особливий підхід до кольорової гами, планування квартир та інших аспектів — саме це використовують забудовники, щоб привернути увагу до свого об’єкта.

Тут найчастіше застосовують монолітно-каркасну технологію будівництва, стіни зводять із газоблоку, керамзитоблоку або цегли, фасади утеплені мінеральною ватою.

Житло комфорт-класу представлене практично у всіх районах столиці, щоправда, трапляються призупинені забудови.

Житлові комплекси бізнес-класу

Останнім часом їх стало в Києві досить багато: оголошень на «ЛУН» зараз близько 100. ЖК бізнес-класу відрізняються зручним місцезнаходженням, якіснішими матеріалами, продуманим дизайном та наявністю додаткових сервісів для мешканців та гостей.

Різні планування, панорамні вікна з високими видовими характеристиками, просторі внутрішні приміщення та різноманітна інфраструктура в межах комплексу, а також особливий підхід до охорони території, контролю доступу та безпеки, реалізація екоініціатив зустрічаються в багатьох проєктах. Водночас кожна з новобудів має свої особливості, оскільки покупці хочуть більше, ніж типовий ЖК.

Частину житла бізнес-класу здають з ремонтом або під чистове оздоблення. Вартість починається приблизно від 2 млн грн за однокімнатну квартиру площею 40-45 кв. м, але у віддалених районах. У центрі столиці цінник за такий самий розмір стартує з 3-3,5 млн грн.

Будують за монолітно-каркасною технологією, стіни, як правило, викладають із цегли, фасад утеплюють мінеральною ватою і нерідко роблять навісним вентильованим.

Житлові комплекси еліт-класу

Найвищий рівень житлової нерухомості — еліт, або преміум. По суті цей статус говорить сам за себе. Також визначальними стають ціна та наявність пропозиції. За інформацією на профільних порталах новобудов, об’єктів цього класу в Києві близько 30. Вартість починається приблизно з 3–3,5 млн грн за однокімнатну 48 кв. м, але є низка проєктів, де подібна квартира коштуватиме понад 4 млн грн і дорожче.

Ці будинки зводять за тими ж технологіями, що й бізнес-клас, проте забудовники надають сервіс високого рівня вже після заселення, переважно центральне місце розташування та низку інших переваг.

Складові елементи житлового комплексу

До обов’язкових елементів сучасного ЖК експерти відносять:

• концептуальність;

• продуману логістику;

• облаштовану зовнішню та внутрішню інфраструктуру;

• наявність паркінгів (гостевого та для своїх авто), комерційних площ;

• правильно організовану вхідну групу (лобі);

• озеленення прилеглої території;

• забезпечення безпеки та контролю доступу;

• використання енергозберігаючих технологій, екоспрямованість;

• різноманітність планувань, у тому числі наявність дво-, трирівневих квартир;

• дотримання ДБН під час зведення будівель.

Якість будівельних робіт та наявність перерахованих складових залежить від класу ЖК, його місця розташування та вартості житла.

Особливості життя у житловому комплексі

Якщо покупці розглядають придбання квартири в житловому комплексі, це означає, що вони потребують житла вищого рівня. Купити його за гарною ціною можна при старті продажів, тобто фактично, коли забудовник тільки-но починає рити котлован і закладати фундамент. Чекати до введення в експлуатацію доведеться близько двох-трьох років. І щоб переконатися в надійності того об’єкта, куди заплановано інвестицію, 3m2 радить ретельно перевіряти всі дозвільні документи до підписання договору з девелопером. Не зайвим також поцікавитися історією забудовника і тим, наскільки він дотримується своїх обіцянок щодо термінів реалізації проєктів.

За даними статистики ЛУН Місто станом на 1 листопада середня вартість квадратного метра в новобудовах передмістя Києва становила 20 400 грн, таким чином за місяць квадрат подорожчав на 900 грн. Розрив …

В українських реаліях купівля квартири пов'язана з певними процедурами, які необхідні для перевірки безпеки угоди, надійності продавця, а також правильності оформлення документів на житло. Розповідаємо, як вибрати …

Статьи по теме
Аналітика
Різкий стрибок: як змінилася ціна квадратного метра в новобудовах Києва за листопад 2021

За оновленою статистикою від ЛУН. Місто за листопад середня вартість квадратного метра в новобудовах Києва стрімко зросла — до 34 700 грн…

02 / 12 / 2021

Аналітика
Як продати квартиру в новобудові

Купуючи житло в новобудові, частина інвесторів розглядають це як варіант примножити свої грошові заощадження. І вже після здачі ЖК до…

25 / 11 / 2021

Аналітика
Як правильно вибрати та купити квартиру в новобудові 2021

В українських реаліях купівля квартири пов’язана з певними процедурами, які необхідні для перевірки безпеки угоди, надійності продавця, а також правильності…

23 / 11 / 2021

Аналітика
Квадрат в передмісті продовжує дорожчати: статистика за жовтень

За даними статистики ЛУН Місто станом на 1 листопада середня вартість квадратного метра в новобудовах передмістя Києва становила 20 400 грн, таким чином…

09 / 11 / 2021