Онлайн-журнал про новобудови Києва та області


Чи привабливі інвестиції в українську нерухомість для іноземців — дослідження ЛУН

09.09.2022

3м2 Редактор

Президент Зеленський оголосив про старт інформаційної кампанії по залученню іноземних інвестицій в Україну. Згідно з даними ЛУН, сьогодні доля інтересу із закордону до інвестицій в українські новобудови складає 17% для Києва, 14% для Львівського регіону та аж 23% для Одеського.

Закордонний інтерес до українського ринку нерухомості представлений як і українцями, що тимчасово вимушено виїхали у безпечні країни, так і іноземцями, бо Україна зараз отримує рекордну кількість уваги за всю історію свого існування.

Так 54% зацікавлених саме столичними новобудовами знаходились в Києві та області, 17% з інших країн, 29% з інших областей України, зокрема — 9% з Львівської області.

Цікавість до нових метрів Львівської області представлена на 53% місцевими жителями, 14% з інших країн, 21% зі столиці, а також 12% з інших областей.

Найбільшу відносну частку інтересу саме серед людей із закордону складає Одеська область — 23% серед усіх зацікавлених цим регіоном досліджували ринок новобудов перебуваючи в інших країнах. 25% — це жителі Києва і лише 16% — інші області України.

Окрім Києва, найбільша відносна частка зацікавленості у жителів столиці — 29% у Вінницький області, 28% на Закарпатті та Черкаській області.

«Найбільш патріотичною» в інтересі до нових метрів виявилась Полтавська область. 59% всього інтересу до цього регіону зосереджено саме в ньому. На другому місці — Дніпропетровська і її 54%.

Наскільки приваблива українська нерухомість для інвестицій?

Ціни на купівлю квартир у новобудовах котрий місяць зростають у національній валюті.

Аналітики ЛУН підрахували, що столичний метр нового житла за 6 місяців війни подорожчав на 12 400 грн і зараз становить 48 200 грн/кв. м. На другому місці Дніпро, де вартість метру у новобудові в середньому становить 40 700 грн/кв. м. На третьому місці Львів та Одеса — 34 600  грн/кв. м.

Найбільший приріст за час війни показав Ужгород, де нове житло подорожчало аж на 14 200 грн за квадратний метр у забудовника і сьогодні коштує 39 700 грн/кв. м.

Як змінюється вартість нерухомості у Європі?

Згідно з даними Євростат у Європі в середньому ціни на нерухомість зросли за рік на 9.8% (порівнюють перший квартал 2022 з першим кварталом 2021).

Так найбільший приріст показала Чехія +24.7%, Естонія +21%, Угорщина +20.6%.

Найменший приріст показала Франція +7.1%, Мальта +6.7%, Італія +4.6%, Фінляндія +4.3 та Кіпр +1.1%. У жодній з країн Європи житло не подешевшало.

Іноземні інвестори вкладатимуть в українські метри?

Коментар Дениса Суділковського, директора з маркетингу ЛУН:

«До війни однією з найбільших складностей для інвестицій в українські новобудови було питання управління цією нерухомістю. Для прибутку її треба або продати після введення в експлуатацію будинку, або здавати оренду. Робити це з іншої країни складно і на допомогу приходили керуючі компанії. Фактично власник віддавав квартиру і за відсоток від прибутку компанія шукала орендарів та адмініструвала всі видатки. Це дуже розповсюджена практика в Грузії, де значна частина нового житла купується саме під інвестицію, і вона тільки формувалась в Україні.

Щодо безпосередньо ризикованості інвестицій, активна війна звісно впливає на надійність таких інвестицій. Але якщо розглядати довгострокову перспективу в межах більше кількох років, немає сумнівів, що Україна переможе. І якщо українська економіка буде далі рости, міста будуть розвиватись, з ними зросте вартість житла. Оцінка поточного «воєнного дисконту» на нові метри, та можливих прибутків в довгу лежить на особистих плечах кожного інвестора».

Волонтери Юрій та Валерія Стецюк розробили проєкт «Дім там, де ти», щоб забезпечити безкоштовним житлом сім'ї, які постраждали внаслідок російської збройної агресії, пише БЖ. Подружжя …

Київська міська рада може перенаправляти кошти з Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців у воєнний час на …

Статьи по теме
Новини
В Івано-Франківську курсуватимуть два автобуси-пункти обігріву зі Starlink

В Івано-Франківську два комунальні автобуси перетворять на пункти обігріву зі системами Starlink, вони курсуватимуть містом у випадку повного блекауту. Про це повідомив мер Руслан Марцінків,…

01 / 12 / 2022

Новини
У Києві планують перейменувати станції кільцевої електрички

Укрзалізниця ініціювала перейменування восьми станцій кільцевої електрички у Києві. Про це повідомляє пресслужба УЗ. Зазначається, що це полегшить навігацію по історичних районах Києва, точніше відповідатиме…

01 / 12 / 2022

Новини
У Києві відключатимуть світло у будинках на енерголініях критичної інфраструктури в ручному режимі

У Києві змінять порядок вимкнення електроенергії. У компанії YASNO розповіли, що 30 листопада було на 5 тисяч менше абонентів, які залишалися без світла, ніж…

01 / 12 / 2022

Новини
1 грудня зміниться порядок нарахування субсидії: як отримати державну допомогу ВПО та безробітним

В Україні з 1 грудня змінюється порядок нарахування субсидій. Як пояснили у пресслужбі Кабміну України, передбачено етапність передання функцій з призначення субсидій Пенсійному фонду. Починаючи…

01 / 12 / 2022