Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Зростання цін на тлі карантину: аналітика серпня

02.09.2020

3м2 Редактор

Останній літній місяць в Києві ознаменувався зростанням цін і поверненням на докарантинні позиції. За допомогою порталу ЛУН.юа проаналізуємо, що відбувалося з цінами на первинному ринку житла в столиці.

Отже, зростання в усіх напрямках: середня ціна на кв. м в серпні зафіксована на рівні 26 500 грн/кв. м, що еквівалентно 960$/кв. м. Мінімальна ціна також зросла до 17 900 грн/кв. м (650$/кв. м). Таким чином після незначного падіння в період з квітня по липень ринок поступово відновлюється до рівня березневих цін, що цілком може статися вже у вересні.

У серпні стартував продаж в декількох ЖК, будівництво яких анонсували ще навесні. Так, почалися продажі в наступний черзі масштабного проекту «Варшавський-2», а також з’явилися 3 нових проекти, ЖК «Арсенал» від bUd Development, клубний будинок Green в Голосіївському районі столиці, і почалося будівництво по Броварському проспекту від KDD Group.

Зростання середньої ціни відбулося в усіх сегментах, крім комфорт-класу: тут зниження з 21 700 грн/кв. м до 21 600 грн/кв. м. У економ-сегменті ціна виросла на 900 грн і склала 1 950 грн/кв. м. У бізнес-класі зростання зовсім незначне: від 37 900 до 38 700 грн /кв. м. Найбільш значне зростання сталося в еліт-класі: з 64 200 грн/кв. м до 68 500 грн/кв. м.

Цікаво відзначити і ситуацію по районах Києва: у всіх районах відзначаємо зростання середньої ціни за кв. м. Виняток склали Подільський і Дніпровський райони, де ціна трохи впала. В інших же районах від +500 грн/кв. м до 4 500 грн/кв. м (Печерський район).

Чим можна пояснити ситуацію, що склалася? Зниження цін в період з квітня по липень було обумовлено реакцією забудовників на зниження попиту. Проте, з початку літа і ослаблення карантинних заходів, коли попит з боку потенційних покупців став поступово повертатися, стали коригуватися і ціни. Цілком ймовірно, що показники осені можна буде порівняти з лютим-березнем. У той же час кількість нових об’єктів і стартів продажів в цьому році все одно істотно нижче минулого року, що також дозволяє тримати планку цін.

У серпні були презентовані результати першого півріччя за обсягами введеного в експлуатацію житла, які також підтверджують, що обсяги пропозиції також будуть скорочуватися. В цілому за 6 місяців 2020 було введено 174 082 кв. м, з них 165 877 кв. м у другому кварталі року. Що на 40% менше аналогічного періоду минулого року (430 585 кв. м за 6 місяців 2019 року).

Другим важливим моментом зміцнення інтересу до нерухомості стало також зниження прибутковості банківських депозитів і відчуття нестабільності, яке відзначають більшість українців в останні півроку. Варто відзначити, що первинна нерухомість столиці як і раніше затребувана саме з метою покупки житла для постійного проживання: більше 60% всіх угод на ринку. Житловий фонд без комплексної реконструкції та реновації приходить в нежитлове стан, і ті, хто має таку можливість, вважають за краще первинну нерухомість для поліпшення своїх житлових умов. Негативні наслідки скандалу з Укрбуд і Аркада зробили покупців ще більш уважними при виборі забудовника, але кардинально не вплинули на відсоток тих, хто купує або планує покупку житла.

Статьи по теме
Новини
Стартував продаж квартир 9-го будинку житлового комплексу «Сирецькі Сади»

Новини компаній «Інтергал-Буд» почав продаж квартир у будинку № 9 житлового комплексу «Сирецькі Сади». Будинок матиме 24 поверхи та 3 секції. Загалом у будинку 348 квартир — 220…

15 / 01 / 2021

Новини
Відбудеться суд щодо земельної ділянки вартістю 111 млн гривень

Київська місцева прокуратура № 4 у судовому порядку вимагає повернути столичній громаді земельну ділянку у Дніпровському районі столиці вартістю майже…

15 / 01 / 2021

Новини
ЖК з додатковими корисними площами

3m2 підібрав ЖК передмістя, де забудовники потурбувалися про приміщення для зберігання речей за межами квартири. ЖК Park Lake City Адреса:…

15 / 01 / 2021

Новини
Економ-клас переживає занепад, а комфорт-клас виходить в лідери

Новини компаній Володимир Зубик, президент некомерційної Асоціації підприємств-будівельників «Інтергал-Буд» розповів про тренди столичного ринку нерухомості, характерних для 2020 року. Вони…

15 / 01 / 2021