Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Скандал з садибою Мурашко: влада намагається виселити останнього мешканця

10.11.2020

3м2 Редактор

Департамент культури КМДА звернувся в «Київводоканал» і «Київгаз» з проханням терміново відключити садибу Мурашка, розташовану по вул. Мала Житомирська, 12-14, від газо- і водопостачання. Про це повідомила керівник департаменту Діана Попова, передає СтройОбзор.

«Оскільки в будівлі досі перебувають люди, їх життя і здоров’я знаходиться в небезпеці. Тому Департамент культури змушений був звернутися до «Київгаз» і «Київводоканал» з проханням про термінове відключення від мереж газо- і водопостачання», – заявила вона.

Йдеться про сім’ю Олександра Глухова. Діана Попова відзначила, що протягом останніх 10 років йому пропонувалося більше 10 варіантів квартир в різних районах міста, в тому числі і в центральній частині, для переселення. «Згоди він не надав, за ордерами не з’являвся», – додала вона.

Але, за словами Олександра Глухова, ця інформація не відповідає дійсності. Він розповів, що варіант з переселенням був запропонований йому тільки в 2020 році. Це при тому, що будівля була повернута в комунальну власність ще з 2012 року.

«Боюся, що Департамент житлового забезпечення вводить вас в оману з тими 10 варіантами. Причина проста: саме цей департамент, його керівництво в 2007-2008 незаконно продали чотири будинки, включаючи садибу Мурашка», – розповів Олександр Глухов.

Підтримала його і екс-депутата Київради Олена Терещенко, яка стверджує, що міськрада має намір хоче «виставити Олександра Глухова на вулицю».

«Олександр Глухов стільки років захищав садибу Мурашка від знесення. Цей комплекс пам’яток архітектури та історії був повернутий в комунальну власність Києва разом з півгектара землі в серці столиці виключно завдяки зусиллям пана Олександра, який свого часу виграв навіть Верховний Суд. А тепер вигнати його на вулицю без єдиного рішення суду, силовим шляхом, за допомогою муніципальної варти? І також, в самовільному порядку, відключити йому всі комунікації», – обурилася вона.

Нагадаємо, ще кілька років тому спеціальна комісія, створена столичною владою, визнала приміщення садиби Мурашко, до якої відносяться житлові будинки по вул. Малій Житомирській, 12-А, 12-Б, 14-А, 14-Б, аварійними.

А буквально днями в мерії повідомили, що садибу потрібно терміново ремонтувати, інакше будівля зруйнується.

Першочергові дії з порятунку садиби повинні включати:

  • звільнення території від сторонніх осіб (тобто відселення жителів);
  • перекриття електрики, води і газопостачання;
  • проведення всебічної експертизи стану будівель.

Садиба Мурашка є пам’ятником історії і архітектури середини 19-го століття. У цій будівлі проживала сім’я відомого українського художника Олександра Мурашка.

Теги:

Статьи по теме
Новини
Микитася залишили під вартою до 24 грудня цього року

Запобіжний захід для колишнього парламентарія і екс-глави корпорації «Укрбуд» Максима Микитася був продовжений до 24 грудня цього року. Відповідне рішення виніс Вищий антикорупційний суд (ВАКС)…

01 / 12 / 2020

Рейтинги
Клубні будинки Києва

Вдала локація, камерна, приватна атмосфера, нетривіальне архітектурне рішення, безліч сервісів і послуг для резидентів, сприятливе оточення, гідні сусіди, місця для…

01 / 12 / 2020

Новини
Прийняття та відмова прийняття в експлуатацію ЖК в Києві. Аналіз рішень ДАБІ

Навколо яких житлових комплексів (СС3) ДАБІ зосередила свою дозвільну діяльність в період з 23 по 27 листопада — аналізувала команда…

01 / 12 / 2020

Новини
В КМДА розповіли про діджиталізацію послуг Департаменту містобудування та архітектури

Складна епідеміологічна ситуація, яка склалась, ще раз доводить: надання державних послуг в режим онлайн — нагальне питання. І тому в Департаменті містобудування та архітектури не відстають від…

01 / 12 / 2020