Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
На Позняках продовжується демонтаж зруйнованого вибухом під’їзду

17.11.2020

3м2 Редактор

У багатоповерхівці на вулиці Соломії Крушельницької, 1/5 у Дарницькому районі столиці, де у червні пролунав потужний вибух, зараз встановлюють кран для демонтажу зруйнованої секції.
Раніше фахівці прийняли рішення укріпити багатоповерхівку. Зокрема, встановили залізобетонні плити, металевий каркас та внутрішньобудинкове армування.

Також робочі облаштували наскрізні металеві балки, якими зафіксували аварійні плити з боку двору.«Ці конструкції допоможуть уникнути обвалу будинку при демонтажі пошкоджених поверхів. На об’єкті вже повністю підготували фундамент для баштового крана.

«Зараз тривають роботи з нарощування верхньої частини крану. Готуються підключати кран до електромережі», – зазначив у коментарі «Вечірньому Києву» директор Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА Сергій Мартинчук.

З його слів, поки що невідомо, скільки поверхів розберуть будівельники.«Нині ще не знаємо, чи обов’язково знімати поверхи до фундаменту, чи можна залишити перших два-три. Будівельники в процесі робіт будуть досліджувати, які конструкції збережені, а які – неможливо врятувати», – наголосив Мартинчук.
Нагадаємо, що на відновлювальні роботи з резервного фонду бюджету Києва виділили 15,7 млн грн. Мартинчук каже, що по актах виконаних робіт підрядникам вже невдовзі перерахують 2 млн грн. Демонтажні роботи планують завершити до кінця року. Після демонтажу зруйнованих квартир, місто планує відновити будинок. Роботи стартують вже наступного року.

«Скільки часу займе відбудова – поки що невідомо. Мусимо спочатку знати, з якого поверху відбудовувати. І враховувати ці нюанси при формуванні бюджету на 2021 рік. Але, думаю, за півтора року можна відновити багатоповерхівку до попереднього стану», – наголошує Мартинчук.

Сусідні під’їзди, з його слів, вціліли через специфіку панельних будинків – основний удар взяв на себе епіцентр вибуху. Внаслідок вибуху 21 червня в десятиповерхівці на Позняках загинуло п’ятеро людей, зруйновані 40 квартир.

Постраждалі мешканці будинку отримали до 100 тисяч гривень допомоги і квартири.У жовтні рятувальники почали повертати мешканцям вцілілі речі. Тоді в одній із квартир вони знайшли вогнепальну зброю, боєприпаси та вибухонебезпечні рідини

Статьи по теме
Новини
Микитася залишили під вартою до 24 грудня цього року

Запобіжний захід для колишнього парламентарія і екс-глави корпорації «Укрбуд» Максима Микитася був продовжений до 24 грудня цього року. Відповідне рішення виніс Вищий антикорупційний суд (ВАКС)…

01 / 12 / 2020

Рейтинги
Клубні будинки Києва

Вдала локація, камерна, приватна атмосфера, нетривіальне архітектурне рішення, безліч сервісів і послуг для резидентів, сприятливе оточення, гідні сусіди, місця для…

01 / 12 / 2020

Новини
Прийняття та відмова прийняття в експлуатацію ЖК в Києві. Аналіз рішень ДАБІ

Навколо яких житлових комплексів (СС3) ДАБІ зосередила свою дозвільну діяльність в період з 23 по 27 листопада — аналізувала команда…

01 / 12 / 2020

Новини
В КМДА розповіли про діджиталізацію послуг Департаменту містобудування та архітектури

Складна епідеміологічна ситуація, яка склалась, ще раз доводить: надання державних послуг в режим онлайн — нагальне питання. І тому в Департаменті містобудування та архітектури не відстають від…

01 / 12 / 2020