Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Як продати квартиру в новобудові

25.11.2021

Ганна Нагребельна

Купуючи житло в новобудові, частина інвесторів розглядають це як варіант примножити свої грошові заощадження. І вже після здачі ЖК до експлуатації вони шукають покупця на ці квадратні метри. Як продати квартиру в новобудові швидко та найбільш вигідно, розповідаємо у нашому матеріалі.

Які квартири користуються популярністю

У Києві та області найбільш популярними варіантами залишаються одно- та двокімнатні квартири (з роздільними кімнатами). Залежно від місця розташування будинку, цікавими можуть бути різні сторони світу та планування. Прекрасний вид з вікон, комфортне розміщення внутрішніх приміщень і орієнтація на північний схід або захід стануть більш виграшними варіантами. Також має значення поверх. Однак єдиного рецепту, як краще продати квартиру в новобудові, немає. Скільки покупців, стільки й думок.

Трикімнатні та квартири більшою площею, як правило, продаються довше. Ще важче знайти покупців на дворівневе житло.

Що стосується класу ЖК, найбільш затребуваним зараз є комфорт та бізнес. Економ поступово відходить у минуле, а преміум обмежений і пропозиціями на ринку, і кількістю покупців.

Як швидко продати квартиру в новобудові: покрокове керівництво

Нюансів при продажі квартири досить багато, тому цей процес потребує певної підготовки та займає час.

Основні його етапи виглядають так:

– підготовка квартири до продажу — самого приміщення та документів;

– гарні фото та план від забудовника;

– визначення конкурентоспроможної ціни;

– вивчення всіх законодавчих нюансів, що стосуються угоди;

– виставлення на продаж, сплата податків підписання договору купівлі-продажу.

Далі про кожен пункт докладніше.

Генеральне прибирання перед продажем

Перевагою квартири у щойно зданому ЖК є відсутність ремонту. Так покупець бачить, із чим має справу, і ще йому не потрібно платити будівельникам, щоб вони спочатку демонтували старі матеріали та конструкції. Недоторкані стіни і підлога — найкращий варіант для тих, хто хоче все розпланувати під себе.

Проте квартира «після будівельників» не завжди має товарний вигляд. До того, як зробити фото, винесіть все будівельне сміття та залишки матеріалів, якщо вони є. Також можна помити вікна та вхідні двері.

Якщо ви купували квартиру з ремонтом від забудовника, тоді варто провести чи замовити генеральну.

Бажаючі знайдуться в обох варіантах (з ремонтом або без квартири), але для цього житло потрібно добре презентувати.

Фотографії квартири

Вибір вдалого ракурсу та деталізація приміщень на фото допоможуть виділити оголошення серед інших схожих. Покупцям буде цікавий:

– вид з вікна;
– балкон та планування;
– стан квартири, парадної, сходової клітки, ліфтів та комор, паркінгу;
– вхідна група та найближча інфраструктура.

Все, що показує житло з кращого боку, варто додати до оголошення разом із докладним текстовим описом.

Вибір ціни

Визначити, як вигідно продати квартиру в новобудові, допоможуть профільні ресурси з оголошеннями про продаж вторинної нерухомості. Продавцю варто оцінити, який ціновий діапазон є найбільш привабливим та вигідним.

Крім ситуації на ринку, на вартість впливатимуть терміни, в які потрібно продати квартиру. Якщо це не поспіхом, можна ставити вищу ціну.

Розміщення на рекламних майданчиках

Найпопулярніші сайти для розміщення оголошення — хороший інструмент для тих, хто ставить питання, як продати квартиру, куплену в новобудові. Розмістивши тут інформацію, більше не потрібно думати, як донести її до агентств нерухомості. Ріелтори самі зателефонують і запитають, чи можуть рекламувати цю позицію. Тому працювати тільки з одним брокером — не завжди найефективніший спосіб швидко продати житло.

Показ квартири та оформлення задатку

Організація перегляду займатиме час. Не всі готові купити квартиру за фото і планом, особливо, якщо вона вже готова, її можна подивитися. Тут допоможуть ріелтори, оскільки все одно стають сполучною ланкою між покупцем та продавцем, за що й одержують відсоток. Обумовлені заздалегідь умови дозволять приймати потенційних покупців у зручний для продавця час.

Також ріелтор бере участь в оформленні задатку — невеликої суми, яка гарантує фіксацію ціни та збільшує ймовірність успішного завершення угоди. Її передачу продавцю чи агентству нерухомості оформляють документально. У разі відмови від правочину, як правило, завдаток подвоюється. Його виплачують ті, хто став ініціатором анулювання домовленостей.

Збір документів по квартирі для угоди

Якщо житло одразу після будівельників, то всі документи видає забудовник: право власності на квартиру, техпаспорт, паспорти лічильників (світло, вода, тепло). А от коли будинок вже прийняла керуюча компанія або створено ОСББ і почали виставляти рахунки за комунальні послуги, до продажу потрібно підготувати всі платіжки та сплатити заборгованість за її наявності.

Оформлення угод та у нотаріуса

Нотаріуса зазвичай вибирає агентство нерухомості, але також можна запропонувати свого. Його послуги платні.

На заздалегідь обраний час покупець, продавець (можуть бути їхні представники за дорученням) та брокер приїжджають у нотаріальну контору або всі разом виїжджають до банку, якщо сторони хочуть розмістити готівку (оплату за квартиру) на депозиті та їх попередньо перевірити.

Після того, як продавець і покупець підтверджують нотаріусу домовленості та бажання укласти угоду, слідує сплата податків: 1% вартості квартири до Пенсійного фонду сплачує покупець і 1% держмита — продавець (тут важливо розуміти, що таким податок буде, якщо житлом людина володіє більше трьох років та угода перша на рік).

Якщо продаж не перший та/або житло у власності до трьох років, то продавцю належить сплатити 5% прибуткового податку.

Лише після цього нотаріус оформить документи з купівлі-продажу.

Взаєморозрахунки

Додатковими витратами також стануть брокерські — після здійснення операції розрахунок з агентством нерухомості. Сума комісійних може становити близько 4% вартості квартири і її сплачує покупець. Такі правила діють на ринку житлової нерухомості у Києві.

В українських реаліях купівля квартири пов'язана з певними процедурами, які необхідні для перевірки безпеки угоди, надійності продавця, а також правильності оформлення документів на житло. Розповідаємо, як вибрати …

За оновленою статистикою від ЛУН. Місто за листопад середня вартість квадратного метра в новобудовах Києва стрімко зросла — до 34 700 грн станом на 1 грудня 2021 р. Це найсуттєвіше подорожчання …

Статьи по теме
Аналітика
Як змінилися ціни в передмісті Києва за грудень 2021 та за рік

Разом з нашими партнерами ЛУН.Місто аналізуємо цінові зміни, які відбулися на ринку первинної нерухомості передмістя Києва. Станом на 1 січня…

17 / 01 / 2022

Аналітика
Ринок новобудов Києва: як змінилася ціна квадрата за рік

За даними наших партнерів ЛУН.Місто, за 2021 р. середня ціна квадратного метра у новобудовах Києва виросла на понад 26% —…

10 / 01 / 2022

Аналітика
Ціни в передмісті поступово наближуються до київських: статистика за листопад 2021

За оновленими даними статистики ЛУН Місто станом на 1 грудня середня вартість квадратного метра в новобудовах передмістя Києва становила 20 900 грн, що…

08 / 12 / 2021

Аналітика
Різкий стрибок: як змінилася ціна квадратного метра в новобудовах Києва за листопад 2021

За оновленою статистикою від ЛУН. Місто за листопад середня вартість квадратного метра в новобудовах Києва стрімко зросла — до 34 700 грн…

02 / 12 / 2021