Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
100 тисяч українських сімей не отримали квартири

30.03.2021

3м2 Редактор

У зв’язку з невдало розпочатою реформою ДАБІ на початку минулого року — близько 100 тисяч українських сімей не отримали квартири.

Про це на своїй Fb-сторінці написав Президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе, після круглого столу «Реформування системи архбудконтролю в Україні», організованого Комітетом ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерством розвитку громад та територій України та КБУ.

«Цю одну з важливих проблем можна вирішити шляхом розумної дерегуляції та криміналізації порушень, коли всі учасники ринку на кожному етапі будуть нести фінансову і кримінальну відповідальність», — зазначив Лев Парцхаладзе.

Він виділив ключові маркери круглого столу — важливі деталі в цифрах:

– Якщо в 2019 році ввели в експлуатацію 11 млн кв. м житла, то в 2020 введення зменшилося практично в два рази — близько 6 млн кв. м. Тільки Київ минулого року ввів в експлуатацію в 4 рази менше кв. м, ніж у 2019.

– Фактично вищезгадані цифри підтверджують те, що близько 150 млрд грн у будівельній галузі — заморожені, а близько 100 тис. сімей — не змогли отримати своє житло.

– Сьогодні держава не може регулювати роботу системи архбудконтролю. У законопроєкті Мінрегіону щодо реформи ДАБІ прописано рішення — це поява нових приватних структур, за прикладом БТІ та приватних нотаріусів, які можуть перейняти на себе таку функцію. Це дасть здорову конкуренцію на ринку і відсутність корупції.

Статьи по теме
Новини
Київрада виділила понад 7 млрд грн на будівництво. Що це проекти?

На будівництво та реконструкцію об’єктів міської інфраструктури додатково спрямовано 7,3 мільярда гривень. Таке рішення прийняли сьогодні, 22 квітня, на пленарному засіданні Київської міської ради ІХ скликання….

22 / 04 / 2021

Новини
Раміль Мехтієв про ревіталізацію Києва. Як зробити занедбане привабливим

Новини компаній Ревіталізація, як процес відновлення міського середовища та наповнення цього середовища змістом, почала поширюватися на Заході в 80-х роках…

22 / 04 / 2021

Новини
Підписано закони щодо боргів за кредитами в іноземній валюті

Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті» № 1381-IX,…

22 / 04 / 2021

Новини
У Києві виявлятимуть «хворі» дерева за допомогою томографа

Комунальне об’єднання «Київзеленбуд» придбало спеціальне обладнання для діагностики зелених насаджень — імпульсний томограф під назвою арботом. Спеціалісти вже розпочали тестувати томограф, за допомогою якого можна…

22 / 04 / 2021