Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
В умовах всеукраїнського локдауна тільки 10-12 девелоперів зможуть вести будівництво в запланованому обсязі

24.03.2021

3м2 Редактор

Новини компаній

В умовах всеукраїнського локдауна тільки 10-12 компаній зможуть вести будівництво в запланованому обсязі, якщо, звичайно, не будуть прийняті жорсткі обмежувальні заходи на ведення будівельних робіт. Таку думку висловив засновник і керуючий партнер групи компаній DIM Олександр Насиковський.

За його словами, найбільші гравці київського ринку будівництва житла вже готові до можливого локдауну. Він зазначив, що запас фінансової міцності 5-7 компаній — лідерів ринку — дозволить вести безперебійне будівництво протягом 9-15 місяців без залучення коштів покупців.

При цьому, як вважає експерт, за аналогією з весною 2020 року, велика ймовірність появи «стиснутої пружини» попиту: в період локдауна кількість угод зменшиться, але вже після зняття обмежень очікується різке зростання продажів.

«На сьогоднішній день поки ще складно робити прогнози щодо наслідків можливого локдауна. Але, якщо згадати ситуацію на березень – квітень 2020 року, зменшення рівня продажів може скласти в середньому від 30% до 70% в залежності від рівня попиту на той чи інший об’єкт, стадії будівництва, конкурентних переваг об’єкта, від активності компанії на будмайданчику, а також від іміджу самого забудовника», — розповів Олександр Насиковський.

Експерт вважає, що в найбільш затребуваних об’єктах, що будуються, та за своїми якісних характеристиках відповідають зрослим вимогам покупців, падіння попиту може бути мінімальним і ситуативним. А рівень цін на такі проекти на початкових стадіях будівництва або на старті будівництва нових черг добре зарекомендували себе проектів найбільш вигідний для потенційних інвесторів.

«На даному етапі можна говорити, що локдаун — це величезний іміджевий ризик для забудовника. Тому лідери ринку вже готують ряд спеціальних антикризових заходів, спрямованих на максимальну публічність і відкритість компанії перед своїми покупцями », — підкреслив він.

Олександр Насиковський переконаний, що увагу потенційних покупців під час форс-мажорних обставин буде сконцентровано в основному на процесі будівництва: чи немає тимчасових пауз роботи на об’єкті. При істотних обмеження для забудовників дуже важливим стане питання динаміки ведення будівельних робіт.

Експерт акцентував увагу на тому, що лідери ринку вже створюють власні «карантинні фонди», кошти яких можуть бути спрямовані на закупівлю необхідних санітарних засобів, забезпечення транспортом робітників, створення безпечних умов для роботи офісних співробітників. Крім цього, деякі компанії, в разі загострення епідеміологічної ситуації в країні, готові частину власних коштів направити на боротьбу з пандемією (на закупівлю необхідного обладнання, спецодягу та засобів спецзахисту, ліків, забезпечення транспортом, проведення при необхідності додаткового тестування тощо).

«Група компаній DIM вже акумулювала понад 10 млн грн для подолання можливих наслідків пандемії. На даний момент готується тактичний план в разі оголошення всеукраїнського локдауна. Компанія не залишиться в стороні і готова надати посильну допомогу медичним закладам, волонтерам в разі виникнення такої необхідності», — сказав засновник і керуючий партнер групи компаній DIM.

Експерт також торкнувся питання динаміки продажів. На його думку, жодна компанія не зацікавлена ​​навіть в короткочасному зниженні обсягу продажів. Тому, як зазначив експерт, вже зараз багато гравців ринку запланували ряд спеціальних акцій або поліпшені умови по розстрочці, щоб пом’якшити наслідки можливого локдауна і не втратити з незалежних від компанії причин покупця.

За прогнозами аналітиків групи компаній DIM, «вирівнювання» ринку може настати через 3-4 тижні після закінчення можливого всеукраїнського локдауна. При цьому, в наступні 2-3 місяці динаміка продажів буде значно вище, ніж в період жорсткого карантину.
«Що стосується цінової ситуації на ринку, то, найімовірніше, ціни будуть стабільними в найбільш затребуваних об’єктах, якими на сьогоднішній день є об’єкти підвищеної комфортності нових форматів. Незначне номінальне зниження (в межах 3-5%) може відбутися в будинках економ-класу, так як саме житло цієї категорії користується найменшим попитом громадян »,— підсумував Олександр Насиковський.

Статьи по теме
Новини
По завершенню місцевих «локдаунів» ціни на нерухомість можуть зрости в середньому на 5%, — АФНУ

По завершенню місцевих «локдаунів» вартість об’єктів в різних сегментах нерухомості може зрости в середньому на 5%. Таку думку висловив Юрій Піта, президент Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів)…

21 / 04 / 2021

Новини
Зелені зони біля ЖК: 5 варіантів новобудов

3m2 зібрав ЖК, які будують поруч з зеленими зонами. BOSTON CREATIVE HOUSE Адреса: Оболонський район, просп. Степана БандериЦіна: від 30…

21 / 04 / 2021

Новини
У Київраді пропонують створити ландшафтний заказник «Протасів Яр»

На засіданні Постійної комісії Київради з питань екологічної політики, яке відбулось сьогодні, депутати проголосували за створення ландшафтного заказника місцевого значення «Протасів Яр». Про це повідомляє…

21 / 04 / 2021

Рейтинги
5 ЖК, де можна купити квартиру в іпотеку під 7%

В Україні почала діяти програма «Пільгова іпотека». Покупці нерухомості можуть оформити іпотеку під 7% річних. Іпотечний кредит дають на строк…

21 / 04 / 2021