Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Хто повинен платити за установку лічильника газу

25.05.2021

3м2 Редактор

Повірка лічильників газу може проводитися періодично (в плановому порядку) або позачергово і саме від цього залежить, хто платитиме за її проведення. Про це йдеться на Facebook-сторінці сервісу для споживачів природного газу.

Хто платить за повірку

Періодичну повірку лічильників оплачує газорозподільне підприємство. Це стосується як технічного обслуговування лічильника, так і пов’язаного з повіркою демонтажа, транспортування та монтажа.

Стосовно позачергової та експертної повірки лічильників газу, то пов’язані з цим витрати (на демонтаж, транспортування та монтаж) мають бути компенсовані:

– їхнім ініціатором, якщо за результатами позачергової та експертної повірки лічильника не буде підтверджено факт його невідповідності нормативним документам;

– споживачем, якщо за результатами позачергової та експертної повірки лічильника буде підтверджена його невідповідність нормативним документам у сфері метрології або факт несанкціонованого втручання в роботу приладу.

Як здійснюється повірка за один день

Умовами для повірки лічильника за один день є:

– відсутність втручань у лічильник;

– прилад має бути власністю споживача.

У разі зняття лічильника на планову повірку, споживачу можуть запропонувати обміняти лічильник, який є його власністю на лічильник, який є власністю облгазу.

За згодою укладається договір зміни лічильника, оформлюється акт приймання-передачі та споживач одномоментно отримує у власність інший газовий лічильник.

У такому випадку не треба очікувати результатів повірки свого лічильника, монтажу (демонтажу) приладу обліку або заміни непридатного лічильника.

Хто повинен платити за установку лічильника газу

Як роз’яснили у Міністерстві юстиції, закон «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» передбачає здійснення фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення за рахунок суб’єктів господарювання, які здійснюють розподіл природного газу на відповідній території.

Таким чином, газорозподільні підприємства зобов’язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення у квартирах чи приватних будинках, де газ використовується для підігріву води та приготування їжі.

Споживачі платять за газопостачання за тарифами, в яких вже передбачені витрати і на установку лічильників газу (в тому числі індивідуальних), тому газорозподільні компанії зобов’язані надавати такі послуги.

Коли мають бути встановлені лічильники

5 березня 2021 року Верховна Рада відклала кінцевий термін встановлення газорозподільними компаніями індивідуальних лічильників газу для населення до 1 січня 2023 року (раніше передбачалося, що це має статися до 1 січня 2021 року).

Йдеться про споживачів газу, які проживають у квартирах чи приватних будинках та використовують газ для приготування їжі.

Усього в Україні близько 13 млн побутових споживачів газу. Більше половини з них (близько 7,5 млн) споживають паливо комплексно, тобто для приготування їжі, підігріву води і опалення. Для приготування їжі та підігріву води використовують газ близько 1 млн споживачів, а лише для приготування їжі – близько 4,5 млн.

І якщо споживачі двох перших категорій переважно мають вже налагоджений облік використання палива, то значна частка споживачів третьої категорії (більше половини) не мають лічильників газу.

На ВДНГ починаються роботи з облаштування території урбан-парку. Проект стане частиною спортивного кластера, що реалізується за підтримки Офісу Президента у рамках президентських програм «Велике будівництво» …

Новини забудовників 21 травня в Києві в рамках Всеукраїнського Форуму «Міська та заміська нерухомість-2021» були названі переможці IX Всеукраїнського Конкурсу «ЖИТЛО-2021». Переможцем у номінації «Кращий житловий комплекс комфорт-класу у передмісті Києва» став наймасштабніший проєкт компанії «Інтергал-Буд» — ЖК «Озерний Гай Гатне». «Дякуємо поважним експертам премії …

Статьи по теме
Новини
Київ з 1 листопада запроваджує локдаун

У Києві з 1 листопада запровадять локдаун через поширення коронавірусу. Про це повідомив мер Віталій Кличко. Оголосити Києв червоною зоною…

28 / 10 / 2021

Передмістя
Житлові комплекси сhild-friendly: 5 новобудов передмістя

Школа та дитячий садок, центр розвитку, різноманітні гуртки, спортивні та ігрові комплекси, всілякі локації для спільного сімейного відпочинку, безпечні двори…

28 / 10 / 2021

Новини
Ремонт у квартирі. Скільки коштують основні роботи

З початку року і до середини жовтня 2021 року українці активно робили ремонти: попит на послуги фахівців з ремонтних та…

28 / 10 / 2021

Новини
«Патріотика на озерах». КМДА підтримала новий проєкт парку поряд, де зелена зона зменшується удвічі

Влада Києва анонсувала будівництво парку біля озера Тягле в Дарницькому районі (у районі забудови скандальної «Патріотика на озерах») протягом двох років. З…

28 / 10 / 2021