Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Мораторій на примусове виселення валютних боржників планують продовжити

16.07.2020

3м2 Редактор

Завдяки законопроекту №3640, мораторій на виселення боржників за валютними кредитами буде продовжено до початку 2022 року, передає УНИАН.

Законопроект №3640 подається для голосування за основу і в цілому. Він стосується захисту валютних боржників, яких з кінця жовтня 2020 року можуть почати примусово виселяти з будинків. Оскільки саме в кінці жовтня закінчується термін дії відповідного мораторію.

Завдяки законопроекту №3640, мораторій на виселення боржників за валютними кредитами буде продовжено до початку 2022 року. Також, цим документом вноситься кілька інших важливих правок:

  • у законі про мораторій змінюється формулювання «споживчий кредит» на одне слово «кредит». Це захистить позичальників: банки не зможуть оскаржувати застосування заборони на виселення, як це відбувається зараз.
  • чітко виписується, що мораторій на виселення поширюється не тільки на те житло, в якому постійно живе позичальник (а значить, і має бути зареєстроване), але і на те, яке купувалося за кредитні кошти, де людина не змогла зареєструватися, хоча постійно проживає.
  • мораторію на виселення людей зобов’яжуть дотримуватися не тільки банків-кредиторів, але і їхніх правонаступників. Тих, хто перекупить кредити: факторингові, колекторські та інші компанії, а також Фонд гарантування вкладів фізосіб.

Законопроект №3640 стосується тільки раніше наданих кредитів в іноземній валюті. Нагадаємо, що після різкої девальвації нацвалюти в Україні було заборонено кредитування фізосіб у доларах, євро та іншої валюти, зараз банки можуть видавати позики людям виключно у гривні.

Законопроект №3640 винесено на поточну сесію, його ухвалення очікується цього тижня.

При цьому Національний банк України розкритикував новий законопроект №3640, який 15 липня був переданий на розгляд до Верховної Ради.

На офіційній сторінці в Facebook представники НБУ опублікували наступне повідомлення:

«Чи мріяли про доступну іпотеку в цьому році? Ми теж. Але не можна припиняти мріяти. Сьогодні парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроект Олександра Дубинського №3640. Це яскравий випадок, коли назва хороша – «про захист іпотечних позичальників», а суть — гнила. Результатом буде небажання банків відновлювати іпотечне кредитування».

У Нацбанку закликали народних депутатів не приймати «шкідливий законопроект», який може «позбавити громадян мрії про доступну іпотеку».

Статьи по теме
Новини
Німецькі архітектори безкоштовно передали права на проєкт будівлі Музею Майдану

17 травня німецьке архітектурне бюро Kleihues + Kleihues передало українському музею Революції Гідності авторські права на реалізацію проєкту будівлі музею…

18 / 05 / 2021

Новини
На рівень вище! Останні дворівневі квартири у ЖК «Новий Автограф» ще у продажу

Новини забудовників Тільки зараз для інвесторів житлового комплексу «Новий Автограф» є можливість придбати дворівневу квартиру за вигідною пропозицією! Обирайте простору…

18 / 05 / 2021

Новини
Хід будівництва ЖК Нова Англія

Новини забудовників Розказуємо, які роботи йдуть на будмайданчиках ЖК Нова Англія на середину травня. Манчестер: на даху будинку завершено роботи…

18 / 05 / 2021

Передмістя
Життя за містом: 5 нових котеджних містечок під Києвом

Розпочатий у 2020 році бум заміського будівництва триває й у 2021. За останній час стартувало безліч нових проєктів котеджних містечок…

18 / 05 / 2021