Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Газовий лічильник у квартирі: чиїм коштом встановлюється та як отримати компенсацію

25.08.2021

3м2 Редактор

Повертаємось до теми газових лічильників, про які вже неодноразово писали. Нещодавно Верховна Рада вчергове продовжила кінцевий термін встановлення лічильників побутовим споживачам природного газу до 1 січня 2023 року. Після цієї дати до громадян, які не встановлять лічильники, можуть бути застосовані штрафні санкції. Але наскільки це справедливо? Адже згідно з законом обов’язок забезпечити населення газовими лічильниками покладено на постачальників блакитного палива.

Що каже законодавство? Варто нагадати, що, згідно з Законом «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», встановлення лічильників газу контролює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Цим законом передбачене безплатне для споживачів установлення газових лічильників силами та коштом газової компанії. Але насправді ще дуже багато домогосподарств не мають приладів обліку газу.

Інвестиційними програмами операторів ГРМ на 2021 рік передбачено заходи зі встановлення 162 тисяч індивідуальних лічильників газу населенню на загальну суму близько 369,81 млн грн (без ПДВ). Однак насправді пристроями треба обладнати ще близько 3 млн домогосподарств по всій країні.

Здавалося б, громадяни мають бути зацікавлені у встановленні лічильників, тим паче – витрати на це їм повинні компенсувати. Але не все так просто.

Згідно з законом «побутові споживачі природного газу — фізособи (населення) можуть самостійно забезпечити встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу (індивідуальних лічильників) з подальшою компенсацією таких витрат коштами, які ними сплачуються за тарифом на розподіл природного газу. Порядок і розміри компенсації витрат на придбання та встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу для споживачів природного газу — фізичних осіб (населення) встановлюються Кабінетом Міністрів України». І саме тут виникає проблема, бо уряд вже декілька років не може розробити та затвердити цей порядок компенсації витрат.

Як повідомив представник газової компанії, в цих умовах громадянин може отримати відшкодування за лічильник тільки через суд. Адже навіть якщо компанія готова відшкодувати громадянину кошти, порядку проведення цієї фінансової операції просто немає.

Таким чином, у громадян, які ще не обладнали своє помешкання газовим лічильником, є майже півтора року, щоб розв’язати проблему або коштом постачальника газу, або за власні гроші, щоб потім вимагати компенсацію.

На Київщині готуються до початку будівництва Великої кільцевої дороги навколо столиці. Йдеться про роботи на ділянці протяжністю 18 км від дороги Київ-Ковель-Яготин до дороги Київ-Чоп. …

3м2 підібрав житлові комплекси, де можна купити однокімнатну квартиру для здачі в оренду. МФК POLARIS HOME & PLAZA Адреса: Оболонський район, вул. Сім'ї Кульженко (Петра Дегтяренка), 22 Ціна: від …

Статьи по теме
Рейтинги
Вигідні програми кредитування від забудовників: 6 новобудов Києва

Наразі на ринку первинної нерухомості існують різні програми, які дозволяють придбати квартиру без 100% передплати — іпотечне кредитування, розтермінування від…

20 / 10 / 2021

Новини
У ЖК «Кришталеві джерела» почала діяти програма іпотеки до 7 років

Новини забудовників Група компаній KSM-GROUP, девелопер ЖК «Кришталеві джерела», пропонує нову ексклюзивну іпотечну програму на житло «Кришталево прозора іпотека 5-7-12%” в термін до 7 років. В программе…

20 / 10 / 2021

Новини
СБУ викрила протиправну діяльність посадових осіб КП «Київтеплоенерго»

Служба безпеки України викрила протиправну діяльність посадових осіб КП «Київтеплоенерго». Про це йдеться у повідомленні СБУ у м. Києві та Київській області у Фейсбуці. Посадовці привласнили…

20 / 10 / 2021

Новини
Будинку №6 житлового комплексу «Нивки-Парк» присвоєно поштову адресу

Новини забудовників Відтепер будинок №6 житлового комплексу «Нивки-Парк» має адресу: проспект Перемоги, 65-Б.  Про це повідомляється на сайті забудовника «Інтергал-Буд»….

20 / 10 / 2021