Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Ділянку у Чернечому лісі збираються забудувати котеджами

14.06.2021

3м2 Редактор

Тиждень тому близько 300 осіб, серед яких були артисти Руслана і Павло Зібров, виступили проти забудови ділянки під Києвом в Чернечому лісі. Вони побоюються, що орендар 19 га лісу буде вирубувати дерева під будівництво котеджного містечка. Компанія вже проклала дорогу до ділянки, встановила паркан по його периметру і заявляє, що масової вирубки не буде.

LIGA.net з’ясовувала, що сталося, хто і що планує забудувати в лісі і яка ціна питання.

Чернечий ліс росте на площі 420 га і розташований між селами Ходосівка і Лісники, в п’яти кілометрах на південь від Києва. Ліс – частина Боярської лісодослідної станції, яка займає 17 000 га соснових і дубових лісів, які об’єднують вузьким коридором долини річок Дніпро і Ірпінь.

Що трапилося?

З кінця 90-х років минулого століття територія лісу скорочувалася за рахунок забудови, але в 2018 році він потрапив під охорону держави, отримавши статус ландшафтного заказника. Виняток – якраз та частина лісу, яка раніше була здана в оренду. Та сама ділянка, до якого проклали дорогу і обнесли парканом.

Що це за земля? У 2004 році Ходосівське сільрада здав компанії Топаз-електронікс в оренду на 49 років ділянку площею 19 га.

У 2013 році за рішенням суду право оренди 19 га перейшло до компанії «Ходосівського системні інвестиції».

В кінці 2020 року орендар активізувався.

У компанії-забудовнику LIGA.net повідомили, що ще обмірковують деталі. «Основна концепція проекту – вписати в існуючий ліс і ландшафт інфраструктуру для відпочиваючих», – каже директор «Ходосівського системних інвестицій» Ігор Завіновскій. За його словами, в проекті передбачені стежки здоров’я, сухі струмки, а в комерційну частину увійде ресторан зі ставком, магазин, зона відпочинку для дітей, причал для байдарок, зона пляжу.

Ціна питання

Будівництво котеджного містечка – прибутковий бізнес. Ціна земельної ділянки без інфраструктури в цій локації стартує від $ 4000-5000, а в складі котеджного містечка може досягати $ 12 000-15 000 за сотку, говорить аналітик.

Найдорожчі котеджі тут можуть обходитися в $ 500 000, пояснює аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький.

Що буде далі?

Місцеві жителі планують щосуботи організовувати в лісі культурні та спортивні заходи, щоб привернути увагу до проблеми вирубки лісу.

У активістів поки немає чіткого алгоритму дій. «Ми не до кінця розуміємо правову природу з цією ділянкою. Забудовник надає нам спорадичну сумбурно інформацію. Як тільки з’ясуємо, сформулюємо дії чіткіше», – каже адвокат Олексій Наумов.

Теги:

На вулиці Архітектора Вербицького, що на Харківському масиві, обвалився дах балкону, на якому господар влаштував город, повідомляє пресслужба КМДА. До балкону на шостому поверсі дев’ятиповерхівки було …

На Володимирській, 93 в Києві почали руйнувати триповерхову будівлю XIX століття, відому своїм ліпним декором інтер’єру сходової клітки. Про це 12 червня повідомив у мережі краєзнавець Семен Широчин. «Цей унікальний …

Статьи по теме
Новини
Оголошено переможців конкурсу «Топ-50 бізнес-ідей 2020–2021 років»

Новини забудовників 3 липня відбулося оголошення переможців конкурсу «Топ-50 бізнес-ідей 2020–2021 років», який будівельна компанія «Інтергал-Буд» провела у партнерстві з…

28 / 07 / 2021

Новини
Стало відомо, яким буде тариф на електроенергію з серпня

В Україні підвищення тарифів на електроенергію перенесли з 1 серпня на 1 вересня. В результаті до кінця літа вартість кВт*год буде становити 1,68 грн. Про це на засіданні…

28 / 07 / 2021

Новини
Парк у кроковій доступності від ЖК

3m2 підібрав житлові комплекси з власним парком на території, або ті, що будуються впритул до великих зелених масивів. БФК POLARIS…

28 / 07 / 2021

Новини
На нових будинках житлового комплексу «Озерний Гай Гатне» з’явилися мурали

Новини забудовників Днями у житловому комплексі «Озерний Гай Гатне»  закінчили прикрашати муралами стіни нових будинків комплексу. Працювала над розписом команда…

28 / 07 / 2021