Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Мораторій на примусове виселення валютних боржників планують продовжити

16.07.2020

3м2 Редактор

Завдяки законопроекту №3640, мораторій на виселення боржників за валютними кредитами буде продовжено до початку 2022 року, передає УНИАН.

Законопроект №3640 подається для голосування за основу і в цілому. Він стосується захисту валютних боржників, яких з кінця жовтня 2020 року можуть почати примусово виселяти з будинків. Оскільки саме в кінці жовтня закінчується термін дії відповідного мораторію.

Завдяки законопроекту №3640, мораторій на виселення боржників за валютними кредитами буде продовжено до початку 2022 року. Також, цим документом вноситься кілька інших важливих правок:

  • у законі про мораторій змінюється формулювання «споживчий кредит» на одне слово «кредит». Це захистить позичальників: банки не зможуть оскаржувати застосування заборони на виселення, як це відбувається зараз.
  • чітко виписується, що мораторій на виселення поширюється не тільки на те житло, в якому постійно живе позичальник (а значить, і має бути зареєстроване), але і на те, яке купувалося за кредитні кошти, де людина не змогла зареєструватися, хоча постійно проживає.
  • мораторію на виселення людей зобов’яжуть дотримуватися не тільки банків-кредиторів, але і їхніх правонаступників. Тих, хто перекупить кредити: факторингові, колекторські та інші компанії, а також Фонд гарантування вкладів фізосіб.

Законопроект №3640 стосується тільки раніше наданих кредитів в іноземній валюті. Нагадаємо, що після різкої девальвації нацвалюти в Україні було заборонено кредитування фізосіб у доларах, євро та іншої валюти, зараз банки можуть видавати позики людям виключно у гривні.

Законопроект №3640 винесено на поточну сесію, його ухвалення очікується цього тижня.

При цьому Національний банк України розкритикував новий законопроект №3640, який 15 липня був переданий на розгляд до Верховної Ради.

На офіційній сторінці в Facebook представники НБУ опублікували наступне повідомлення:

«Чи мріяли про доступну іпотеку в цьому році? Ми теж. Але не можна припиняти мріяти. Сьогодні парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроект Олександра Дубинського №3640. Це яскравий випадок, коли назва хороша – «про захист іпотечних позичальників», а суть — гнила. Результатом буде небажання банків відновлювати іпотечне кредитування».

У Нацбанку закликали народних депутатів не приймати «шкідливий законопроект», який може «позбавити громадян мрії про доступну іпотеку».

Статьи по теме
Новини
Інвестори Аркади звернулись за допомогою до Олени Зеленської

Тринадцять тисяч сімей і вкладників банку «Аркада» ризикують залишитися без житла. З 29 травня інвестори ведуть безстрокову акцію протесту з метою відстояти фінансування будівництва…

07 / 08 / 2020

Новини
На території зоопарку відкриють паркінг

У вересні на території столичного зоопарку відкриють новозбудований паркінг на понад 400 авто. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи…

07 / 08 / 2020

Новини
Хід робіт в ЖК Києва в серпні

3m2 традиційно інформує про хід робіт в ЖК Києва. ЖК ТЕРЕМКИ На об’єкті ЖК Теремки компанії «Інтергал-Буд» ведуться такі роботи:…

07 / 08 / 2020

Новини
Ціни липня по класам житла у Києві у валюті

У липні середня вартість кв.м в новобудовах Києва склала 25 200 грн / кв.м, що на 100 грн більше ніж…

07 / 08 / 2020