Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Київміськбуд прокоментував інформацію про проблеми з будинком, який компанія побудувала у 2005 році

23.07.2020

3м2 Редактор

У соціальних мережах обговорюють повідомлення користувачі які пожалілися на ситуацію з будівлею на вулиці Драгоманова, 31-Б, на якій утворилася тріщина. Її забудовником був «ХК «Київміськбуд».

На запит 3m2 щодо ситуації в «ХК «Київміськбуд» відповіли наступне: «Будинок на вул.Драгоманова,31-Б був побудований на замовлення АТ «ХК «Київміськбуд» та введений в експлуатацію відповідно чинних будівельних норм у 2005 році. Надалі, будинок разом з прибудинковою територією та усім інженерним обладнанням був переданий на обслуговування ТОВ «Новобудова», яке здійснювало нагляд, експлуатацію та обслуговування обладнання будинку і теплового пункту до жовтня 2019 року» , — йдеться в повідомленні.

Зовнішні теплові мережі до теплового пункту та після нього до житлового будинку були передані до комунальної власності та в управління ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» в 2014 році.

В жовтні 2019 року ТОВ «Новобудова» здійснила передачу будинку з прибудинковою територією на баланс ОСББ «Драгоманова 31-Б». Згідно із статтею 382 Цивільного кодексу України: «Усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне,  електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав».

Крім того, статтями 322 та 323 Цивільного кодексу України на власників майна покладається обов’язок утримувати належне їм майно і нести всі ризики, пов’язані з випадковим знищенням або пошкодженням майна. 

«Таким чином вважаємо, що на даний час будівля теплового пункту на вул.Драгоманова, 31-Б належить на праві спільної сумісної власності ОСББ, оскільки він забезпечує потреби опалення і гарячого водопостачання тільки цього будинку » , — зазначили у КМБ .

Статьи по теме
Новини
В Києві ввели в експлуатацію майже на 45% менше кв.м, ніж торік

У Києві за перше півріччя 2020 року введено в експлуатацію понад 254 тисяч квадратних метрів житла, що на 41% менше аналогічного періоду минулого року. Відповідні…

01 / 10 / 2020

Новини
У Києві влаштували протест через будівництво ЖК біля Арсеналу

У Києві влаштували протест на Московській вулиці. У зв’язку з цим обмежено рух транспорту. Про це повідомляє РБК-Україна. Люди протестують проти будівництва на вулиці Московській, 7….

01 / 10 / 2020

Новини
Скільки офіційно заробляли будівельники в серпні

У серпні 2020 року середня номінальна заробітна плата по Україні склала 11 446 грн. Про це повідомили в Державній службі…

01 / 10 / 2020

Новини
Нові котеджні містечка в передмісті

Пропонуємо короткий перелік нових котеджних містечок в передмістях Києва. КМ LIBERTY 2 З’явився новий проект КМ Liberty 2 в с….

01 / 10 / 2020