З початку широкомасштабної війни рф проти України внаслідок обстрілів міст і сіл у різних областях, щоденно піддаються руйнуванню житлові будинки та інфраструктура. Наразі в Україні немає закону, який би регулював процес виплат та компенсацій, однак Кабінет Міністрів та Верховна Рада України вже зробили кроки у цьому напрямку.
запровадити надання компенсації за окремі категорії пошкоджених та знищених об’єктів нерухомого майна громадянам України, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, управителями багатоквартирних будинків, житлово-будівельними (житловими) кооперативами, які здійснюють утримання відповідних будинків, щодо відновлення пошкодженого спільного майна багатоквартирного будинку;
визначити способи надання компенсації;
врегулювати механізм подання та розгляду заяви про надання компенсації;
визначити джерела фінансування компенсації; визначити основні положення щодо обліку осіб, які мають право на отримання компенсації та її надання; визначити механізм розгляду питань щодо надання компенсації;
створити Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.
Зокрема, ним передбачається, як здійснюватимуть визначення шкоди та збитків і за якими напрямами. До відповідальності Київської міської державної адміністрації, а у період воєнного стану Київської міської військової адміністрації, належить:
втрати житлового житлового фонду та обʼєктів житлово-комунального господарства;
Інформаційне повідомлення може бути подане до Реєстру пошкодженого та знищеного майна:
самостійно
засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг у Портал Дія;
з використанням мобільного додатку Порталу Дія у разі наявності реєстраційного номеру облікової картки платника податків.
через адміністратора центру надання адміністративних послуг або нотаріуса.
Інформаційне повідомлення повинне містити містити:
для фізичних осіб: прізвище, власне ім’я, по батькові ( за наявності) особи; реєстраційний номер облікової картки платника податків особи ( у разі використання додатку Порталу Дія) або серію та номер паспорта, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності).
для юридичних осіб – про організаційно-правову форму, найменування, юридичної особи; ідентифікаційний код згідно ЄДРПОУ;
контактні дані особи (номер телефону, адреса електронної пошти)
відомості про нерухоме майно;
відомості про кількість осіб, що проживали в нерухомому майні ( для житлового фонду)
відомості про пошкодження або знищення нерухомого майна (дата та орієнтовний час настання події, опис пошкодження, зокрема площа або протяжність пошкодженого нерухомого майна, фото-, відеофіксація (за наявності)
Для подання інформаційного повідомлення необхідно
створити особистий електронний кабінет користувача на порталі Дія та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію.
Зокрема, для фізичних осіб з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованого електронного підпису та печатки, а також інших засобів ідентифікації, які мають змогу одночасно встановлювати особу.
Заповнити інформаційне повідомлення, яке формується засобами Порталу Дія.
Загалом сформоване інформаційне повідомлення вважається отриманим у день його подання та підлягає реєстрації та зберіганню на Порталі Дія. Також інформація внесена до реєстру пошкодженого та знищеного майна – є відкритою і загальнодоступною, крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків, паспортних даних, місця проживання фізичної особи, інших персональних даних.
Наразі робота над законодавчим регулюванням визначення шкоди та збитків, а також виплат завданих Україні та українцям внаслідок збройної агресії російської федерації, триває і надалі.
Жінка, яка з двомісячною дитиною ховалася від бомб у метро, стала уособленням незламності усіх українських матерів та надихнула КП УЗН Солом’янського району, пише Вечерній Київ.
Фото Тетяни, яка годує немовля, …
Вже 17% житлових комплексів у Києві поновили роботи та ще 20% — у Київській області. У середньому, роботу на будмайданчиках відновили близько 50% ЖК країни. …
Шостого липня поліція Києва заблокувала кран і затримала кранівника, який працював на будівництві ЖК «Тургенєв» на місці зруйнованої забудовником частини садиби ХІХ століття, повідомляє…
У столиці планують реконструювати квартали (мікрорайони) застарілого житлового фонду з метою створення комфортних умов для проживання мешканців. Про це розповіла депутатка Київської міської…
Модульне містечко з квартирами, кімнатами комунального типу, коворкінгом, дитячими майданчиками та зеленою зоною має з’явитися у Бучі за три місяці. За задумом архітекторів, воно має…