Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Чому житловий комплекс DIADANS пройшов міжнародну сертифікацію за системою BREEAM

13.09.2021

3м2 Редактор

Новини забудовників

Житловий комплекс DIADANS, що реалізує девелоперська компанія ENSO, — єдиний житловий комплекс Києва, який пройшов міжнародну сертифікацію за системою BREEAM, поки в сегменті житлового будівництва така практика не набула загального поширення. Property Times запитав у СЕО девелоперської компанії ENSO Раміля Мехтієва, як саме проходить процес сертифікації, яким чином це позначається на витратній частині проєкту, та коли BREEAM стане нормою для нашої країни.

— Розкажіть про основні причини вашого рішення для «зеленої» сертифікації ваших житлових комплексів?

— Компанія ENSO намагається задавати певні тренди на ринку, декларувати ті цінності, про які до нас мало хто говорив. І стандарт «зеленого будівництва» — одна з них.

Нам важливо, щоб інвестори мали гарантію забезпечення безпеки для навколишнього середовища, безпеки та комфорту для користувачів будівель, використання якісних будівельних матеріалів, а також скорочення експлуатаційних витрат завдяки високій енергоефективності та ощадному використанню ресурсів. На все це звертає увагу сертифікація BREEAM.

— Чому вами була обрана система BREEAM? І хто з консультантів супроводжує проєкти в проходженні сертифікації?

— Система BREEAM — найстаріший і найбільш поширений в Європі метод оцінки екологічної ефективності будівель. У відмінності від сертифікації LEED, сертифікація BREEAM більше орієнтована на житлову нерухомість і відповідає європейським нормам EN (European Norm), які більше подібні до наших ДБН.

— Яким чином проходить сертифікація зараз на об’єктах, які будуються?

— Сертифікація відбувається на двох етапах: проєктування та будівництва. Ми почали сертифікацію у кінці 2018 і протягом 2019 ми готували документи, декларували рішення. У кінці 2019 року подали усі необхідні документи до BRE GLOBAL. Через карантин розгляд наших заявок трохи затримався, але 24.06.2020 ми отримали сертифікат на етапі проєктування.

Сертифікація на етапі будівництва відбувається протягом всього періоду зведення ЖК і завершиться, коли будинок буде зданий в експлуатацію.

— Наскільки заходи, пов’язані з сертифікацією, збільшили вартість проєкту?

— Витратна частина на проєктні рішення, матеріали та роботи, які б задовольнили вимоги сертифікації, збільшилась приблизно на 7-10%. Проте ми зважаємо на те, що під час експлуатації будинку це дозволить зекономити чимало ресурсів.

— У чому буде перевага для мешканців ваших комплексів?

— Більшість свідомих інвесторів вже зараз розглядає придбання нерухомості у звичайних будинках як збільшення своїх ризиків і підвищення відповідальності. BREEAM використовує просту, легку для розуміння, систему оцінки: будівлі, що пройшли її, є більш ефективними в порівнянні зі звичайними будівлями. Причина в тому, що такі будівлі вписуються в глобальний тренд сталого розвитку, який є передумовою довгострокового прогресу людства і поліпшенням екологічних умов. Таким чином житло у сертифікованому будинку не буде застарілим протягом наступних десятків років.

— Чи цікавляться покупці деталями та умовами сертифікації? Наскільки фактор енергоефективності та екологічності важливий для покупця?

— Українці поступово приходять до думки, що зелені стандарти, які за кордоном вже давно є мейнстримом — це важливо. І хоч це ще і не є вирішальним фактором при виборі житла, наявність такого сертифіката в будинку, де вони будуть жити, є важливим.

— Як ви вважаєте, чи стане практика сертифікації мейнстримом на ринку первинної нерухомості?

— Наразі в Україні «зелене будівництво» знаходиться на етапі становлення. У покупця вже є запит на нерухомість, побудовану за міжнародними екологічними нормами, але пропозиція на ринку тільки формується. Сподіваюсь, що у найближчі роки сертифікація BREEAM стане нормою для нашої країни та ми бачитимемо дедалі більше житлових комплексів, збудованих за найвищими міжнародними стандартами.

Північний апеляційний господарський суд залишив в силі рішення суду першої інстанції, яким задоволено позов міської прокуратури в інтересах держави в особі Київської міської ради до …

Київзеленбуд оголосив тендер з очікуваною вартістю 2,9 мільйона гривень на капітальний ремонт ротонди та алеї в парку «Супутник» в Солом’янському районі, пише Хмарочос. Парк «Супутник» площею понад 16 гектарів був частиною Кадетського гаю. Парк облаштували в 1969 …

Статьи по теме
Новини
В Гостомель Residence оголосили про планове підняття цін

Новини забудовників З 18 жовтня 2021 року в ЖК «Гостомель Residence» оновилися ціни — мінімальна вартість квадратного метра наразі складає…

18 / 10 / 2021

Новини
У ЖК «Метрополіс» встановлять найбільшу в Україні лазальну піраміду

Новини забудовників Найбільшу в Україні лазальну конструкцію у вигляді піраміди встановлять на території житлового комплексу «Метрополіс». Проєкт буде реалізовано в…

18 / 10 / 2021

Новини
У Львові відбувся благодійний футбольний матч за підтримки девелоперської компанії ENSO

Новини забудовників Напередодні гри збірних України та Боснії і Герцеговини по футболу у Львові відбувся благодійний матч «Кубок Львова», у…

18 / 10 / 2021

Новини
Які зміни передбачені у проєкті будівництва Подільського мосту

Оновлено проєкт будівництва Подільського мосту. Розпорядженням КМДА від 13.10.2021 №2152 місто перезатвердило проєкт будівництва Подільського мостового переходу. Оновлений проєкт враховує потреби постійно…

18 / 10 / 2021