Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Як убезпечити себе, купуючи квартиру в новобудові

10.02.2020

3м2 Редактор

Покупка квартири в новобудові завжди пов’язана з ризиком. Що потрібно знати, щоб не зарити гроші в котлован.

Покупка квартири

Аналізуємо ціну

Ціна — важливий фактор, а для деяких — визначальний при покупці квартири на первинному ринку. Чим дешевше, тим краще — так вважає тільки нерозумний. Якщо ціна квадратного метра нижче середньої по ринку, а тим більше, якщо вона істотно занижена, то від такої покупки варто відмовитися. Напевно, забудовник щось приховує — або у нього проблеми з землею, або ж він просто хоче привернути скоріше інвестиції, але при цьому не ставить перед собою мету — закінчити будівництво. Яскравий приклад — будинки Войцеховського, детальніше в нашому Будконтролі.

Перевіряємо репутацію

Репутація забудовника — дуже важливий фактор при виборі квартири. Вивчіть весь його підспідок. Коли почав будувати, скільки об’єктів здав, в строк або з затримками, чи були якісь скандали, пов’язані з його діяльністю. Особливо важливо вивчити всі судові суперечки, в яких був помічений забудовник. Як перевірити забудовника ми писали тут.

Вивчаємо дозвільну документацію

Чесний забудовник всю дозвільну документацію тримає у відкритому доступі — скани на сайті або копії у відділах продажів. Якщо забудовник відмовляється надати документи на вашу вимогу, відмовтеся від свого вибору.

Читаємо форуми

Форуми інвесторів можуть стати серйозним аргументів в ухваленні рішення. Часто там можна дізнатися цікаві деталі, про які не пишуть в ЗМІ. Не полінуйтеся пройтися по декількох форумах і порівняти відгуки, адже буває, що коментарі замовлені конкурентом або ж самим забудовником. Проаналізуйте отриману інформацію, не приймайте все на віру.

Моніторимо профільні сайти і канали

Підпишіться на профільні канали телеграм, вивчіть сайти про нерухомість. Слідкуйте за забудовником систематично, щоб скласти максимально повну картину.

Відстежуємо хід будівництва

Сьогодні технології дозволяють стежити за ходом будівництва, не виїжджаючи на будмайданчик. На профільних сайтах або ж на сайті самого забудовника часто бувають розділи, де викладаються фото виконаних робіт або ж є можливість стежити за будівництвом в режимі реального часу за допомогою камер, встановлених на будмайданчику. Як відслідковувати хід будівництва читайте тут.

Вивчаємо договір

Вивчати типовий договір забудовника краще з юристом, який допоможе виявити всі приховані нюанси, які можуть бути не видно непрофесіоналові. Можна також скористатися автоматичним юридичним аудитом об’єктів нерухомості Monitor.Estate.

Аналітичні підсумки першого місяця 2020 року, завершення акційних розпродажів, ціни та нові умови розстрочки на первинному ринку нерухомості від 3m2 на основі даних ЛУН.ua. Середня вартість квадратного метра в ЖК …

Чи змінилася вартість квадратного метра в новобудовах передмістя столиці, читайте в нашій аналітиці на основі даних Лун.ua. Середня вартість тримається Січень не приніс суттєвих змін на ринок новобудов …

Статьи по теме
Аналітика
Що відбувалося на ринку житлової нерухомості в 2023 році. Дослідження ЛУН

Вторинний ринок у віддалених від зони бойових дій районах демонструє зростання цін навіть у валюті. За даними ЛУН, виключенням стала…

13 / 12 / 2023

Аналітика
Ринок первинної нерухомості: передмістя випереджає Київ за кількістю нових ЖК і зростанням цін

У 2023 році ціни на первинному ринку нерухомості змінилися не суттєво. Про це свідчать дані аналітичні дані компанії M4U.  Так,…

24 / 10 / 2023

Аналітика
Кейс: за порушення строків суд ухвалив рішення стягнути з забудовника 50,5% вартості квартири. Коментарі юриста

Перенесення термінів введення в експлуатацію — доволі часте явище первинному ринку не рухомості, вчасна здача   — це скоріше виключення,…

31 / 08 / 2023

Аналітика
Що відбувається на ринку первинної нерухомості столичного регіону

Згідно з опитуванням забудовників від Property Times, від початку весни поточного року на ринку первинної нерухомості столичного регіону спостерігається поступове…

18 / 07 / 2023