Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

На місці Деміївського ринку може з’явитися 30-поверповерхівка

20.08.2021

3м2 Редактор

Окружний адмінсуд м. Києва визнав протиправним та скасував абзаци містобудівних умов та обмежень, що стосуються планувальних обмежень щодо реконструкції нежитлових будівель під багатофункціональний комплекс на вул. Ізюмській, 1, яка потрапляє в межі Історичного центру міста, історичного ареалу, центральної зони. Про це свідчить рішення від 6 серпня, пишуть Наші гроші.

У березні 2017 року ТОВ «Манхеттен Інвест» придбало у ТОВ «Манхеттен» нежитлові будівлі, продовольчий ринок «Деміївський» загальною площею 4613 кв м, що знаходиться на вул. Ізюмській, 1 у Голосіївському районі столиці.

У вересні 2019 року Департамент містобудування та архітектури КМДА видав «Манхеттен Інвест» містобудівні умови та обмеження (МУО) для проектування об’єкта будівництва «Реконструкція нежитлових будівель під багатофункціональний комплекс на вул. Ізюмська, 1».

Пунктом 5 розділу «Містобудівні умови та обмеження», зокрема, визначено:

  • ділянка проектування потрапляє в межі Історичного центру міста, історичного ареалу, центральної розпланувальної зони (абзац перший);
  • виконати вимоги законів «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про охорону культурної спадщини», рішення виконкому Київради від 16.07.1979 №920, розпоряджень КМДА від 17.05.2002 №979, від 12.05.2006 № 817 (абзац другий);
  • отримати висновок щодо проектної документації, наданої на розгляд до відповідних спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини в установленому законодавством порядку (абзац третій);
  • дозвіл на виконання робіт отримати згідно чинного законодавства у разі необхідності (абзац четвертий);
  • проектну документацію рекомендовано надати на розгляд науково-методичної ради Міністерства культури України та консультативної ради з питань охорони культурної спадщини Департаменту охорони культурної спадщини з врахуванням зауважень, викладених в протоколах рад, при доопрацюванні проектної документації (абзац п’ятий).

Нагадаємо, що в межах центральної планувальної зони Києва діє обмеження по висоті не вище 27 метрів для нової забудови.

«Манхеттен Інвест» звернувся до ОАСК з вимогою скасувати вказані абзаци. Суд ці вимоги 6 серпня задовольнив.

Суд встановив, що ділянки, на яких заплановане будівництво, потрапляють до меж Історичного ареалу згідно з чинним Генеральним планом міста Києва, затвердженим у 2002 році.

Разом з тим, відзначив суд, межі та режими використання історичних ареалів мають бути затверджені Мінкультом. А відповідний наказ міністерства від 21.10.2011 «Про затвердження історичних ареалів міста Києва» зупинено. Таким чином, суд зазначив, що Історичні ареали міста Києва на сьогодні не встановлені.

Суд додав, що у квітні ухвалою витребовував у Мінкульту докази (інформацію) щодо можливості отримання компанією «Манхеттен Інвест» висновку щодо проектної документації, наданої на розгляд до відповідних спеціально уповноважених органів культурної спадщини в установленому законом «Про охорону культурної спадщини» порядку з урахуванням зупинення дії наказу Мінкультури від 21.10.2011 №912/0/16-11. «Доказів, інформації не надано», – зазначив суд.

Нагадаємо, згідно з виданими забудовнику містобудівними умовами та обмеженнями, висота будівель після реконструкції становитиме щонайменше 85,6 м, або орієнтовно 30 поверхів.

Зауважимо, що, відповідно до Генплану м. Києва, ділянки, де запланована «реконструкція», є територією громадських будівель та споруд, де житлова забудова заборонена. Втім, попри це у МУО зазначено дані, як при проектуванні забудови вираховувати щільність населення в межах житлової забудови.

«Реконструкція» ринку «Деміївський» запланована на трьох комунальних ділянках загальною площею 1,17 га, які ТОВ «Манхеттен Інвест» отримало в оренду до 2043 року на підставі рішення Київради 2017 року.

Цільове призначення вказаних ділянок є «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі». Відповідно до МУО, забудовник це цільове призначення ділянки (вид використання) має змінити, привівши його у відповідність до намірів забудови. «Манхеттен Інвест» у своєму позові вимагав скасувати цей абзац МУО, однак ОАСК відмовив.

У Києві о 5 годині ранку будівельна техніка знищила будинок Барбана кінця ХІХ століття. Про це повідомив активіст Олег Симороз у facebook. «Попри обіцянки Шевченківської поліції про зупинення будівельних робіт …

Київська міська прокуратура повідомила про підозру заступнику директора комунального підприємства «Спортивний комплекс» за фактом службової недбалості, яка призвела до витрачання міського бюджету в сумі понад 6,9 млн грн. «У 2020 році посадовою особою …

Статьи по теме
Рейтинги
Вигідні програми кредитування від забудовників: 6 новобудов Києва

Наразі на ринку первинної нерухомості існують різні програми, які дозволяють придбати квартиру без 100% передплати — іпотечне кредитування, розтермінування від…

20 / 10 / 2021

Новини
У ЖК «Кришталеві джерела» почала діяти програма іпотеки до 7 років

Новини забудовників Група компаній KSM-GROUP, девелопер ЖК «Кришталеві джерела», пропонує нову ексклюзивну іпотечну програму на житло «Кришталево прозора іпотека 5-7-12%” в термін до 7 років. В программе…

20 / 10 / 2021

Новини
СБУ викрила протиправну діяльність посадових осіб КП «Київтеплоенерго»

Служба безпеки України викрила протиправну діяльність посадових осіб КП «Київтеплоенерго». Про це йдеться у повідомленні СБУ у м. Києві та Київській області у Фейсбуці. Посадовці привласнили…

20 / 10 / 2021

Новини
Будинку №6 житлового комплексу «Нивки-Парк» присвоєно поштову адресу

Новини забудовників Відтепер будинок №6 житлового комплексу «Нивки-Парк» має адресу: проспект Перемоги, 65-Б.  Про це повідомляється на сайті забудовника «Інтергал-Буд»….

20 / 10 / 2021