Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Затишшя перед бурею, що відбувається з цінами на первинному ринку житла

05.10.2020

3м2 Редактор

За допомогою статистики ЛУН.Місто ми можемо з вами проаналізувати ситуацію на ринку первинної нерухомості і спробувати спрогнозувати, що ж буде з цінами до кінця року.

У вересні середня вартість квадратного метра виросла на 100 грн і сягнула 26 600 грн/кв. м. При цьому в валюті втратила 10$.

Забудовники не наважилися сильно підвищувати ціни на тлі падіння гривні. На сайті ЛУН.новобудови також доступна функція статистики цін по окремо взятому ЖК і якщо простежити, як змінювалися ціни на проекти, які в продажу вже мінімум рік, то динаміка покаже падіння в доларі. Навіть якщо це падіння в доларі і не буде здаватися значним, не більше 100 доларів в сегменті комфорт і економ, то в будь-якому випадку, традиційне зростання цін в процесі завершення будівництва вже можна констатувати тільки на окремих проектах. Ринок диктує зниження ціни.

Давайте розберемося, що відбувається з цінами в окремих сегментах і районах столиці. Якщо дивитися в валюті, що в нашому випадку більш репрезентативно, ми бачимо невелике зростання у всіх сегментах, крім еліт. Так, економ додав 30$ і досяг 740$/кв. м. На 10$ підріс і комфорт клас — 800$/кв. м. У класі бізнес кв. м досяг 1 420$. У той час як елітна нерухомість вже не перший місяць здає свої позиції і в вересні знизилася на 290$, зупинившись на позначці в 2 200$/кв. м.

Якщо ми будемо розглядати середні ціни по районам, то саме в Печерському районі, де сконцентровані найдорожчі проекти, ми констатуємо падіння з 1 990$/ кв. м до 1 910$/ кв. м.

Чи можемо відзначити невелике зростання цін в Подільському (на 90 $/кв. м), Святошинському (на 70 $/кв. м), Голосіївському (на 30 $/ кв. м), в Солом’янському і Деснянському (на 10 $/кв. м). Без змін середня ціна залишилася в Оболонському, Шевченківському, Дніпровському та Дарницькому районах.

При цьому вересень знову б’є негативні рекорди за кількістю нових проектів і стартів продажів: стартував продаж тільки в 1 комплексі столиці — ЖК CHALET від Стандарт Девелопмент в Святошинському районі, і на карті будівництва з’явилося 3 нових об’єкти, про які дуже мало інформації.

Нормального росту цін з початком осені не сталося: падіння купівельних настроїв, зростання курсу, реформування контрольно-дозвільної системи, гучні будівельні скандали з «Аркада» та «Укрбуд», всі ці фактори «лихоманять» ринок і вселяють невпевненість, як в забудовників, так і в інвесторів.

Ринок чекає фіналізації реформи ДАБІ і закон про захист прав інвесторів, який обіцяють прийняти ще в цьому році. Що ж стосується цін, то їх коригування буде тільки по курсу валют. Ні різкого підвищення, ні різкого падіння не відбудеться — для цього немає передумов.

Статьи по теме
Новини
Облікова ставка НБУ поки що залишилась на рівні 6%

Національний банк буде готовий підвищувати облікову ставку для приведення інфляції до цільового діапазону. Але поки що вона залишається на рівні…

21 / 01 / 2021

Новини
Отримано Сертифікати про прийняття в експлуатацію п’ятого будинку комплексу «Малахіт»

Новини компаній Отримано Сертифікат про прийняття в експлуатацію п’ятого, останнього, будинку житлового комплексу «Малахіт» за адресою: м. Київ, вул. Сурикова,…

21 / 01 / 2021

Новини
Cтарти продажів у ЖК Києва та передмістя

У Києві та у найближчих локаціях розпочались продажі у нових ЖК. ЖК Найкращий квартал-2 Стартували продажі в новому проекті ЖК…

21 / 01 / 2021

Новини
Суд повернув нацпарку «Голосіївський» 25 земельних ділянок

Ірпінським міським судом Київської області задоволено ряд позовів Київської обласної прокуратури про витребування з незаконного володіння громадян на користь держави…

21 / 01 / 2021