Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Борги: що робити, щоб не залишитися без квартири, коли сплатити борг ЖКГ немає можливості

13.09.2021

3м2 Редактор

Чи можуть за борги забрати квартиру чи будинок? За законом — так. Це залежить від суми заборгованості. Також потрібне відповідне рішення суду. Що можна зробити, щоб квартиру не забрали, пише Finance.ua.

Треба розв’язувати питання в досудовому порядку.

  • Реструктуризувати заборгованість.
  • За договором реструктуризації доведеться сумлінно сплачувати поточні платежі, але розраховуватися з боргом можна буде поступово.

Куди звертатись. Звернутися за реструктуризацією боргів, накопичених на 1 жовтня 2020 року, буде потрібно протягом місяця з моменту перевищення суми заборгованості, яку встановлюватиме Кабінет міністрів. Цю суму визначатимуть по кожній окремій комунальній послузі, а борг реструктуризуватимуть на термін до 60 місяців (5 років).

Нині щоб реструктуризувати заборгованість, споживач укладає з управителем та виконавцями послуг ЖКГ договори про щомісячне рівномірне погашення заборгованості та своєчасну сплату поточних платежів.

На період погашення реструктуризованої заборгованості з оплати ЖКП загальна сума платежів споживачів на оплату поточних сум і реструктуризованої заборгованості не може перевищувати 25% доходів, визначених при нарахуванні субсидій для громадян, що працюють, і 20% – для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги.

Якщо доходів на повне погашення заборгованості за договором про реструктуризацію не вистачає, термін дії договору продовжується до повного її погашення. Утім, укладення договору реструктуризації означатиме вашу автоматичну згоду з усіма нарахуваннями, тому перед укладенням такого договору є сенс проконсультуватися в юристів.

Якщо справа через борг вже в суді, відповідно до статті 207 Цивільного процесуального кодексу України можна укласти з позивачем мирову угоду. Це дозволить припинити судовий розгляд і домовитися про реструктуризацію.

На думку експертів краще не накопичувати борги, захищати свої інтереси як споживача, якщо вони порушуються. У разі ж неможливості сплати – звертатися за допомогою до підрозділів соцзахисту й органів місцевого самоврядування, благодійних організацій/фондів тощо.

Важливо не відкладати розв’язання проблеми на потім, звертатися до постачальника щодо реструктуризації заборгованості, вживати заходів щодо зменшення наявного боргу, зменшення витрат на житлово-комунальні послуги надалі.

3m2 підібрав таунхауси в передмісті столиці, де тільки стартував продаж, і можна купити житло з невеликою ділянкою за привабливою ціною. БФК Гостомель Residence Адреса: смт ГостомельЦіна: від …

В огляді 3m2 — ЖК, де є або запланований власний дитячий садочок. ЖК FJORD Адреса: Військовий проїзд, 8, Печерський районЦіна: 34 500—59 550 грн/кв. м Житловий комплекс, який …

Статьи по теме
Новини
В Гостомель Residence оголосили про планове підняття цін

Новини забудовників З 18 жовтня 2021 року в ЖК «Гостомель Residence» оновилися ціни — мінімальна вартість квадратного метра наразі складає…

18 / 10 / 2021

Новини
У ЖК «Метрополіс» встановлять найбільшу в Україні лазальну піраміду

Новини забудовників Найбільшу в Україні лазальну конструкцію у вигляді піраміди встановлять на території житлового комплексу «Метрополіс». Проєкт буде реалізовано в…

18 / 10 / 2021

Новини
У Львові відбувся благодійний футбольний матч за підтримки девелоперської компанії ENSO

Новини забудовників Напередодні гри збірних України та Боснії і Герцеговини по футболу у Львові відбувся благодійний матч «Кубок Львова», у…

18 / 10 / 2021

Новини
Які зміни передбачені у проєкті будівництва Подільського мосту

Оновлено проєкт будівництва Подільського мосту. Розпорядженням КМДА від 13.10.2021 №2152 місто перезатвердило проєкт будівництва Подільського мостового переходу. Оновлений проєкт враховує потреби постійно…

18 / 10 / 2021