Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
На Саксаганського реставрують старовинну будівлю під музей Франка

27.10.2020

3м2 Редактор

На вулиці Саксаганського, 93б триває реставрація будівлі Музею видатних діячів української культури. Про це розповіла директор Департаменту культури Діана Попова на своїй сторінці в Facebook. Після реставрації історичну будівлю пристосують під експозицію музею «Іван Франко і Київ».

Діана Попова зазначила, що з міського бюджету на ці роботи виділено понад 10 млн грн, тому вже до кінця року очікується накриття дахом будинку.

Як розповіли на сторінці Музею видатних діячів української культури в Facebook, будинок на Саксаганського, 93б був побудований в кінці XIX в. і вимагає надзвичайно складною реставрації. Сама будівля є зразком рядовий житлової забудови міста того часу. Перший поверх будинку — цегляний, другий — дерев’яний, обкладений цеглою, перекриття та конструкції даху дерев’яні.

Проект реставрації будівлі був розроблений в 2017 році. Тоді ж він пройшов Державну будівельну експертизу і отримав схвальний експертний звіт.

«Під час комплексних наукових досліджень в ході проектних робіт було виявлено, що фасадна стіна в районі центрального ризаліти має помітну деформацію — втратила вертикальність і нахилилася назовні через значне просідання основи. Стан фасадної стіни, а через неї і всієї споруди — аварійний. Дослідження конструкцій даху і міжповерхових перекриттів виявили високий ступінь їх зносу, металеві частини вражені іржею, дерев’яні — біошкідниками. Вони підлягають повній заміні», – розповіли в музеї.

Активна реставрація будівлі почалася в 2018 році. Її проект передбачає установку нових конструкцій і перекриттів, відновлення сходів, відтворення після розбирання аварійного ризалита на головному фасаді з автентичного цегли, ремонт даху будинку.

У музеї запевнили, що, наприклад, цеглу, яку довелося демонтувати, зберегли. Вона буде використана при реставрації будівлі. Зовнішній вигляд будинку повинні відтворити в найдрібніших деталях.

Статьи по теме
Новини
«Інтергал-Буд»: Динаміка будівництва станом на 1 грудня 2020 року. Частина 1

Новини компаній Ділимося з вами динамікою будівництва житлових комплексів забудовника «Інтергал-Буд» станом на 1 грудня 2020 року: ЖК Sky Avenue, адреса:…

03 / 12 / 2020

Новини
У Києві підрядник вкрав 250 тис. грн при ремонті дитячого садку

У Києві підрядник, який підозрюється в розкраданні 250 тис. грн, виділених на реконструкцію дитячого садка, піде під суд. Київською місцевою…

03 / 12 / 2020

Новини
Будівельні паспорти у Києві будуть готуватись у окремому секторі Департаменту містобудування та архітектури

Управління адміністративних послуг буде ліквідоване, а натомість з’явиться управління, в якому буде два відділи. Про це розповів заступник директора Департаменту…

03 / 12 / 2020

Новини
Понад 50 будинків у Києві збираються визнати пам’ятками архітектури

З початку року КМДА направила звернення до Мінкульту з проханням внести 52 будівлі до реєстру пам’яток. Відповідне звернення направили з…

03 / 12 / 2020