Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Містобудівні умови та обмеження. Що потрібно знати про ці документи

17.12.2020

3м2 Редактор

Підготовка до переведення виданих в Києві з 2011 року містобудівних умов і обмежень у відкритий доступ триває. Тож у Департаменті містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації нагадали, для чого потрібні містобуди, і що не є їх призначенням.

Про це розповів заступник директора Департаменту, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

«Отже, що НЕ дозволяють робити МУО:

вводити зведені об’єкти в експлуатацію;
продавати квартири чи іншу нерухомість;
залучати кошти інвесторів під будівництво;
починати саме будівництво чи підготовчі роботи до нього;
встановлювати будівельні містечка;
звертатися до органів архбудконтролю за дозвільними документами на будівельні роботи;
встановлювати паркан на майданчику;
зносити зелені насадження;
проводити експертизу проєкту будівництва;
реєструвати проєкт будівництва в кадастрі;
розробляти проєктну документацію;
укладати договір з проєктною організацією на розробку проєкту будівництва», — деталізував Юрій Тацій.

Посадовець зазначив, що містобуди виконують єдину, але дуже важливу функцію — вони дають замовнику право скласти завдання на проєктування майбутнього об’єкту. Далі це завдання стає складовою договору з проєктною організацією на розробку проєкту будівництва.

«Тому містобудівні умови та обмеження — це своєрідний ескіз того, яким може, а яким не може бути будівельний проєкт. І від архітектора, що цей проєкт створюватиме, від підрядника, що буде його реалізовувати та від органів архбудконтролю, які все це проконтролюють, буде залежати кінцевий результат, який напряму впливає на шарм нашого міста», — пояснив Юрій Тацій.

Після оприлюднення містобудів кожен киянин зможе вільно ознайомитись з цими документами та перевірити відповідність будівництва виданим МУО.

«Крім того, Департамент містобудування та архітектури КМДА здійснює цей крок на виконання Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів, реалізуючи важливі європейські принципи відкритості та гласності», — додав Юрій Тацій.

Теги:

Статьи по теме
Новини
Суд повернув нацпарку «Голосіївський» 25 земельних земділянок

Ірпінським міським судом Київської області задоволено ряд позовів Київської обласної прокуратури про витребування з незаконного володіння громадян на користь держави…

21 / 01 / 2021

Новини
Тарифи на опалення на гарячу воду поки не підвищуватимуть

Тарифи на опалення та гаряче водопостачання до кінця опалювального сезону в Україні не підвищуватимуть, йдеться на сайті уряду. Такої домовленості досягли…

21 / 01 / 2021

Рейтинги
ЖК з панорамними вікнами: 5 новобудов Києва

Великі панорамні вікна дають більше світла в приміщенні, роблять його візуально просторіше, відкривають прекрасний огляд на міські види. 3m2 підібрав…

21 / 01 / 2021

Новини
Отримано Сертифікати про прийняття в експлуатацію двох будинків комплексу «Нивки-Парк»

Новини компаній Отримано Сертифікати про прийняття в експлуатацію будинків №5 та №6 житлового комплексу «Нивки-Парк» за адресою: м. Київ, пр-т…

21 / 01 / 2021