Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Електронна прописка: хто та коли зможе нею скористатися

05.04.2021

3м2 Редактор

З 1 квітня розпочався експеримент з електронної прописки. Тепер інформація про реєстрацію місця проживання чи зняття з реєстрації повинна передаватися Державній міграційній службі та в Єдиний державний демографічний реєстр тільки в електронному вигляді. Про це повідомляє Сьогодні.

Очікується, що заява про зміну місця реєстрації можна буде подавати через мобільний додаток Дія. Експеримент з електронної прописки будуть розширювати поетапно.

Спочатку скористатися послугою зможуть власники ID-паспортів. При цьому є одна умова – заявник повинен бути власником житла, в яке прописується. За іншою адресою прописатися можна теж, але має бути згода власника житла. Він повинен дати його в електронному вигляді.

Електронна прописка пошириться на дітей з 14 до 18 років. Варто зазначити, що зараз дистанційно можна прописати до батьків дітей, які не досягли 14-річного віку.

Спочатку електронна прописка буде працювати в Києві та деяких обласних центрах. Наприклад, високі шанси мають Одеса, Харків і Дніпро.

Як працюватиме електронна прописка, розповів на телеканалі «Україна 24» міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Зміна місця реєстрації? Все в режимі реального часу. Це забирає лічені хвилини після того, як змінилася інформація в реєстрі. „Дія“ відображає те, що в реєстрі. Якщо людина змінила місце реєстрації, в реєстрі змінюється інформація, відображається через кілька хвилин у „Дії“. Наприклад, я отримав ID-картку, через 2−3 хвилини вийшов з ЦНАПУ, і в мене вже з’явився паспорт у смартфоні. До речі, хотів сказати, що ми цей папірець будемо прибирати поступово, вирішувати цю незручність. Ми перекладаємо зобов’язання перевіряти онлайн вашу прописку на державні органи та місцеве самоврядування», — заявив Федоров.

За його словами, Мінцифри створює портал для чиновників, «де вони зможуть дивитися самі прописку людини, і не потрібно буде тягати з собою цей паперовий документ».

«Поки ми не запустили зміну місця реєстрації, сьогодні ви бачите в „Дії“ ту, яка була на той час, коли ви отримували закордонний паспорт або ID-картку. А змінюватися вона почне після того, як ми запустимо електронну зміну місця реєстрації, це буде наприкінці квітня. Сьогодні ви бачите прописку, яка була у вас на момент отримання документів», — додав міністр.

Статьи по теме
Новини
Київрада виділила понад 7 млрд грн на будівництво. Що це проекти?

На будівництво та реконструкцію об’єктів міської інфраструктури додатково спрямовано 7,3 мільярда гривень. Таке рішення прийняли сьогодні, 22 квітня, на пленарному засіданні Київської міської ради ІХ скликання….

22 / 04 / 2021

Новини
Раміль Мехтієв про ревіталізацію Києва. Як зробити занедбане привабливим

Новини компаній Ревіталізація, як процес відновлення міського середовища та наповнення цього середовища змістом, почала поширюватися на Заході в 80-х роках…

22 / 04 / 2021

Новини
Підписано закони щодо боргів за кредитами в іноземній валюті

Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті» № 1381-IX,…

22 / 04 / 2021

Новини
У Києві виявлятимуть «хворі» дерева за допомогою томографа

Комунальне об’єднання «Київзеленбуд» придбало спеціальне обладнання для діагностики зелених насаджень — імпульсний томограф під назвою арботом. Спеціалісти вже розпочали тестувати томограф, за допомогою якого можна…

22 / 04 / 2021