Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Мораторій на примусове виселення валютних боржників планують продовжити

16.07.2020

3м2 Редактор

Завдяки законопроекту №3640, мораторій на виселення боржників за валютними кредитами буде продовжено до початку 2022 року, передає УНИАН.

Законопроект №3640 подається для голосування за основу і в цілому. Він стосується захисту валютних боржників, яких з кінця жовтня 2020 року можуть почати примусово виселяти з будинків. Оскільки саме в кінці жовтня закінчується термін дії відповідного мораторію.

Завдяки законопроекту №3640, мораторій на виселення боржників за валютними кредитами буде продовжено до початку 2022 року. Також, цим документом вноситься кілька інших важливих правок:

  • у законі про мораторій змінюється формулювання «споживчий кредит» на одне слово «кредит». Це захистить позичальників: банки не зможуть оскаржувати застосування заборони на виселення, як це відбувається зараз.
  • чітко виписується, що мораторій на виселення поширюється не тільки на те житло, в якому постійно живе позичальник (а значить, і має бути зареєстроване), але і на те, яке купувалося за кредитні кошти, де людина не змогла зареєструватися, хоча постійно проживає.
  • мораторію на виселення людей зобов’яжуть дотримуватися не тільки банків-кредиторів, але і їхніх правонаступників. Тих, хто перекупить кредити: факторингові, колекторські та інші компанії, а також Фонд гарантування вкладів фізосіб.

Законопроект №3640 стосується тільки раніше наданих кредитів в іноземній валюті. Нагадаємо, що після різкої девальвації нацвалюти в Україні було заборонено кредитування фізосіб у доларах, євро та іншої валюти, зараз банки можуть видавати позики людям виключно у гривні.

Законопроект №3640 винесено на поточну сесію, його ухвалення очікується цього тижня.

При цьому Національний банк України розкритикував новий законопроект №3640, який 15 липня був переданий на розгляд до Верховної Ради.

На офіційній сторінці в Facebook представники НБУ опублікували наступне повідомлення:

«Чи мріяли про доступну іпотеку в цьому році? Ми теж. Але не можна припиняти мріяти. Сьогодні парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроект Олександра Дубинського №3640. Це яскравий випадок, коли назва хороша – «про захист іпотечних позичальників», а суть — гнила. Результатом буде небажання банків відновлювати іпотечне кредитування».

У Нацбанку закликали народних депутатів не приймати «шкідливий законопроект», який може «позбавити громадян мрії про доступну іпотеку».

На містобудівній раді столиці розглядали ескізний проєкт (коригування) забудови на Центральних Осокорках. Йдеться про 1, 2, 2-а мікрорайони житлового масиву в Дарницькому районі Києва, пише Вечірній Київ. Члени містобудівної …

Власники 222 дачних ділянок на Русанівських садах, де відбувається будівництво частини Подільсько-Воскресенського мостового переходу, вже отримали компенсації: квартири, інші земельні ділянки або грошову компенсацію. Про це мер Києва Віталій Кличко …

Статьи по теме
Новини
Інспектору технагляду повідомлено про підозру за рострату понад 1,5 млн грн бюджетних коштів під час ремонту школи

За процесуального керівництва Білоцерківської окружної прокуратури старшому інспектору відділу технічного нагляду одного з департаментів  Київської обласної державної адміністрації повідомлено про…

30 / 09 / 2022

Новини
Жителі Борщагівки вимагають знести недобудований ТРЦ April City

Петиція про демонтаж недобудованого ТРЦ April City біля Кільцевої дороги на київській Борщагівці за добу зібрала майже 800 підписів, пише Хмарочос. Автор звернення…

30 / 09 / 2022

Новини
Київська міська рада хоче ініціювати зміну законодавства щодо житлових прав мешканців гуртожитків

Київська міська рада планує звернутись до Верховної Ради України щодо внесення змін до законодавства України стосовно забезпечення реалізації житлових прав…

30 / 09 / 2022

Новини
Громаді столиці повернуто приміщення вартістю майже 3 млн гривень

Шевченківська окружна прокуратура через суд домоглася скасування державної реєстрації права власності на нежитлові приміщення, які були привласненні шахраями на підставі підроблених…

30 / 09 / 2022