Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Громада виступає проти нової забудови на Подолі

04.03.2021

3м2 Редактор

Мешканці столичного Подолу занепокоєні будівництвом ЖК «Грінпоінт» на території колишнього цегельного заводу поблизу Юрковиці. Ця територія входить до декількох зон охорони пам’яток культурної спадщини, а відповідно до генплану земельна ділянка належить до категорії «громадська забудова», а не «житлова», пише КиївВласть.

Інформація про будівництво з’явились ще у 2016 році, коли були знесені цеха заводу, а територія обнесена парканом. Проте досі ніхто не надавав жодної інформації про те, що саме планується. Тільки нещодавно після появи макетів проєкту стало відомо, що інвестор збирається звести 12-поверхові будинки.

«Приблизна висота таких будівель — близько 36 метрів. І це при тому, що ця територія взагалі не призначена для житлової забудови й є пам’яткою історії місцевого значення „Історичний ландшафт Київських гір та долини р. Дніпро“, а також частиною Центрального Історичного ареалу. Висотність забудови тут обмежена 12 метрами. Запропоновані висотки просто заблокують вид із холмів і зруйнують цю місцевість», — коментує Павло Калюк, координатор спільноти сусідів та сусідок Старого Подолу.

Крім того, мешканці додають, що проєкт не передбачає жодної соціальної інфраструктури (шкіл чи дитячих садочків) та навіть місць для паркування. Викликає в них також питання протипожежна безпека.

Подоляни кажуть, що на сайті ЖК зазначається, що інвестором будівництва виступає Роберт Гіббінс. У презентації проєкта наводяться коментарі швейцарських експертів. Проте попри заяви про відкритість і сталість, забудовники не залучали до обговорень місцеву громаду.

Представники громади Подолу кажуть, що готова виходити з протестами та вимагати припинення забудови, яка може зруйнувати старий Київ.

Теги:

Статьи по теме
Новини
У Києві продовжуються масштабні прибирання

Із 1 квітня у столиці розпочали місячник із благоустрою. В усіх районах міста всі служби, що відповідальні за чистоту та…

23 / 04 / 2021

Новини
ЖК в форматі «місто в місті», де все враховано

3m2 підібрав столичні новобудови, які зводять за принципом «місто в місті». БФК INTERGAL CITY Адреса: Печерський район, вул. Старонаводницька, 16…

23 / 04 / 2021

Новини
ЖК «Нова Англія» створила екологічну колаборацію з «Чистопес»

Новини компаній ЖК «Нова Англія» створила екологічну колаборацію з «Чистопес»«Чистопес» — це молодий український бренд, що започаткував традицію прибирати за песиками екологічно, випускаючи перші українські еко-пакети з картопляного крохмалю, які не шкодять…

23 / 04 / 2021

Новини
Тераси у квартирах ЖК передмістя

3m2 підібрав 5 ЖК під Києвом, де можна купити квартиру з терасою. ЖК Вишгород Плаза Адреса: м. ВишгородЦіна: від $…

23 / 04 / 2021