Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Економ-клас переживає занепад, а комфорт-клас виходить в лідери

15.01.2021

3м2 Редактор

Новини компаній

Володимир Зубик, президент некомерційної Асоціації підприємств-будівельників «Інтергал-Буд» розповів про тренди столичного ринку нерухомості, характерних для 2020 року. Вони ж ймовірно, стануть багато в чому визначають і для 2021 року. Серед них — зниження популярності ЖК економ-класу і зростання комфорт класу.

ЗАНЕПАД ЕКОНОМ-КЛАСУ

Економ-клас у межах столиці поступово сходить нанівець. У 2020 році вперше в Києві не стартував жоден новий проект економ-класу. Сегмент живе за інерцією — завершуються проекти, розпочаті в минулі роки: запущені 5 нових черзі в чотирьох ЖК економ-класу.

«Причини зрозумілі. Економ-проекти вже не вкладаються в бізнес-модель. Собівартість будівництва в столиці зростає (ціна ділянки, генерального підряду, підключень мереж), будувати дешеве житло просто нерентабельно. З іншого боку, зросли і запити споживача — мало хто вже готові віддавати перевагу утепленій панельної коробці», — зазначив Зубик.

КОМФОРТ-КЛАС ВИХОДИТЬ В ЛІДЕРИ

У 2020 році сегмент ЖК комфорт-класу виріс в порівнянні з 2019 роком на 28%. На комфорт-клас припадає 55% нових проектів проти 29% у 2019 році. По суті, «комфорт» повністю забрав сегмент економ-класу.

Протягом багатьох років «Інтергал-Буд» робив ставку саме на комфорт-клас, минулого року бурхливе зростання сегмента дозволив нам значно наростити обсяги будівництва. Якщо у 2019 році ми побудували 743 тис. кв. м, у 2020 році вже 926 тис. кв. м. Зростання майже на 25%.

«Між тим, настільки ж високої динаміки в бізнес-класі ми не спостерігаємо. У 2020 році пропозиція нових ЖК в цьому сегменті скоротилася більш ніж в два рази в порівнянні з 2019 роком. Думаю, причина в тому, що ринок вже перенасичений пропозицією — попит за ним просто не встигає», — резюмував Зубик.

Статьи по теме
Новини
Від власника «Дача на Юнкерова» вимагають привести об’єкт культурної спадщини до належного стану

Київська міська прокуратура в судовому порядку вимагає привести об’єкт культурної спадщини – «Дача на Юнкерова» (Пуща-Водиця), розташований по вул. Миколи…

05 / 03 / 2021

Новини
Рада продовжила кінцеві терміни установки лічильників газу для населення

Законом встановлено, що контроль за забезпеченням встановлення лічильників газу виконує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та…

05 / 03 / 2021

Акції
Найкраща пропозиція березня: квартира А136 Highlight Tower за спеціальною ціною

Новини компаній Початок весни – найкращий час запланувати подію, яка кардинально змінить ваше життя. І головною такою подією стане придбання…

05 / 03 / 2021

Новини
Хід будівництва Saga Development

Новини компаній Що нового відбулося на будівельних майданчиках SAGA Development і партнерів? Розповідаємо про проекти. KANDINSKY Odessa Residence У KANDINSKY…

05 / 03 / 2021