Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Київ оприлюднить всі містобудівні умови та обмеження з 2011 року

14.12.2020

3м2 Редактор

Департамент містобудування та архітектури КМДА готує до оприлюднення близько 4 тис. містобудівних умов та обмежень та понад 2 тис. будівельних паспортів, виданих з 2011 року. Ці документи можна буде переглянути онлайн.

Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

«Незабаром Київ зробить великий крок до відкритості даних!
Триває підготовка до оприлюднення усіх містобудівних умов та обмежень, виданих з 2011 року. Це дасть можливість усім охочим за допомогою кількох кліків знайти містобуди за адресою, яка їх цікавить, та ознайомитись з їхнім змістом», – заявив Юрій Тацій.

Посадовець нагадав, що містобудівні умови та обмеження – лише перший крок в ланцюгу дозвільних процедур, що ведуть до початку будівельних робіт.

«Містобуди власне не є дозвільним документом, а лише визначенням умов та обмежень на подальше проєктування. А саме – архітектурні вимоги до об’єкта, його поверховості та щільності забудови, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, й інших планувальних та історико-культурних обмежень щодо забудови на зазначеній земельній ділянці», – роз’яснив Юрій Тацій.

За словами заступника директора Департаменту, видача містобудів – фактично технічна процедура, коли фахівці в один документ збирають усі зафіксовані в нормативно-правових актах правила забудови саме цієї території. Все для того, аби у майбутньому архітектор, який готуватиме проєкт, виходив не зі своїх побажань та фантазій, але з тих містобудівних реалій, що існують в місті, і щоб його проєкт не суперечив законодавству та планам розвитку міста.

«Містобуди разом з технічними умовами «лягають» в основу завдання на проектування – це вимоги замовника до проектувальника щодо планувальних, архітектурних, інженерних і технологічних та інших рішень об’єкта будівництва.

І лише після цього можливе укладання договору на розробку проектної документації, наявність якої дає право звертатися до уповноважених установ спочатку за експертизою цього проекту, а потім за дозволом на будівництво, або ж подавати декларацію (в залежності від об’єкту)», – пояснив Юрій Тацій.

Оприлюднення документів дасть змогу киянам побачити, які рамки ставила міська влада до проекту майбутньої забудови і, порівнявши з самим проектом, зрозуміти, якими їх прийняла центральна влада.

Теги:

Статьи по теме
Новини
Власників історичних будівель оштрафували на 4,25 млн гривень

У 2020 році фахівці Департаменту охорони культурної спадщини КМДА здійснили 310 обстежень об’єктів культурної спадщини. Про це повідомив директор департаменту…

28 / 01 / 2021

Новини
В Україні вступив в силу закон, який дозволить створити кращі умови для розвитку будівельного бізнесу

1 січня 2021 року вступив у силу Закон України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних». Це, зокрема, дозволить Україні створити кращі умови для…

28 / 01 / 2021

Рейтинги
Старти нових черг будівництва: 6 новобудов Києва

Старти продажів нових черг дозволяють суттєво заощадити на більш низькій ціні квадратного метра, а також вибрати найбільш зручне планування. Для…

28 / 01 / 2021

Новини
Вулиця Петра Сагайдачного залишиться пішохідною

Шостий апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та залишив чинним розпорядження,…

28 / 01 / 2021