Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Не забудьте про податок на житло: що загрожує неплатникам

12.03.2021

3м2 Редактор

Квитанції українцям, які повинні оплатити податок на житло, прийдуть до 1 липня. На виплату податку дається два місяці. Пр це нагадує Будпортал.

Податок сплачують за площу нерухомості, що перевищує встановлений ліміт, наприклад, якщо площа квартири 80 кв. м, то податок буде нарахований за 20 кв. м.

Оподатковуються не вся житлоплоща, а тільки «зайві» квадратні метри. Наприклад, якщо у вас є квартира площею в 70 квадратів або будинок в 130 квадратних метрів, то сплатити податок доведеться з 10 квадратних метрів.

Розмір податку на житло встановлює місцева влада, проте він не повинен перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати за попередній рік (цього року максимальний податок на «зайвий» метр буде 70,8 гривні).

Штраф. Заплатити податок на житло потрібно протягом липня-серпня — до 1 вересня.

  • Якщо ця дата буде прострочена, боржнику доведеться понад сам податок сплатити ще й штраф у розмірі 10%.
  • Якщо виплату затримати на строк понад 30 днів, то розмір штрафу вже буде 20%.
  • Якщо ж громадяни взагалі ігнорують сплату цього податку, то на житло, за яке його повинні платити, можуть накласти арешт.

Хто не отримав квитанцію. Повідомлення про сплату вважається отриманим платником з того дня, який буде вказаний поштовою службою в повідомленні про вручення.

Краще звернутися за нею за адресою місцевої податкової служби.

  • Як оскаржити податок. Якщо в платіжці вам нарахували занадто велику суму податку, а ви не маєте такого метражу нерухомості, можна звернутися до податкового органу за місцем реєстрації нерухомості. Не забудьте взяти з собою всі правовстановлювальні документи. У ДФС треба буде написати заяву про проведення звірки площі нерухомості та розміру податку.


Теги:

Статьи по теме
Новини
По завершенню місцевих «локдаунів» ціни на нерухомість можуть зрости в середньому на 5%, — АФНУ

По завершенню місцевих «локдаунів» вартість об’єктів в різних сегментах нерухомості може зрости в середньому на 5%. Таку думку висловив Юрій Піта, президент Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів)…

21 / 04 / 2021

Новини
Зелені зони біля ЖК: 5 варіантів новобудов

3m2 зібрав ЖК, які будують поруч з зеленими зонами. BOSTON CREATIVE HOUSE Адреса: Оболонський район, просп. Степана БандериЦіна: від 30…

21 / 04 / 2021

Новини
У Київраді пропонують створити ландшафтний заказник «Протасів Яр»

На засіданні Постійної комісії Київради з питань екологічної політики, яке відбулось сьогодні, депутати проголосували за створення ландшафтного заказника місцевого значення «Протасів Яр». Про це повідомляє…

21 / 04 / 2021

Рейтинги
5 ЖК, де можна купити квартиру в іпотеку під 7%

В Україні почала діяти програма «Пільгова іпотека». Покупці нерухомості можуть оформити іпотеку під 7% річних. Іпотечний кредит дають на строк…

21 / 04 / 2021