Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Затишшя перед бурею, що відбувається з цінами на первинному ринку житла

05.10.2020

3м2 Редактор

За допомогою статистики ЛУН.Місто ми можемо з вами проаналізувати ситуацію на ринку первинної нерухомості і спробувати спрогнозувати, що ж буде з цінами до кінця року.

У вересні середня вартість квадратного метра виросла на 100 грн і сягнула 26 600 грн/кв. м. При цьому в валюті втратила 10$.

Забудовники не наважилися сильно підвищувати ціни на тлі падіння гривні. На сайті ЛУН.новобудови також доступна функція статистики цін по окремо взятому ЖК і якщо простежити, як змінювалися ціни на проекти, які в продажу вже мінімум рік, то динаміка покаже падіння в доларі. Навіть якщо це падіння в доларі і не буде здаватися значним, не більше 100 доларів в сегменті комфорт і економ, то в будь-якому випадку, традиційне зростання цін в процесі завершення будівництва вже можна констатувати тільки на окремих проектах. Ринок диктує зниження ціни.

Давайте розберемося, що відбувається з цінами в окремих сегментах і районах столиці. Якщо дивитися в валюті, що в нашому випадку більш репрезентативно, ми бачимо невелике зростання у всіх сегментах, крім еліт. Так, економ додав 30$ і досяг 740$/кв. м. На 10$ підріс і комфорт клас — 800$/кв. м. У класі бізнес кв. м досяг 1 420$. У той час як елітна нерухомість вже не перший місяць здає свої позиції і в вересні знизилася на 290$, зупинившись на позначці в 2 200$/кв. м.

Якщо ми будемо розглядати середні ціни по районам, то саме в Печерському районі, де сконцентровані найдорожчі проекти, ми констатуємо падіння з 1 990$/ кв. м до 1 910$/ кв. м.

Чи можемо відзначити невелике зростання цін в Подільському (на 90 $/кв. м), Святошинському (на 70 $/кв. м), Голосіївському (на 30 $/ кв. м), в Солом’янському і Деснянському (на 10 $/кв. м). Без змін середня ціна залишилася в Оболонському, Шевченківському, Дніпровському та Дарницькому районах.

При цьому вересень знову б’є негативні рекорди за кількістю нових проектів і стартів продажів: стартував продаж тільки в 1 комплексі столиці — ЖК CHALET від Стандарт Девелопмент в Святошинському районі, і на карті будівництва з’явилося 3 нових об’єкти, про які дуже мало інформації.

Нормального росту цін з початком осені не сталося: падіння купівельних настроїв, зростання курсу, реформування контрольно-дозвільної системи, гучні будівельні скандали з «Аркада» та «Укрбуд», всі ці фактори «лихоманять» ринок і вселяють невпевненість, як в забудовників, так і в інвесторів.

Ринок чекає фіналізації реформи ДАБІ і закон про захист прав інвесторів, який обіцяють прийняти ще в цьому році. Що ж стосується цін, то їх коригування буде тільки по курсу валют. Ні різкого підвищення, ні різкого падіння не відбудеться — для цього немає передумов.

Статьи по теме
Новини
На Саксаганського реставрують старовинну будівлю під музей Франка

На вулиці Саксаганського, 93б триває реставрація будівлі Музею видатних діячів української культури. Про це розповіла директор Департаменту культури Діана Попова…

27 / 10 / 2020

Новини
На Трухановому острові почали підсвічувати новопобудовану вхідну групу

На Трухановому острові завершилась перша черга великої реконструкції, у рамках якої впорядкували 5,5 гектарів території острову і збудували вхідну групу з навісом-перголою. Вхідна…

27 / 10 / 2020

Новини
Держреєстратори зможуть перевіряти достовірність судових рішень онлайн

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» запровадило інформаційний обмін з Державною судовою адміністрацією. Відтепер державні реєстратори та нотаріуси можуть отримувати повний текст судового рішення під…

27 / 10 / 2020

Новини
Для будівництва у Києві споруд вище 45 метрів обов’язкове погодження в Міноборони і Державіаслужбі

Відповідно до постанови Кабміну «Про затвердження положення про використання повітряного простору України» будівництво і реконструкція будинків, вищих 45 метрів та…

27 / 10 / 2020