Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Дослідження чистоти повітря у Києві. Чи справді на верхніх поверхах повітря чистіше?

09.11.2020

3м2 Редактор

Команда проєкту міських досліджень разом зі знавцями дронів виміряла якість осіннього повітря Києва. Для вимірювання якості повітря команди ЛУН Місто та DronUA обрали Одеську площу, де є дворівнева транспортна розв’язка, активний автомобільний трафік, житлові багатоповерхівки та велика зелена зона неподалік. Результати здивували: високі концентрації діоксиду азоту є навіть на рівні 25-поверху будинку, а скупчення оксиду вуглецю переважає в місцях розгону автомобілів — на світлофорах та на розв‘язках.  

Заміри робили за допомогою DJI Matrice 300. Він коштує один мільйон гривень, може літати майже годину, підійматися на 7 км вверх і мчати зі швидкістю понад 80 км/г.

На дрон встановили систему газових сенсорів Sniffer4D. Пристрій сканує територію та миттєво аналізує забруднення. Вимірювали шкідливі для здоров’я гази — оксид вуглецю CO та діоксид азоту NO₂. Діоксид азоту подразнює дихальні шляхи і може провокувати їхні захворювання. Оксид вуглецю знижує рівень кисню в крові — людина може відчувати головний біль, задишку, шум у вух, мати проблеми зі сном.

Експеримент показав, що концентрація СО залежить не тільки від висоти над дорогою, а й від відстані від багаторівневої розв’язки. Найбільшу концентрацію СО в момент вимірювання спостерігали на 30–80 метрах, тобто аж до 25 поверху. Друга висока концентрація знаходиться біля світлофорів. Бо саме під час розгону автомобілі викидають найбільше токсичних речовин у повітря.

Подібна картина і з діоксидом азоту NO₂. Чим ближче до автомобілів і місць, де вони розганяються — світлофорів або розв’язок — тим вища концентрація шкідливого газу.

За даними Центральної геофізичної обсерваторії, загалом по місту у вересні середньомісячні концентрації оксиду вуглецю не перевищували санітарно-гігієнічних нормативів. А діоксиду азоту було перевищення у 3 рази.

Статьи по теме
Новини
Микитася залишили під вартою до 24 грудня цього року

Запобіжний захід для колишнього парламентарія і екс-глави корпорації «Укрбуд» Максима Микитася був продовжений до 24 грудня цього року. Відповідне рішення виніс Вищий антикорупційний суд (ВАКС)…

01 / 12 / 2020

Рейтинги
Клубні будинки Києва

Вдала локація, камерна, приватна атмосфера, нетривіальне архітектурне рішення, безліч сервісів і послуг для резидентів, сприятливе оточення, гідні сусіди, місця для…

01 / 12 / 2020

Новини
Прийняття та відмова прийняття в експлуатацію ЖК в Києві. Аналіз рішень ДАБІ

Навколо яких житлових комплексів (СС3) ДАБІ зосередила свою дозвільну діяльність в період з 23 по 27 листопада — аналізувала команда…

01 / 12 / 2020

Новини
В КМДА розповіли про діджиталізацію послуг Департаменту містобудування та архітектури

Складна епідеміологічна ситуація, яка склалась, ще раз доводить: надання державних послуг в режим онлайн — нагальне питання. І тому в Департаменті містобудування та архітектури не відстають від…

01 / 12 / 2020