Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Високий попит підштовхує зростання цін на первинне житло столиці

03.11.2020

3м2 Редактор

У жовтні більшість забудовників підвищили ціни, особливо це стосується проектів ЖК в активній фазі будівництва. Експерти відзначають стабільно високий інтерес до новобудов: так, згідно з дослідженнями ЛУН.Місто 68% опитаних жителів столиці активно цікавляться новобудовами і розглядають варіанти придбання. У більшості відділів продажів констатують зростання попиту з кінця серпня, кількість угод на біржі перевищила аналогічні осінні показники минулого року. При тому, що в зв’язку з карантином і реформою ДАБІ, про наслідки якої ми писали раніше, кількість нових проектів незначно скоротилося, а кількість зданих в експлуатацію площ скоротилося більше ніж вдвічі. Відповідно, ми наближаємося до точки перевищення попиту над пропозицією. Тим більше, що і покупець став більш вимогливий до проектів і їхньої надійності після ситуації з Укрбудом та Аркадою.

Отже, в жовтні середня ціна квадратного метра на ринку Києва склала 27 000 грн/кв. м, що еквівалентно 950$/кв. м. При тому, що середня ціна у вересні в доларі також склала 950$/кв. м. Зростання цін сталося саме через зростання курсу, і саме зростання курсу валют найчастіше позитивно позначається на динаміці продажів новобудов. Мінімальна вартість кв. м залишилося на рівні з вереснем — 670$/кв. м.

Цікаво, що зростання відбулося далеко не у всіх сегментах: так, середня ціна в сегменті економ знизилася з 740$/ кв. м до 680$/кв. м (-8%) і в класі комфорт з 800$/кв. м до 790$/кв. м. У той час як в класі бізнес відбулося зростання з 1 420$/кв. м до 1 430$/кв. м, і найзначніше зростання сталося в класі еліт — з 2 200$/кв. м до 2 500$/кв. м (+ 12%), поступово повертаючи собі втрачені за весну-літо позиції.

При цьому якщо розглядати, як змінилися ціни за районами Києва, то ситуації виглядає дещо інакше: в 5 районах відбулося зниження середньої ціни, тільки в 3 районах відбулося незначне зростання і в 2 районах ціни залишилися без змін. Падіння в діапазоні 20-50$/ кв. м сталося в Подільському (-50$/кв. м), Святошинському (-50$/кв. м), Шевченківському (-20$/кв. м), Голосіївському (-40$/кв. м) і Деснянському (- 20$/кв. м) районах. Варто відзначити, що в Шевченківському і Голосіївському районах розташовані наймасштабніші будівництва і було введено найбільшу кількість метрів з початку року.

Зростання вартості за кв. м відзначаємо в Оболонському районі (+ 50$/кв. м), Солом’янському (+ 10$/кв. м) і в Дніпровському (+ 50$/кв. м) районах. Без змін залишилася середня ціна в Печерському районі (1910$/кв. м) і в Дарницькому (740$/кв. м).

Більшість експертів сходяться на думці, що ціни на первинну нерухомість будуть рости в гривні і далі, але будуть змінюватися зовсім незначно в доларі. При цьому вартість кв. м проєктах, що активно будуються, буде тільки зростати — до 15% до кінця року.

Статьи по теме
Новини
В Україні скасували карантин вихідного дня

Кабінет міністрів скасував карантин вихідного дня: на вихідних і в будні діятиме обмеження «помаранчевої» зони. Про це під час засідання уряду повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль,…

02 / 12 / 2020

Новини
Клубне житло у Києві

3m2 підібрав житлові комплекси клубного типу Києва, де можна купити квартиру. ЖК PHILADELPHIA CONCEPT HOUSE Адреса: Печерський район, Кловський узвіз,…

02 / 12 / 2020

Новини
На Бульварно-Кудрявській відреставрували історичну будівлю

Завершилися ремонтно-реставраційні роботи фасаду житлового будинку — пам’ятки архітектури місцевого значення по вул. Бульварно-Кудрявській, 19. Про це повідомив голова Шевченківської…

02 / 12 / 2020

Новини
Ціни на двокімнатні квартири впали майже у всіх районах Києва

Станом на перше грудня портал Flatfу, який спеціалізується на вторинній нерухомості, оновив дані за районами (за листопад 2020 року у…

02 / 12 / 2020