Більше третини покупців, які обирають купівлю квартири бізнес-класу сьогодні, роблять це за рекомендацією попередніх інвесторів. В першу чергу людей цікавлять квартири в готових домах та квартири з ремонтом від девелопера. Важливим для кінцевого рішення залишається і питання поліфункціональної інфраструктури та темпи будівельних робіт на майданчику.
Про це стало відомо з аналітичного звіту, який підготували фахівці групи компаній DIM, досліджуючи реальний та відкладений попит на ринку нерухомості.
«Близько 40% нових угод протягом 2022 року відбулись за рекомендацією попередніх інвесторів, людей, яким довіряють. Ще 30% сформували відкладений попит від тих, хто вже знайомий з продуктом та брендом, та 30% — зовсім нова аудиторія», — ділиться спостереженнями концептолог групи компаній DIM Альона Піскунова.
Цікаво, що на відміну від комфорт-класу, де протягом складного воєнного року люди купували житло лише з метою проживання, окремі формати ЖК сегменту комфорт+ та якісні проєкти бізнес-класу зберегли привабливість в очах інвесторів. Йдеться передусім про формати поліфункціонального району з міксом різнопланової інфраструктури, де, окрім комерційних об’єктів, є місце центрам розвитку та соціальної взаємодії та заміські еко-кластери з рекреаційною домінантою та широким спектром власної інфраструктури.
За спостереженнями аналітиків компанії, пріоритетом для покупців в бізнес-сегменті для постійного проживання залишаються квартири з двома-трьома спальнями (близько 60% угод). Ці клієнти обирають й більш емоціональні складові майбутнього житла: видові характеристики, наявність терас та панорамних вікон.
Ще однією тенденцією, яку відзначили в компанії, стало зростання запитів на розстрочку платежів. «Понад 70% угод станом на зараз — це розтермінування з першим внеском від 30%», — розповідає Піскунова. За її словами, це пов’язано, в першу чергу, з бажанням покупця убезпечити себе та зменшити фінансове навантаження в умовах складної економічної ситуації в країні, а також через прагнення прослідкувати будівельну динаміку, щоб не зарити гроші в котлован, який ніколи не перетвориться на будинок.
Як зауважила Альона Піскунова, в умовах зростання собівартості матеріалів в середньому на 35% і будівельних робіт на 40% в річному вимірі під тиском гіперінфляції та інших чинників, зовсім скоро увесь ринок чекає перегляд цін й поступове здорожчання вартості квадратного метра.
Біля станцій метро «Шулявська» та «Героїв Дніпра» у Києві, звідки демонтували МАФи, облаштують громадські простори. Про це повідомляє КМДА.
У міськраді відзначили, що це будуть «якісні громадські простори з озелененням».
Громадські простори будуть створені у Києві на бульварі Миколи Міхновського, …
Новини забудовників
Alliance Novobud вітає з прийдешнім святом Великодня та інформує про графік роботи офісів продажу.
м. Київ, вул. Іллінська, 22 (Illinsky House та Montreal House)
14-15 …
Банки у березні 2023 року видали 36 іпотечних кредитів на загальну суму 38,8 млн грн. Про це повідомляє пресслужба НБУ у Телеграмі. «Банки України в березні…
Київрада «дала відмашку» будівництву дев’ятиповерхового ЖК на вул. Петропавлівській, 22–24 — в буферній зоні Кирилівської церкви. У сесійній залі за погодження цього проєкту рішення проголосували 62 депутати. Для цього столична…
У Києві розпочали реновацію памʼятки архітектури «Будинок з комахами». Про це повідомляє активіст і співзасновник простору «Цегла» Дмитро Перов. У середині квітня стало відомо, що на вулиці Володимирській зносять…