Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Громадські обговорення Генплану розпочнуться на початку березня

12.02.2020

3м2 Редактор

Громадські обговорення проєкту Генерального плану м. Києва заплановано розпочати на початку березня. Про це повідомив директор КО «Інститут Генерального плану м. Києва» Сергій Броневицький, передає пресслужба КМДА.

У комунальній організації наголосили, що генеральний план – об’ємний документ із 17 розділів: від транспорту й інженерного забезпечення до екології і культурної спадщини. Із початку громадських обговорень матеріали будуть презентуватися у кожному районі міста задля отримання пропозицій та зауважень громадськості та подальшого ухвалення виваженого документу.

«Зазначу, що вже відбулося заслуховування доповіді щодо проєкту історико-архітектурного опорного плану м. Києва (ІАОП). Першими, 18 грудня 2019 року, проєкт розглянули і відзначили його високу якість Союз архітекторів України. Другими, 6 лютого 2020 року, – розглядала Консультативна рада з питань охорони культурної спадщини. Заслуховування доповіді не є громадським обговоренням, оскільки обидва органи за законодавством не мають права проводити громадські обговорення. ІАОП – частина проекту генплану, обговорення якого оголосить замовник, тобто Департамент містобудування та архітектури. Задля того, аби розпочати громадські обговорення проєкту генерального плану і його частин, ми хотіли отримати зауваження до ІАОП, який лягає в основу, від експертів перед тим, як документ буде передано на затвердження Мінкультури», – каже Сергій Броневицький.

Згідно з законодавством, місцеві представники мають право надати пропозиції до документу, який стосується міста Києва, пам’яток його історико-культурної спадщини, перед тим, як Мінкультури його погодить. Наприклад, Спілка архітекторів України підтримала цей проєкт ІАОП та зазначила у Протоколі № 4 Засідання Правління Київської організації від 18.12.2019, що розроблений Історико-архітектурний опорний план (ІАОП) вважати інноваційним за методичним підходом. Зокрема, зазначити, що вперше за 10 років роботи над науково-проєктною документацією її узагальнено до територіального рівня Генерального плану з розглядом Києва за європейським принципом, як цілісного об’єкту спадщини. Визнати правильним головний принцип ІАОП щодо створення системи режимів для господарської діяльності на пам’яткоохоронних територіях міста Києва – покроково від загально міського до окремого (локального) та рекомендувати ІАОП до подальшого розгляду та погодження в установленому порядку.

«Також ми отримали зауваження від Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини, від Департаменту охорони культурної спадщини і все це передамо на розробника – Український державний інститут культурної спадщини Міністерства культури, молоді та спорту», – підкреслив Сергій Броневицький.

Розробник має врахувати зауваження. Документ буде також направлено на розгляд Мінкультури.  Далі – зауваження від Мінкультури, у разі їх наявності і, власне, погодження Міністерством.

«Попереду в усіх нас ще велика робота. Генеральний план – надскладний і місткий документ. Разом із громадою нам жити за цим документом, розвивати наше місто, зберігати те, що маємо. Тому кияни мають долучатися до його обговорення, що розпочнеться вже на початку березня», – підсумували в Інституті Генплану м. Києва.

Новини компаній З 20 лютого ціни на квартири в Svitlo Park будуть підвищені на 3-8%. Про це повідомив начальник відділу продажів міні-міста Svitlo Park Олександр Панфілов. За …

В Україні набув чинності Закон про дозвіл на облаштування пандусів у будинках, який дозволяє будувати пандуси без документів про право власності та користування земельною ділянкою. Напередодні закон був опублікований …

Статьи по теме
Новини
У будинку зі зміями на Великій Житомирській знесуть один поверх

У Будинку зі зміями та каштанами на вулиці Велика Житомирська триває реконструкція, повідомляє заступник директора Департаменту містобудування й архітектури КМДА Юрій Тацій….

19 / 10 / 2021

Новини
У КМДА назвали дату та умови увімкнення опалення у житлових будинках

Опалення у столиці можуть включити у суботу, 23 жовтня. Подробиці повідомив Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА, у коментарі «Великому Києву». Раніше підключити опалення можна…

19 / 10 / 2021

Новини
У столиці триває будівництво парку «Прибережний»

У Дарницькому районі біля затоки Берковщина триває будівництво парку «Прибережний». Як зазначив депутат Київської міської ради Володимир Гончаров, у 2017…

19 / 10 / 2021

Новини
Квартири на виплат до 24 місяців у O2 Residence

Новини забудовників До 31 жовтня у відділі продажу O2 Residence діють акційні умови на виплат, тож вже зараз ви можете…

19 / 10 / 2021