Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Житло для переселенців: Верховна Рада ухвалила закон про фінансове співробітництво з Німеччиною

04.12.2020

3м2 Редактор

Верховна Рада ухвалила в цілому закон про фінансове співробітництво з Німеччиною щодо будівництва житла для переселенців. Його підтримали 311 народних депутатів.

Як ідеться у пояснювальній записці, метою Закону “Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво (асигнування 2016 р.) (проєкт “Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб”)” №0070 є забезпечення виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво (асигнування 2016 р.) (проєкт «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб»), повідомляє Будпортал.

Як повідомляє пресслужба МінТОТ, завдяки цій угоді ВПО зможуть отримати пільгові кредити на прийняте в експлуатацію житло у сумі приблизно 40 тисяч євро в гривневому еквіваленті строком на 20 років під пільгові умови – 3% річних у гривні із розрахунку 63 кв. м. загальної площі на сім’ю.

Задля отримання пільгового кредиту під 3% на вимогу фонду KfW буде сформовано окрему чергу на базі існуючих реєстрів, які ведуться Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву та його регіональними управліннями відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів від 27 листопада 2019 р. № 980.

При цьому важливо, зазначили в міністерстві, що громадяни, які стоять в черзі, не будуть виключатися з будь-якого реєстру, сформованого відповідно до вимог постанови № 980, до моменту фактичного отримання кредиту на придбання житла або поліпшення житлових умов з інших підстав.

Тобто, у разі потрапляння до черги за угодою із KfW, людина одночасно зберігає своє місце у черзі, сформованій Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву та його регіональними управліннями до моменту отримання житла.

«Ні з якого реєстру ніхто не виключатиметься, аби не сталося ситуації, що людина, потрапивши в чергу від KfW, втратила свій шанс для отримання житла, перебуваючи у черзі Держмолодьжитла на ближчій позиції. Тобто, перебуваючи, наприклад, у черзі Держмолодьжитла під номером 5, та потрапивши у реєстр за угодою з KfW під номером 30, людина знаходитиметься у двох чергах одночасно до моменту отримання житла по одному із реєстрів», – запевнила заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук.

3 червня 2020 р. Кабінет Міністрів України, в особі віцепрем’єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова, та Уряд Федеративної Республіки Німеччина, в особі Надзвичайного і Повноважного Посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анки Фельдгузен підписали зазначену Угоду.

Відповідно до статті 3 Угоди, операції з грантами, що оплачуються у зв’язку з проєктом «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», включно з придбанням і ввезенням товарів, робіт і послуг, за рахунок Німецького державного банку розвитку (KfW), звільняються від податків і зборів, що справляються в Україні. Це стосується всіх процедур виплат, здійснюваних KfW.

Угода не зможе набути чинності без її ратифікації.

Теги:

Статьи по теме
Новини
Стартував продаж квартир 9-го будинку житлового комплексу «Сирецькі Сади»

Новини компаній «Інтергал-Буд» почав продаж квартир у будинку № 9 житлового комплексу «Сирецькі Сади». Будинок матиме 24 поверхи та 3 секції. Загалом у будинку 348 квартир — 220…

15 / 01 / 2021

Новини
Відбудеться суд щодо земельної ділянки вартістю 111 млн гривень

Київська місцева прокуратура № 4 у судовому порядку вимагає повернути столичній громаді земельну ділянку у Дніпровському районі столиці вартістю майже…

15 / 01 / 2021

Новини
ЖК з додатковими корисними площами

3m2 підібрав ЖК передмістя, де забудовники потурбувалися про приміщення для зберігання речей за межами квартири. ЖК Park Lake City Адреса:…

15 / 01 / 2021

Новини
Економ-клас переживає занепад, а комфорт-клас виходить в лідери

Новини компаній Володимир Зубик, президент некомерційної Асоціації підприємств-будівельників «Інтергал-Буд» розповів про тренди столичного ринку нерухомості, характерних для 2020 року. Вони…

15 / 01 / 2021