Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Ціни на новобудови. Що показав серпень

07.09.2020

3м2 Редактор

У серпні стартував продаж в декількох ЖК, будівництво яких анонсували ще навесні. Так, почалися продажі в наступний черзі масштабного проекту «Варшавський-2», а також з’явилися 3 нових проекти, ЖК «Арсенал» від bUd Development, клубний будинок Green в Голосіївському районі столиці, і почалося будівництво по Броварському проспекту від KDD Group.

Зростання середньої ціни відбулося в усіх сегментах, крім комфорт-класу: тут зниження з 21 700 грн/кв. м до 21 600 грн/кв. м. У економ-сегменті ціна виросла на 900 грн і склала 1 950 грн/кв. м. У бізнес-класі зростання зовсім незначне: від 37 900 до 38 700 грн /кв. м. Найбільш значне зростання сталося в еліт-класі: з 64 200 грн/кв. м до 68 500 грн/кв. м.

Цікаво відзначити і ситуацію по районах Києва: у всіх районах відзначаємо зростання середньої ціни за кв. м. Виняток склали Подільський і Дніпровський райони, де ціна трохи впала. В інших же районах від +500 грн/кв. м до 4 500 грн/кв. м (Печерський район).

Чим можна пояснити ситуацію, що склалася? Зниження цін в період з квітня по липень було обумовлено реакцією забудовників на зниження попиту. Проте, з початку літа і ослаблення карантинних заходів, коли попит з боку потенційних покупців став поступово повертатися, стали коригуватися і ціни. Цілком ймовірно, що показники осені можна буде порівняти з лютим-березнем. У той же час кількість нових об’єктів і стартів продажів в цьому році все одно істотно нижче минулого року, що також дозволяє тримати планку цін.

У серпні були презентовані результати першого півріччя за обсягами введеного в експлуатацію житла, які також підтверджують, що обсяги пропозиції також будуть скорочуватися. В цілому за 6 місяців 2020 було введено 174 082 кв. м, з них 165 877 кв. м у другому кварталі року. Що на 40% менше аналогічного періоду минулого року (430 585 кв. м за 6 місяців 2019 року).

Другим важливим моментом зміцнення інтересу до нерухомості стало також зниження прибутковості банківських депозитів і відчуття нестабільності, яке відзначають більшість українців в останні півроку. Варто відзначити, що первинна нерухомість столиці як і раніше затребувана саме з метою покупки житла для постійного проживання: більше 60% всіх угод на ринку. Житловий фонд без комплексної реконструкції та реновації приходить в нежитлове стан, і ті, хто має таку можливість, вважають за краще первинну нерухомість для поліпшення своїх житлових умов. Негативні наслідки скандалу з Укрбуд і Аркада зробили покупців ще більш уважними при виборі забудовника, але кардинально не вплинули на відсоток тих, хто купує або планує покупку житла.

Статьи по теме
Новини
На Подолі добудовують багатоповерховий «будинок Білозір» попри арешт

Слідчі Шевченківського управління поліції у м. Києві намагалися заборонити забудовникам добудовувати багатоквартирний житловий будинок, який попри накладений арешт продовжує зводиться…

29 / 09 / 2020

Новини
У додатку MY IGB від «Інтергал-Буд» — новий функціонал та нові користувачі

Новини компаній Новий функціонал додатку MY IGB — це голосування та опитування. Про це повідомляє прес-служба «Інтергал-Буд». Для можливості проведення легітимного голосування було підключено…

28 / 09 / 2020

Новини
Територію лісу в Києво-Святошинському районі хотіли незаконно забудувати

Земельну ділянка площею 0,15 га та вартістю понад 4,8 млн грн, розташовану на території Віто-Поштового сільської ради, незаконно передали приватній…

28 / 09 / 2020

Новини
Національний природний парк «Голосіївський» визначив свої межі

Голосіївський парк у Києві завершує роботи щодо розширення границь установи. Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України….

28 / 09 / 2020