ЖК в Києві, вже введені в експлуатацію
3m2 підібрав вже добудовані ЖК, де ще є у продажу квартири від забудовника. ЖК НИВКИ-ПАРК Адреса: Святошинський район, проспект Перемоги, 65АЦіна: від 31 350 грн/кв. м У житловому …
Онлайн-журнал про новобудови Києва та області
24.01.2022
Нагадуємо, що 3m2 є і в Telegram.
Все про новобудови Києва та області — у вашому мессенджері!У 2–4 і навіть 100 разів у Києві планують підвищити ставки орендної плати за землю для орендарів-забудовників, залежно від цільового призначення земельної ділянки. Про це йдеться у проєкті рішення Київради, яке можуть прийняти з порушеннями процедури та як наслідок — корупційними ризиками. Про це повідомляє Інститут законодавчих ідей.
Аргументи влада викладає у пояснювальній записці, згідно з якою бюджет міста недоотримав 500 млн грн через «закон про інвестиції», прийнятий ще у 2019 році. Натомість конкретних показників, як зростуть надходження до бюджету і чи будуть вони співмірними із новими ставками орендної плати, Київрада не додає.
Інститут законодавчих ідей провів антикорупційну експертизу проєкту рішення, в результаті якої експерти виявили корупційні ризики.
Зокрема, йдеться про юридичну колізію, яка дає можливість податковим органам маніпулювати нормами: до когось із орендарів можуть застосовувати старі нижчі ставки, до когось — нові і вищі.
Для цього, за словами експертів, Київрада йде на порушення Податкового кодексу. Адже збільшувати або зменшувати ставки орендної плати на 2022 рік за процедурою можна було до 15 липня 2021 року (не пізніше, ніж за 6 місяців до початку нового бюджетного періоду). Крім того, упродовж бюджетного року їх не можуть змінювати.
Натомість міська влада перевищує свої повноваження, коли, попри прописану в Податковому кодексі процедуру, пропонує змінити їх розмір та увести в дію вже через 10 днів після прийняття рішення.
Київрада пропустила терміни для цього рішення на пів року, наразі ж будь-які зміни можуть стосуватися лише 2023 року.
Таким чином юридична колізія дає змогу одним орендарям працювати за старими податковими ставками, посилаючись на порушення процедури встановлення нових, або ж шляхом домовленостей із податковими органами. Інші ж навпаки платитимуть за новими вищими податковими ставками, боячись нарахування недоїмки та вжиття санкцій з боку податкових органів.
Інститут законодавчих ідей рекомендує або відмовитися від прийняття рішення з корупціогенними факторами, або ж встановити, що воно набуває чинності з 1 січня 2023 року.
Експерти зазначають, що у разі прийняття проєкту в такому вигляді із порушенням процедури, це може стати небезпечною практикою в майбутньому. Оскільки зараз створюється прецедент для забудовників, то в подальшому такий сценарій можуть застосувати для інших — широких верств населення.
Фактично нові ставки орендної плати вплинуть на самих киян, для яких податкові ініціативи влади міста обернуться зростанням ціни квадратного метра. Адже кожну гривню додаткових витрат забудовник перекладає на кінцевий товар — нерухомість.
Як може збільшитися мінімальна ставка орендної плати на землю в Києві:
У Києві творчий хаб «Синя панчоха» пропонує безкоштовну оренду локацій у хабі для благодійних проєктів. З початку війни, цілий місяць, хаб служив безкоштовним укриттям та будинком…
18 / 05 / 2022
Новини забудовників З 16 травня у ЖК Scandia запущено роботу відділу продажу. Покупців чекають щодня з 10.00 до 17.00 за…
18 / 05 / 2022
Перше наметове містечко запрацювало в Ірпені. Це прихисток для тих, хто втратив свої домівки. Під час російських бомбардувань деякі люди навіть були…
18 / 05 / 2022
Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник від імені мерії заявив, що до холодів у Києві відновлять усі…
18 / 05 / 2022