Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Куди звертатись у випадку, якщо послуги з теплопостачання надаються неякісно

13.12.2021

3м2 Редактор

Що робити, якщо з включенням опалення у вашій квартирі стало не набагато тепліше. Як пояснює Координаційний центр з надання правової допомоги, холодна підлога, занадто тонкі стіни, нещільно підігнані двері, щілини під підвіконнями, неякісні або застарілі віконні рами — все це призводить до втрати тепла у квартирі, тому, в першу чергу, необхідно усунути недоліки та утеплити домівку.

Якщо проведені заходи з утеплення квартири не допомогли повернути в неї тепло, ймовірно, причина холоду полягає в неякісному наданні послуг з теплопостачання.

«Послуги з централізованого опалення повинні відповідати нормативній температурі повітря (яка відповідно до санітарних норм не може бути меншою 18° C, а у наріжних кімнатах 20° C) у приміщеннях квартири», — сказано в повідомленні.

Постачальники зобов’язані забезпечувати своєчасність та відповідну якість житлово-комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договору, в тому числі шляхом створення систем управління якістю відповідно до національних або міжнародних стандартів.

У разі порушення виконавцем умов договору споживач має право викликати його представника для складення та підписання Акта-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види, показники порушень тощо.

Алгоритм дій споживача у випадку надання йому неякісних послуг з теплопостачання:

Крок 1: звертаємось з письмовою заявою до теплопостачальної організації з проханням направити до вас комісію для проведення замірів температури. Постачальник послуги зобов’язаний прибути на виклик споживача у строки, визначені в договорі про надання послуги, але не пізніше ніж протягом однієї доби з моменту отримання повідомлення споживача.

Крок 2: вимірювання комісією температури повітря та складання Акта-претензії. Такий Акт складається у двох примірниках і підписується членами комісії, і власником квартири як споживачем послуги.

Крок 3: звертаємось до організації зі зверненням про здійснення перерахунку розміру плати за надання послуг з централізованого опалення на підставі Акта-претензії.

Порядок проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2010 № 151.

Цей Порядок визначає, що виконавець зобов’язаний здійснити перерахунок плати за фактично надані послуги шляхом зменшення розміру плати за надання послуг з урахуванням вимог, встановлених цим же Порядком.

Крок 4: якщо перерахунок розміру плати за надання послуг з централізованого опалення так і не було проведено, вихід один – звертатися в суд, і вже в суді вимагати від постачальника послуги провести такий перерахунок.

Новини забудовників Девелоперська компанія ENSO отримала нагороду Всеукраїнської будівельної премії «IBuild 2021», яка відзначає найкращі компанії та проєкти у галузі. За результатами голосування експертного журі одну …

Новини забудовників У листопаді велись активні роботи на усіх будмайданчиках компанії «Інтергал-Буд». Пропонуємо вам ознайомитись з динамікою будівництва житлових комплексів, які стали ще на крок ближче …

Статьи по теме
Новини
4 ЖК від «Інтергал-Буд» потрапили до переліку комплексів з найбільшим подвір’ям

Новини забудовників Одразу декілька комплексів від «Інтергал-Буд» потрапили до ТОП-30 ЖК Києва, де планують найбільшу прибудинкову територію. Нещодавно Рейтинг ЛУН…

27 / 01 / 2022

Новини
У Києві та передмісті ввели в експлуатацію понад 55 тис. квартир

Аналітики ЛУН підбили підсумки 2021 року для ринку новобудов: ціни та темпи будівництва для Києва та області, Дніпра, Львова, Одеси…

27 / 01 / 2022

Новини
Роботи у Гостинному дворі: як відбуваються протиаварійні заходи

У Гостинному дворі в Києві тривають термінові протиаварійні роботи на замовлення МКІП. 26 січня Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко відвідав об’єкт….

27 / 01 / 2022

Новини
Відкрито продажі: в яких ЖК передмістя можна купити квартиру «на старті»

У цьому огляді 3m2 говоримо про такі новобудови, в яких нещодавно відкрилися продажі в нових чергах. ЖК МОЛОДІСТЬ Адреса: м….

27 / 01 / 2022