Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Нерухомість у передмісті Києва може зрости у ціні на 20%

11.11.2021

3м2 Редактор

Цього року до заміської нерухомості придивлялося приблизно на 40% більше потенційних покупців, ніж у докарантинні часи. Про це пише КиївВласть.

Девелопери фіксують розвиток заміського ринку житла не лише в сегменті котеджів/таунхаусів, а й багатоквартирних проєктів, проєктів змішаного формату. А ринок загалом продемонстрував зростання вже торік.

«В області у 2020 загалом будувалося більше кв. м житла як у форматі приватних будинків, так і у багатоквартирному житлі. За підсумками року, у Київській області ввели в експлуатацію 1 199 708 кв. м житла проти 285 694 кв. м у столиці, — коментує Ольга Соловей, засновник URE Club. — І хоча причин для такого зниження обсягів більш ніж достатньо (реформа ДАБІ, карантин, скасування пайової участі для нових об’єктів будівництва з 2021), тренд активізації передмістя на тлі зниження обсягів будівництва у Києві помітний».

Порівнюючи попит покупців за кількістю запитів у системі Google по Києву та Київській області у квітні 2020 та квітні 2021, дослідження «Ринок заміської нерухомості. Київ та Київська область. 2020-2021», що проводиться щорічно Property Media, показує зростання на 12%, при цьому варто відзначити, що зростання за період січень-квітень 2020 і січень-квітень 2021 становило 42%. Не менш активний і покупець житла у багатоквартирних заміських проєктах.

За даними Руслани Грабко, директора з продажу групи компаній DIM, за останні два роки лише в сегменті багатоквартирного житла попит зріс у середньому на 35%. Як зазначає експерт, для девелоперів цікаві: потенціал розвитку територій з нуля, реалізація амбітних девелоперських проєктів із рекреаційною, соціальною, дозвільною, комерційною складовою. Для споживача актуальні життя за межею мегаполісу, але в комфортній віддаленості (15-20 хвилин на машині), поблизу рекреаційних природних об’єктів, але з усім спектром необхідної інфраструктури та функцій.

“Це зростаючий тренд, який посилюватиме свої позиції в найближчі 5 років”, — прогнозує Руслана Грабко.

Як приклад вона наводить флагманський проєкт DIM — Park Lake City, у складі якого під однією концепцією об’єднані три житлові продукти — головний квартал чотириповерхових будинків VITA, два квартали таунхаусів TERRA та комплекс із власною біо-водоймою та невеликою кількістю преміальних квартир – AQUA.

У портфелі проєктів одного з найбільших девелоперів країни «Інтергал-Буд» поки що один заміський проєкт — ЖК «Озерний гай Гатне». Це мікро-місто з власними озерами на території майже 50 га та повним набором необхідної інфраструктури: свої школи, дитячі садки, супермаркет, клініка, спортивний комплекс. В умовах пандемії та локдаунів, коли багато хто втратив мобільність і стали більше проводити часу вдома, різко виріс інтерес до заміських об’єктів. По-друге, зростає попит на комфортне заміське житло малої поверховості. По-третє, хороша власна інфраструктура: «Озерний Гай Гатне» — мультифункціональний комплекс, саме такі об’єкти користуються найбільшим попитом.

Системні девелопери також реалізують мішані формати. «Ми розглядали та реалізовували різні формати житлових комплексів: ЖК різної поверховості, як у Києві, так і у передмісті. Коли на розгляд потрапила ділянка, яка була оцінена на основі нашого внутрішнього аналізу best-used, то у форматі малоповерхової забудови з’явився новий ЖК — Лавандовий. Цей комплекс включає квартири з терасами і дворикам, а також таунхауси», — наводять приклад у пресслужбі «Альянс Новобуд».

Прогноз

Ринок заміського житла не уникнув глобальних трендів на екологічність, життя ближче до природи. Та й загалом жителі українських міст-мільйонників демонструють деяку втому від життя у місті з його щільним трафіком, суєтою та тіснявою. Майбутнє ринку за концептуальним, продуманим, поліфункціональним житловим простором, що відповідає запитам цільової аудиторії та пропонує різноманітні формати для життя.

А ось потенціал типового багатоквартирного житла мас-маркету, зліпленого за образом та подобою київських висоток, вважає фахівець, чекає ще більше звуження. Таке житло морально застаріло і не може конкурувати з новими концептами.

Комерційний директор компанії «Інтергал-Буд» Анна Лаєвська прогнозує, що кількість угод та попит на заміські проєкти лише зростатимуть. Особливо на малоповерхові, мультифункціональні комплекси, де є все необхідне для комфортного життя, спокійного відпочинку та активного дозвілля.

Руслана Грабко оцінює зростання попиту на заміські формати у 15–20% згори з урахуванням тренду на віддалену роботу та запиту на життя поблизу справжньої природи.

Втім, застерігає Ольга Соловей, важливо звернути увагу на те, що різкий стрибок інтересу споживача до заміського формату нерухомості обмежується якістю розвитку інфраструктури Київської області. Залишаються невирішеними проблеми з електрикою та каналізацією, а також погіршується транспортна ситуація. Без вирішення цих проблем прогнозувати подальший масштабний розвиток.

Новини забудовників У житловому комплексі «Молодість» діють декілька акції. Наприклад, покупці можуть придбати однокімнатну квартиру другої черги всього 780$ за кв.м. Акція …

За даними Міністерства фінансів, станом на 11 листопада уповноважені банки з виконання держпрограми «Доступна іпотека 7%» підписали 1059 кредитних договорів на суму 916,73 млн грн (у т.ч. на первинному ринку — 24,42%, на вторинному — 75,58%). Загалом до уповноважених …

Статьи по теме
Новини
У Києві знизили тарифи на опалення для деяких категорій населення

Київська міська рада знизила вартість опалення для мешканців багатоквартирних будинків, які досі не уклали договір про надання комунальних послуг. Йдеться…

03 / 12 / 2021

Новини
Новорічна знижка в ЖК Orange Park

Новини забудовників У ЖК Orange Park діє новорічна знижка 10%. Скористатися пропозицією купити квартиру та заощадити можна з 5 по…

03 / 12 / 2021

Новини
Три дерева у центрі Києва стали ботанічними пам’ятками природи

На території Павлівського скверу оголосили три ботанічні пам’ятки природи місцевого значення: «Багатовіковий дуб Павлівського скверу», «Багатовіковий дуб Малишева» та «Багатовікова липа Венгринівського». Рішення під час…

03 / 12 / 2021

Новини
Група компаній DIM випустила реліз вірусних роликів до позиціювання «Живи більше»

Новини забудовників Група компаній DIM на своєму YouTube-каналі опублікувала вірусні ролики «Неандерталець» та «Середньовіччя», які є продовженням нового позиціювання забудовника…

03 / 12 / 2021