Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Бізнесмен Андрій Вавриш заявив про необгрунтовані політичні переслідування

27.01.2021

3м2 Редактор

26 січня ДБР вручило девелоперу Андрію Вавришу повідомлення про підозру. Бізнесмен називає звинувачення абсурдними й необґрунтованими та пояснює їх політичними мотивами. Про це Вавриш написав на своїй сторінці у Facebook. 

Девелопер розповів, що в 2006 році ТОВ «Системабуд», в якій він був міноритарним власником, викупило ЦМК «Ворсова фабрика» в Борисполі для подальшого будівництва ЖК «Альта-Град» та оформило кредитну лінію в банку. 

«Пішли до банку, домовилися про фінансування, кредитну лінію. Всі активи, в тому числі, корпоративні права, передали в заставу по кредиту. Я оформив особисту поруку», — пише Вавриш. Реалізації проекту завадила фінансова криза. — «Ми охороняли об’єкт від розкрадання, розуміючи, що погані часи минають. Буде ринок — буде й вихід з ситуації. Банк усе розумів, зайвий раз контролював та реагував на економічний спад по-своєму. «Сведбанк» пішов з українського ринку. Його спадкоємець, «Омега Банк», не сплив і розпродав свої активи різним компаніям». 

В 2016 році черговий власник боргу банку запропонував викупити його. Андрій Вавриш знайшов нових інвесторів, які викупили права продавця, підтверджені рішеннями судів. В 2019 році розпочалася добудова недобуду — новий проєкт отримав назву Home & Park Comfort House. Він передбачає будівництво трьох 17-поверхових будинків, дитячого садка та парку. Бізнесмен розповідає, що взяв на себе зобов’язання забезпечити помешканнями інвесторів 2008 року. 

Він підкреслює, що на момент викупу боргів, усі банки вже було ліквідовано, а борги — погашено. Більше того, нові інвестори врегулювали питання, пов’язані з процедурою зміни боржників. Це відбувалося, в тому числі, в результаті судових розглядів в рамках цивільно-правових відносин. Вавриш підкреслює, що жодна зі сторін угоди за жодних обставинах не заявляла про те, що її права порушені.

«Все було так до сьогоднішнього ранку, коли слідчі ДБР вручили мені підозру, надавши статус підозрюваного. Вони заявляють, що моя 15-річна боротьба за завершення проекту, моє бажання добудувати об’єкт, уникнути процедури банкрутства проекту, моє бажання, щоб люди отримали свої квартири, не зважаючи ні на що, рухатися вперед, виявляється, кримінальний злочин. Обговорюючи це зі слідчими ДБР, я розумів, що вони усвідомлюють всю безглуздість ситуації. Але не можуть нічого вдіяти з огляду на відповідну команду згори. Організатори цього абсурду не просто так не пішли до суду за обшуками чи якимись санкціями. Вони чудово розуміють, що жоден суддя, побачивши матеріали, цього не підтримає. 

Вивчаючи текст підозри, я так і не зміг знайти потерпілу сторону. Банки, як суб’єкти, ліквідовано. Фонд гарантування вкладів не може бути таким суб’єктом — він не постраждав: у банків не було фізичних осіб-вкладників, а значить, не було жодних виплат» — підсумував Вавриш.

Статьи по теме
Новини
Від власника «Дача на Юнкерова» вимагають привести об’єкт культурної спадщини до належного стану

Київська міська прокуратура в судовому порядку вимагає привести об’єкт культурної спадщини – «Дача на Юнкерова» (Пуща-Водиця), розташований по вул. Миколи…

05 / 03 / 2021

Новини
Рада продовжила кінцеві терміни установки лічильників газу для населення

Законом встановлено, що контроль за забезпеченням встановлення лічильників газу виконує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та…

05 / 03 / 2021

Акції
Найкраща пропозиція березня: квартира А136 Highlight Tower за спеціальною ціною

Новини компаній Початок весни – найкращий час запланувати подію, яка кардинально змінить ваше життя. І головною такою подією стане придбання…

05 / 03 / 2021

Новини
Хід будівництва Saga Development

Новини компаній Що нового відбулося на будівельних майданчиках SAGA Development і партнерів? Розповідаємо про проекти. KANDINSKY Odessa Residence У KANDINSKY…

05 / 03 / 2021