Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

Человейникі відходять у минуле

20.08.2020

3м2 Редактор

Пару років тому в соцмережах «гуляв» житловий проект, який став чи не еталоном человейника – бездушного бетонного монстра, безликого і некомфортного? Тоді в коментарях до постів про нього часто звучало: «поки буде попит на таке, будуватимуть».

У блозі на Property Times Тетяна Шульга-Забельська, керуючий партнер спільноти девелоперів житла RED Community, розповіла, що сьогодні человейникі вже не настільки приваблюють покупців.

Що ж хочуть покупці?

Житло згідно способу життя і звичок. Цей тренд проявляється все гостріше. Купуючи житло «для себе», люди більш вимогливо відносяться до концепту ЖК, інфраструктурного наповнення, розглядають ЖК не як місце для ночівлі, а як територію для життя. Класичний приклад: квартира в сучасному стильному ЖК в локації з активним трафіком близько до центру планується до продажу. На зміну їй розглядається комплекс не просто з функціоналом інфраструктури, більше заточеним під сім’ї з дітьми, а й з розвиненою рекреаційної складової, з великими можливостями для активного сімейного відпочинку, а найцікавіше — з жителями «одного вектора мислення». Люди хочуть жити в архітектурно якісному будинку, який через пару років не обросте різноманітними балконами-шпаківнями), це – усвідомлене ставлення до екології (енергоефективні технології будівництва та інженерії, «розумний дім», роздільний збір сміття та інше).

Кому-то навпаки, більш актуальною саме жити в центрі, в будинку з сучасною не типовий архітектурою, арт-об’єктами в структурі ЖК, якісним консьєрж-сервісом, коворкінгом для мешканців будинку .

Прагнення стати «більше». Не дарма в рекламі слоган «ми продаємо мрію» ще живий. Девелопери іноді відзначають, що та цільова, на яку орієнтований проект, приходить за покупкою їх житла рідше, ніж люди іншого профілю. Чому? Людям властиво прагнути більшого, відчувати належність до більш статусних прошарків суспільства.

Комфорт в будь-якому класі. Девелопери вже зіткнулися з тим, що покупець став суворіше — навіть в економ-класі в багатьох випадках сьогодні не вийде обмежитися двома убогими гойдалками і десятком кволих кущиків. Інакше програєш конкурентам поруч, які будують той же економ, які продають за ті ж гроші, але пропонує більше зелені, краще дитячі майданчики і т. д.і т. п.

Статус = комфорт. А що зі статусним житлом? Сьогодні покупець цього житла хоче не просто престижну локацію і умовний мармур в холі. Максимум сервісів і можливого інфраструктурного наповнення – причому не просто якийсь набір, а щось особливе, на зразок повноцінної рекреації на даху з басейном і ресторанами.

Етичність. По відношенню до міста і його історії, архітектури, до інтересів громади, до екології міста. Це поки буває не часто, але є запит на проекти, нетоксичні по відношенню до громади, «більше зелені», з сортування і еко-переробкою сміття і т. д.. Це формує нові підходи в концептах ЖК.

Розстрочка як гарантія безпеки вкладень. Після карантину девелопери відзначили зростання частки розстрочки в обсязі угод. Причому хочуть розстрочку навіть люди, які мають можливість без проблем заплатити 100% вартості квартири. Таким чином люди перестраховують свої заощадження.

Прогрес будівництва, завершальні стадії = надійність. Наявності абсолютно правильних документів на будівництво та відсутності історій з незаконними будівництвами вже мало. Після карантину ринок зазначив: покупець охочіше платить гроші на об’єктах вже завершених або на фінальних стадіях будівництва, з активним будівництвом і прогресом будівництва.

Статьи по теме
Новини
В Києві ввели в експлуатацію майже на 45% менше кв.м, ніж торік

У Києві за перше півріччя 2020 року введено в експлуатацію понад 254 тисяч квадратних метрів житла, що на 41% менше аналогічного періоду минулого року. Відповідні…

01 / 10 / 2020

Новини
У Києві влаштували протест через будівництво ЖК біля Арсеналу

У Києві влаштували протест на Московській вулиці. У зв’язку з цим обмежено рух транспорту. Про це повідомляє РБК-Україна. Люди протестують проти будівництва на вулиці Московській, 7….

01 / 10 / 2020

Новини
Скільки офіційно заробляли будівельники в серпні

У серпні 2020 року середня номінальна заробітна плата по Україні склала 11 446 грн. Про це повідомили в Державній службі…

01 / 10 / 2020

Новини
Нові котеджні містечка в передмісті

Пропонуємо короткий перелік нових котеджних містечок в передмістях Києва. КМ LIBERTY 2 З’явився новий проект КМ Liberty 2 в с….

01 / 10 / 2020