Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Суд залишив 14 га території Феофанії забудовникам

05.05.2021

3м2 Редактор

Київська міська державна адміністрація не змогла через суд скасувати державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 2019 року на земельну ділянку площею 14,18 га вул. Академіка Заболотного, 152 у Голосіївському районі м. Києва за ТОВ «Інтербуд ТМ» і ТОВ «Гідроінж-Буд». Про це свідчить рішення Господарського суду м. Києва від 25 березня. Про це пишуть Наші Гроші.

Суд встановив, що вказана ділянка 14,18 га перебуває у постійному користуванні Інституту ботаніки НАН України під будівництво інституту та житлового будинку.

У 2016 році НАН України і ТОВ «Інтербуд ТМ» уклали договір про будівництво комплексу багатоквартирних житлових будинків по вул. Академіка Заболотного, 152. Відповідно до цього договору НАН повинна була надати «Інтербуд ТМ» ділянку для забудови.

У вересні 2019 року НАН України звернулося в КП «Реєстраційне бюро», де державний реєстратор Поліщук В.М. прийняла рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на вказану ділянку за НАН України.

У подальшому НАН України уклала договір про встановлення права користування ділянкою для забудови (суперфіцію) з ТОВ «Гідроінж-Буд». У зв’язку із цим держреєстратор Поліщук у жовтні 2019-го зареєструвала права на ділянку за «Гідроінж-Буд» та «Інтербуд ТМ».

КМДА звернулася до суду з вимогою скасувати вказані реєстраційні дії, оскільки вважає, що саме КМДА у межах своєї території передає земельні ділянки з земель державної власності, а відтак НАН України не мала права звертатися з заявами про державну реєстрацію права на спірну ділянку.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що в даному випадку виключна компетенція Київської міської державної адміністрації щодо розпорядження землями державної власності на території міста Києва на спірну земельну ділянку не розповсюджується. Усі повноваження власника (тобто держави) щодо управління та розпорядженням ділянками, які перебувають у постійному користування у НАН України та/або у підпорядкованих їй організаціях, установах, підприємствах надано саме НАН України.

Нагадаємо, загалом у цій місцевості у НАН України є три ділянки (7,75 га на вул. Лебедєва; 14,18 га на вул. Академіка Заболотного, 152 та 2,57 га на вул. Метрологічній, 7) – це колишні дослідні поля, сади та унікальна гідрологічна станція «Феофанія», які передані під багатоповерхову забудову компаніям «Інтербуд ТМ» і «Гідроінж-Буд».

Статьи по теме
Новини
На розбудову сімейного парку та пляжу на Дніпровській набережній оголосять інвестиційний конкурс

На Дніпровській набережній, у районі затоки Берковщина у Дарницькому районі Києва, планується облаштувати парк активного сімейного відпочинку. Для реалізації цього проєкту розпорядженням КМДА №…

07 / 05 / 2021

Новини
Підвищення цін у травні в житлових комплексах Києва

У травні багато компаній оголосили про підвищення цін. ПІДВИЩЕННЯ ЦІН В ЖК ЗАБУДОВНИКА BUDCAPITAL Компанія BudCapital, яка будує ЖК Star…

07 / 05 / 2021

Планування
Оформлюємо балкон на літо: ідеї та практичні поради

За час карантину ми змінили своє ставлення до кожного куточку нашого будинку. Очистили балкони від мотлоху, поміняли старі меблі, додали…

07 / 05 / 2021

Новини
З недобуду на проспекті Перемоги вивезуть сміття та обмежать доступ

З території недобудованого житлового комплексу по проспекту Перемоги, 115, мають вивезти сміття та обмежити доступ сторонніх людей. Відповідне рішення було…

07 / 05 / 2021