Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Зростання цін на тлі карантину: аналітика серпня

02.09.2020

3м2 Редактор

Останній літній місяць в Києві ознаменувався зростанням цін і поверненням на докарантинні позиції. За допомогою порталу ЛУН.юа проаналізуємо, що відбувалося з цінами на первинному ринку житла в столиці.

Отже, зростання в усіх напрямках: середня ціна на кв. м в серпні зафіксована на рівні 26 500 грн/кв. м, що еквівалентно 960$/кв. м. Мінімальна ціна також зросла до 17 900 грн/кв. м (650$/кв. м). Таким чином після незначного падіння в період з квітня по липень ринок поступово відновлюється до рівня березневих цін, що цілком може статися вже у вересні.

У серпні стартував продаж в декількох ЖК, будівництво яких анонсували ще навесні. Так, почалися продажі в наступний черзі масштабного проекту «Варшавський-2», а також з’явилися 3 нових проекти, ЖК «Арсенал» від bUd Development, клубний будинок Green в Голосіївському районі столиці, і почалося будівництво по Броварському проспекту від KDD Group.

Зростання середньої ціни відбулося в усіх сегментах, крім комфорт-класу: тут зниження з 21 700 грн/кв. м до 21 600 грн/кв. м. У економ-сегменті ціна виросла на 900 грн і склала 1 950 грн/кв. м. У бізнес-класі зростання зовсім незначне: від 37 900 до 38 700 грн /кв. м. Найбільш значне зростання сталося в еліт-класі: з 64 200 грн/кв. м до 68 500 грн/кв. м.

Цікаво відзначити і ситуацію по районах Києва: у всіх районах відзначаємо зростання середньої ціни за кв. м. Виняток склали Подільський і Дніпровський райони, де ціна трохи впала. В інших же районах від +500 грн/кв. м до 4 500 грн/кв. м (Печерський район).

Чим можна пояснити ситуацію, що склалася? Зниження цін в період з квітня по липень було обумовлено реакцією забудовників на зниження попиту. Проте, з початку літа і ослаблення карантинних заходів, коли попит з боку потенційних покупців став поступово повертатися, стали коригуватися і ціни. Цілком ймовірно, що показники осені можна буде порівняти з лютим-березнем. У той же час кількість нових об’єктів і стартів продажів в цьому році все одно істотно нижче минулого року, що також дозволяє тримати планку цін.

У серпні були презентовані результати першого півріччя за обсягами введеного в експлуатацію житла, які також підтверджують, що обсяги пропозиції також будуть скорочуватися. В цілому за 6 місяців 2020 було введено 174 082 кв. м, з них 165 877 кв. м у другому кварталі року. Що на 40% менше аналогічного періоду минулого року (430 585 кв. м за 6 місяців 2019 року).

Другим важливим моментом зміцнення інтересу до нерухомості стало також зниження прибутковості банківських депозитів і відчуття нестабільності, яке відзначають більшість українців в останні півроку. Варто відзначити, що первинна нерухомість столиці як і раніше затребувана саме з метою покупки житла для постійного проживання: більше 60% всіх угод на ринку. Житловий фонд без комплексної реконструкції та реновації приходить в нежитлове стан, і ті, хто має таку можливість, вважають за краще первинну нерухомість для поліпшення своїх житлових умов. Негативні наслідки скандалу з Укрбуд і Аркада зробили покупців ще більш уважними при виборі забудовника, але кардинально не вплинули на відсоток тих, хто купує або планує покупку житла.

Статьи по теме
Новини
На місці незаконних недобудів на Вільшанській, 2-6 облаштують сквер

Новини компаній В компанії SAGA Development повідомили, що в рамках робіт з благоустрою вулиці Вільшанської вже розширено проїзд та знесено…

25 / 09 / 2020

Новини
Нові ЖК та котеджні містечка у передмісті Києва

Ми зібрали для вас інформацію про нові ЖК та котеджні містечка, а також старти продажів в них, які відбулися протягом…

25 / 09 / 2020

Новини
Кияни можуть виправляти помилки в містобудівному кадастрі

Помилки у містобудівному кадастрі Києва можуть виправляти самі кияни. Про це на своїй сторінці в Facebоok повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, начальник…

25 / 09 / 2020

Планування
Як прикрасити обідній стіл

Стіл — центральний елемент кухні або їдальні. Тут ми збираємося всією сім’єю за смачним обідом, вчимо уроки або робимо поробки…

25 / 09 / 2020