Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Історичну архітектуру міст захистить новий законопроєкт

13.11.2020

3м2 Редактор

Мінкульт направив до Державної регуляторної служби законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження традиційного характеру середовища та протидії хаотичній забудові». Про це розповів заступник директора Департаменту будівництва та архітектури КМДА, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій. 

Він передбачає врегулювання забудови історичного ареалу міст, посилення охорони архітектурних пам’яток та підвищення штрафів за пошкодження, нанесені об’єктам культурної спадщини. Основне нововведення – запровадження єдиної інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якої забезпечуватиметься відкритий доступ до інформації у сфері культурної спадщини, зокрема, можливість сплачувати штрафи та отримувати результати деяких адміністративних послуг.

Впровадження цієї системи важливе з огляду на те, що сьогодні 90% інформації про пам’ятки культури зберігається на паперових носіях і не можуть бути використані у містобудівних чи земельних кадастрах.

Які ще зміни відбудуться у містобудівній сфері завдяки прийняттю цього законопроєкту?

  • Буде створений центральний орган виконавчої влади, який буде здійснювати оцінку проєктів реставрації та будівництва на об’єктах культурної спадщини.
  • Така оцінка буде включена у перелік обов’язкових документів, які необхідні заявнику для проведення будівельних робіт в межах охоронних зон пам’яток.
  • Введення кримінальної відповідальності за самочинне будівництво в історичному ареалі, яке карається штрафом 60-70 тисяч неоподатковуваних мінімумів громадян (1 – 1,1 мільйона гривень).
  • Впроваджуватимуться чіткі нормативи до встановлення меж територій пам’ятки, історичного ареалу та охоронних зон, які обов’язково мають враховуватись у земельному та містобудівному кадастрах.
Статьи по теме
Новини
В Україні скасували карантин вихідного дня

Кабінет міністрів скасував карантин вихідного дня: на вихідних і в будні діятиме обмеження «помаранчевої» зони. Про це під час засідання уряду повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль,…

02 / 12 / 2020

Новини
Клубне житло у Києві

3m2 підібрав житлові комплекси клубного типу Києва, де можна купити квартиру. ЖК PHILADELPHIA CONCEPT HOUSE Адреса: Печерський район, Кловський узвіз,…

02 / 12 / 2020

Новини
На Бульварно-Кудрявській відреставрували історичну будівлю

Завершилися ремонтно-реставраційні роботи фасаду житлового будинку — пам’ятки архітектури місцевого значення по вул. Бульварно-Кудрявській, 19. Про це повідомив голова Шевченківської…

02 / 12 / 2020

Новини
Ціни на двокімнатні квартири впали майже у всіх районах Києва

Станом на перше грудня портал Flatfу, який спеціалізується на вторинній нерухомості, оновив дані за районами (за листопад 2020 року у…

02 / 12 / 2020