Кому потрібно змінювати кадастровий номер?
11.01.2021

Нагадуємо, що 3m2 є і в Telegram.
Все про новобудови Києва та області — у вашому мессенджері!Кадастровий номер закріплюється та зберігається за ділянкою впродовж всього часу її існування. Зміна цього номеру можлива у разі розширення чи звуження меж території. Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

«Згідно зі статтею 1 Закону України „Про Державний земельний кадастр“ кожна земельна ділянка під час реєстрації отримує унікальний код — кадастровий номер. Це індивідуальний набір цифр і знаків, який зберігається за ділянкою протягом всього часу її існування», — підкреслив Юрій Тацій.
Водночас він навів низку прикладів, коли кадастровий номер необхідно змінювати.
«Найчастіше це трапляється у таких випадках:
1) Коли землю розділяють на декілька частин. Тоді кожна новоутворена ділянка отримує власний кадастровий номер, адже її початкові межі змінено;
2) Коли ділянки об’єднують в одну. Принцип зміни меж такий самий, а значить нова територія отримує один новий кадастровий номер», — пояснив Юрій Тацій.
Посадовець додав, що в обох випадках власник або власники повинні отримувати містобудівні умови та обмеження на будівництво, навіть якщо воно вже розпочато.
«Цілком можливо, що наявні споруди суперечитимуть виданій документації. У такому разі отримувач МУО зобов’язаний змінити параметри своєї забудови», — зауважив Юрій Тацій.
Статьи по теме
В Києві продовжать ремонтувати будинки за бюджетні кошти за принципом співфінансування
Постійна комісія Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку на засіданні 22 січні підтримала ініціативу місцевої громади про проведення капітальних ремонтів…
22 / 01 / 2021
У забудовника ЖК «Софія Київська» виникли складнощі. Що відомо на сьогодні
За словами голови сільради Олеся Кудрика, забудовник ЖК «Софія Київська» не виконав зобов’язань і сьогодні винен близько 3 млн грн, пише…
22 / 01 / 2021
Держстат підрахував, як змінилися ціни на квартири в 2020 році
У минулому році в Україні ціни на вторинному ринку житла зросли на 9,8%, на первинному ринку – 6,9%. Про це…
22 / 01 / 2021
У Києві почали надходити платіжки-«аномалії» за опалення. Як їх уникнути?
Після отримання платіжок за опалення в грудні в соцмережах з’явилось кілька прикладів платіжок з аномально високими нарахуваннями. Люди обурювалися цифрами у 10–17 тисяч грн. Як повідомили…
22 / 01 / 2021