Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
У власника «Будинка Вертипороха» вимагають привести об’єкт культурної спадщини до належного стану

25.03.2021

3м2 Редактор

Київська міська прокуратура в судовому порядку вимагає укласти з Департаментом охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) охоронний договір на пам’ятку архітектури місцевого значення – будинок прибутковий Вертипороха, розташований на розі вул. Межигірської та вул. Щекавицької, в м. Києві, та привести її до належного стану.

Вказаний прибутковий будинок зведено у кінці 19 сторіччя коштом власниці садиби Г. Вертипорох. Триповерховий, цегляний, оформлений в стилі неоренесанс. Споруда — характерний зразок прибуткового будинку оригінального архітектурного вирішення.

Наказом Міністерства культури України від 06.12.2016 № 1162 будівлю занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку архітектури місцевого значення.

Разом з тим, комерційною структурою, яка є власником пам’ятки, попри встановлені чинним законодавством обов’язки, охоронний договір щодо пам’ятки культурної спадщини тривалий час не укладається, заходи щодо її збереження не вживаються, будівля не використовується, перебуває в аварійному, майже зруйнованому стані.

У зв’язку з викладеним, прокуратура звернулась до адміністративного суду з позовом до власника споруди про зобов’язання укласти з уповноваженим органом охорони культурної спадщини охоронний договір та привести її до належного стану, виконавши вимоги припису щодо забезпечення проведення першочергових протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт.

Статьи по теме
Новини
Київрада виділила понад 7 млрд грн на будівництво. Що це проекти?

На будівництво та реконструкцію об’єктів міської інфраструктури додатково спрямовано 7,3 мільярда гривень. Таке рішення прийняли сьогодні, 22 квітня, на пленарному засіданні Київської міської ради ІХ скликання….

22 / 04 / 2021

Новини
Раміль Мехтієв про ревіталізацію Києва. Як зробити занедбане привабливим

Новини компаній Ревіталізація, як процес відновлення міського середовища та наповнення цього середовища змістом, почала поширюватися на Заході в 80-х роках…

22 / 04 / 2021

Новини
Підписано закони щодо боргів за кредитами в іноземній валюті

Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті» № 1381-IX,…

22 / 04 / 2021

Новини
У Києві виявлятимуть «хворі» дерева за допомогою томографа

Комунальне об’єднання «Київзеленбуд» придбало спеціальне обладнання для діагностики зелених насаджень — імпульсний томограф під назвою арботом. Спеціалісти вже розпочали тестувати томограф, за допомогою якого можна…

22 / 04 / 2021