Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Скільки у Києві ЖК з закритою територією

15.07.2020

3м2 Редактор


У характеристиках нових житлових комплексів Києва часто фігурує пункт «закрита територія». ЛУН Місто порахував, який процент нових ЖК має огорожу. Від 2015 до 2019 року у Києві збудували 472 нових житлових комплексів. Понад половина з них мають повністю закриту територію — і від сторонніх, і від авто. І лише 18% неогороджені.

Пропозицію формує попит. Кияни часто надають перевагу закритим територіям, вважаючи їх більш безпечними. Така позиція не унікальна. Огороджені спільноти житлових комплексів, gated communities, є популярними у багатьох країнах світу — США, Британії, Бразилії, Аргентині, Мексиці, Південній Африці, Китаї. Закритими є цілі мікрорайони зі своїми вулицями, парками, ігровими та спортивними майданчиками.

Паркан асоціюється з безпекою, але дослідження ставлять безпечність огороджених спільнот під сумнів. Аналіз огороджених спільнот Південної Африки продемонстрував, що паркан не є гарантією відсутності таких злочинів як пограбування зі зломом, й у деяких випадках навіть провокує злочинну діяльність як вночі, так і вдень.

Закриті території сприяють сегрегації, розділенню на своїх та чужих. Колишній мер Барселони та екс-виконавчий директор Програми ООН з населених пунктів Хуан Клос каже, що gated communities породжують ворожість, підозрілість, соціальну напруженість і відчуття страху.

Рік тому у Лондоні заборонили окремі ігрові майданчики у всіх майбутніх житлових комплексах міста.

І ще паркани просто заважають дістатися з пункту А у пункту Б. На початку року на сайті Київради з’явилася петиція з проханням забезпечити безперешкодний прохід до станції метро. Шлях став незручним після того, як ЖК частково закрив свою територію.

Як же зробити територію безпечною без парканів? Кілька рішень під час воркшопу напрацювали команди «Агентів Змін» та «Архіматика».

  • Дбати про якісне освітлення території ЖК, так простір не вимиратиме у темну пору. Не допускати появу затемнених територій, темних кутків — вони є зручними тільки для нападів, пияцтва та вандалізму.
  • Вболівати за активний перший поверх будинків. Якщо вітрини магазинів та двері під’їздів будуть прозорі — так простір буде більш освітленим та добре проглядатиметься.
  • Спонукати до відкриття у комплексах затребуваних бізнесів — кафе, магазини, майстерні з якісним сервісом стануть магнітом для сусідів і мотивуватимуть їх проводити більше часу на території ЖК.
  • Встановлювати марковані камери спостереження та «тривожні кнопки». Люди будуть попереджені про відеоспостереження і це спонукатиме дотримуватися правил.
  • І головне — створювати простір, який мотивуватиме проводити час біля дому, знайомитися та спілкуватися з сусідами. Не обмежувати дозвілля подвір’я стандартним набором лавка-турнік-майданчик для малечі. «Проводити час серед знайомих тобі людей (хоча й не близьких) значно безпечніше, ніж серед незнайомців», — доходять висновку учасники воркшопу.
Статьи по теме
Новини
Стартував продаж квартир 9-го будинку житлового комплексу «Сирецькі Сади»

Новини компаній «Інтергал-Буд» почав продаж квартир у будинку № 9 житлового комплексу «Сирецькі Сади». Будинок матиме 24 поверхи та 3 секції. Загалом у будинку 348 квартир — 220…

15 / 01 / 2021

Новини
Відбудеться суд щодо земельної ділянки вартістю 111 млн гривень

Київська місцева прокуратура № 4 у судовому порядку вимагає повернути столичній громаді земельну ділянку у Дніпровському районі столиці вартістю майже…

15 / 01 / 2021

Новини
ЖК з додатковими корисними площами

3m2 підібрав ЖК передмістя, де забудовники потурбувалися про приміщення для зберігання речей за межами квартири. ЖК Park Lake City Адреса:…

15 / 01 / 2021

Новини
Економ-клас переживає занепад, а комфорт-клас виходить в лідери

Новини компаній Володимир Зубик, президент некомерційної Асоціації підприємств-будівельників «Інтергал-Буд» розповів про тренди столичного ринку нерухомості, характерних для 2020 року. Вони…

15 / 01 / 2021