Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Для українців хочуть змінити принцип оподаткування нерухомості

13.11.2020

3м2 Редактор

В Україні необхідно змінити принципи оподаткування нерухомості, оскільки цей ринок практично не платить податків. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

Зокрема, прив’язати податкові виплати не до метражу, а до вартості самого житла. За його словами, як варіант — органи місцевого самоврядування будуть створювати окремі установи, які будуть визначати вартість житла.

Він додав, що є прихильником зміни принципів оподаткування нерухомості, оскільки цей ринок сьогодні майже не платить податки.

Депутати Верховної Ради вже готуються розглянути відповідний законопроект №4101. У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що його основною метою є поліпшення умов для ведення бізнесу в Україні та підвищення її показників, стимулювання економічної активності суб’єктів господарювання в умовах карантину та вжиття заходів, які будуть сприяти зниженню податкового боргу платників податків.

Якщо зараз оподаткування житла налічується за кількістю квадратних метрів (квартири до 60 кв.м і будинки до 120 кв.м не обкладаються податком, а за кожен додатковий метр потрібно доплачувати до 1,5% мінімальної зарплати), то в разі прийняття законопроекту такий підхід зміниться, і розмір податку буде прив’язаним до вартості житла.

Пропонується скасувати пільгову мінімальну площу оподаткування, таким чином не матиме значення, якого розміру ваше житло. Планується, що максимальна податкова ставка складе 0,2% від оціночної вартості для житлової та 0,3% для нежитлової нерухомості за кожен кв.м. Втім, податок на нерухомість в різних населених пунктах може бути іншим.

Статьи по теме
Новини
В Україні скасували карантин вихідного дня

Кабінет міністрів скасував карантин вихідного дня: на вихідних і в будні діятиме обмеження «помаранчевої» зони. Про це під час засідання уряду повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль,…

02 / 12 / 2020

Новини
Клубне житло у Києві

3m2 підібрав житлові комплекси клубного типу Києва, де можна купити квартиру. ЖК PHILADELPHIA CONCEPT HOUSE Адреса: Печерський район, Кловський узвіз,…

02 / 12 / 2020

Новини
На Бульварно-Кудрявській відреставрували історичну будівлю

Завершилися ремонтно-реставраційні роботи фасаду житлового будинку — пам’ятки архітектури місцевого значення по вул. Бульварно-Кудрявській, 19. Про це повідомив голова Шевченківської…

02 / 12 / 2020

Новини
Ціни на двокімнатні квартири впали майже у всіх районах Києва

Станом на перше грудня портал Flatfу, який спеціалізується на вторинній нерухомості, оновив дані за районами (за листопад 2020 року у…

02 / 12 / 2020