Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Департамент охорони культурної спадщини уклав 90 охоронних договорів

04.08.2020

3м2 Редактор

Протягом січня-червня 2020 року Департамент охорони культурної спадщини КМДА опрацював та уклав 90 охоронних договорів на об’єкти охорони культурної спадщини. Про це повідомив директор Департаменту Олександр Никоряк.

«Серед 90 об’єктів хотів би виділити житловий будинок рубежу 19—20 ст., у якому проживав Костянтин Паустовський на вул. Лютеранській, 33 та Особняк Аршавського на Лютеранській, 23; на вул. Хрещатик, 44 – будинок 1883 р., побудований за проєктом архітектора Шлейфера як прибутковий. У 1899 році реконструйований і надбудований верхнім поверхом за проектом Крауса. Будинок – характерна пам’ятка архітектури періоду еклектики. У кінці 19 ст. тут розміщувався готель «Франкфурт», тут знаходилися зуболікарська школа Лур’є, видавниче товариство «Друкар», Єврейський народний університет, Центральне бюро Асоціації революційного мистецтва України (АРМУ), де працювали відомі діячі науки і культури. Андріївський узвіз, 34 – один із найстаріших будинків, які збереглися на вулиці. Збудований у 1890 році за проєктом архітектора Вишневського. На час зведення, до слова, це була одна з найбільших житлових будівель Києва. Укладено охоронний договір на Національний виставковий центр України на Глушкова, 1», – повідомив Олександр Никоряк.

Також, серед іншого, були укладені охоронні договори щодо об’єктів за адресами: вул. Січових Стрільців, 55, вул. Гончара, 40 та 60, вул. Хрещатик, 8 (відомий як будівля банку «Хрещатик»), вул. Обсерваторна, 19, вул. Інститутська 22/7 та 15/5, вул. Рейтарська, 25, вул. Саксаганського, 65 та вул. Сагайдачного 22/1, Володимирська, 42 та інші.

Нагадаємо, охоронні договори дуже важливі для захисту і збереження пам’ятки. У таких договорах детально прописано, як може використовуватися пам’ятка, види і терміни охоронних, реставраційних, відновлювальних або протиаварійних робіт. Також до договору обов’язково додаються акт технічного стану пам’ятки, перелік історико-культурних цінностей і предметів, що належать до неї. Власне, охоронний договір – це підтверджене зобов’язання власника пам’ятки щодо її належного утримання, використання за призначенням та, врешті-решт, її збереження.

Статьи по теме
Новини
Департамент охорони культурної спадщини надав охоронний статус 9 об’єктам

Департамент охорони культурної спадщини надав статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини дев’яти об’єктам у Києві. Зокрема, мова йде про: будинок звукозапису…

29 / 09 / 2020

Новини
Скільки будинків у Києві вважаються застарілими

5395 будинків Києва вважаються застарілими для повноцінної експлуатації, повідомив голова КО «Київгенплан» Сергій Броневицький. Загальна площа застарілого житлофонду — 12 322 тисячі кв.м. У ньому проживає…

29 / 09 / 2020

Новини
Інвестори Аркади просять Зеленського до виборів розібратися з недобудовами

У Києві інвестори банку Аркади, що вклалися у будівництво нових квартир, вийшли в понеділок, 28 вересня, з протестом до Офісу президента, вимагаючи від Володимира Зеленського втрутитися…

29 / 09 / 2020

Новини
Архітектори YODEZEEN розповіли, як буде виглядати лобі KANDINSKY Odessa Residence

Новини компаній Архітектори дизайн-студії YODEZEEN розробили концепцію вхідної групи KANDINSKY Odessa Residence, будівництво якого ведеться на Французькому бульварі в Одесі….

29 / 09 / 2020