Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
На Андріївському узвозі демонтують пам’ятник архітектури — активісти

01.09.2020

3м2 Редактор

У Києві на Андріївському узвозі, 10А розбирають історичну будівлю.
Робітники вже демонтували дах.

Як повідомив юрист та громадський діяч Дмитро Перов невідомі без дозвільних документів та встановленого інформаційного щита про будівельні роботи почали розбирати будинок — пам’ятку архітектури місцевого значення. Пізніше було оприлюднено в мережі проєкт реставрації, за яким на будинку з’явиться ще один поверх, що сховано під високим дахом.

Будівельні роботи тут вже зупиняли в грудні 2019 року. На той момент замовник мав на руках погодження тієї частини проекту, яка стосується реставрації будівлі, від Департаменту охорони культурної спадщини КМДА. Крім реставрації, проект передбачав пристосування будівлі під офісні приміщення з кафетерієм.

Серед документів є також висновок ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій», за яким зараз будинок непридатний до експлуатації, а в задовільному стані збереглася лише частина цоколя і фасадна стіна. Решту будівлі науково-дослідний інститут рекомендував до демонтажу.

Будинок на Андріївському узвозі, 10а занесений до переліку пам’яток архітектури. Одноповерхова будівля на високому цегляному цоколі репрезентує рядову житлову забудову Києва початку 19 століття. 

У 2012 році старі будівлі поруч – будинки на Андріївському узвозі, 10 та вулиці Фролівській 9/11 – вже були знесені під забудову. Тут планували збудувати офісний центр на замовлення ЕСТА Холдінг, що входить до компанії Ріната Ахметова. 

Статьи по теме
Новини
На місці незаконних недобудов на Вільшанській, 2-6 облаштують сквер

Новини компаній В компанії SAGA Development повідомили, що в рамках робіт з благоустрою вулиці Вільшанської вже розширено проїзд та знесено…

25 / 09 / 2020

Новини
Нові ЖК та котеджні містечка у передмісті Києва

Ми зібрали для вас інформацію про нові ЖК та котеджні містечка, а також старти продажів в них, які відбулися протягом…

25 / 09 / 2020

Новини
Кияни можуть виправляти помилки в містобудівному кадастрі

Помилки у містобудівному кадастрі Києва можуть виправляти самі кияни. Про це на своїй сторінці в Facebоok повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, начальник…

25 / 09 / 2020

Планування
Як прикрасити обідній стіл

Стіл — центральний елемент кухні або їдальні. Тут ми збираємося всією сім’єю за смачним обідом, вчимо уроки або робимо поробки…

25 / 09 / 2020