Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Скільки у Києві ЖК з закритою територією

15.07.2020

3м2 Редактор


У характеристиках нових житлових комплексів Києва часто фігурує пункт «закрита територія». ЛУН Місто порахував, який процент нових ЖК має огорожу. Від 2015 до 2019 року у Києві збудували 472 нових житлових комплексів. Понад половина з них мають повністю закриту територію — і від сторонніх, і від авто. І лише 18% неогороджені.

Пропозицію формує попит. Кияни часто надають перевагу закритим територіям, вважаючи їх більш безпечними. Така позиція не унікальна. Огороджені спільноти житлових комплексів, gated communities, є популярними у багатьох країнах світу — США, Британії, Бразилії, Аргентині, Мексиці, Південній Африці, Китаї. Закритими є цілі мікрорайони зі своїми вулицями, парками, ігровими та спортивними майданчиками.

Паркан асоціюється з безпекою, але дослідження ставлять безпечність огороджених спільнот під сумнів. Аналіз огороджених спільнот Південної Африки продемонстрував, що паркан не є гарантією відсутності таких злочинів як пограбування зі зломом, й у деяких випадках навіть провокує злочинну діяльність як вночі, так і вдень.

Закриті території сприяють сегрегації, розділенню на своїх та чужих. Колишній мер Барселони та екс-виконавчий директор Програми ООН з населених пунктів Хуан Клос каже, що gated communities породжують ворожість, підозрілість, соціальну напруженість і відчуття страху.

Рік тому у Лондоні заборонили окремі ігрові майданчики у всіх майбутніх житлових комплексах міста.

І ще паркани просто заважають дістатися з пункту А у пункту Б. На початку року на сайті Київради з’явилася петиція з проханням забезпечити безперешкодний прохід до станції метро. Шлях став незручним після того, як ЖК частково закрив свою територію.

Як же зробити територію безпечною без парканів? Кілька рішень під час воркшопу напрацювали команди «Агентів Змін» та «Архіматика».

  • Дбати про якісне освітлення території ЖК, так простір не вимиратиме у темну пору. Не допускати появу затемнених територій, темних кутків — вони є зручними тільки для нападів, пияцтва та вандалізму.
  • Вболівати за активний перший поверх будинків. Якщо вітрини магазинів та двері під’їздів будуть прозорі — так простір буде більш освітленим та добре проглядатиметься.
  • Спонукати до відкриття у комплексах затребуваних бізнесів — кафе, магазини, майстерні з якісним сервісом стануть магнітом для сусідів і мотивуватимуть їх проводити більше часу на території ЖК.
  • Встановлювати марковані камери спостереження та «тривожні кнопки». Люди будуть попереджені про відеоспостереження і це спонукатиме дотримуватися правил.
  • І головне — створювати простір, який мотивуватиме проводити час біля дому, знайомитися та спілкуватися з сусідами. Не обмежувати дозвілля подвір’я стандартним набором лавка-турнік-майданчик для малечі. «Проводити час серед знайомих тобі людей (хоча й не близьких) значно безпечніше, ніж серед незнайомців», — доходять висновку учасники воркшопу.
Статьи по теме
Новини
Інвестори Аркади звернулись за допомогою до Олени Зеленської

Тринадцять тисяч сімей і вкладників банку «Аркада» ризикують залишитися без житла. З 29 травня інвестори ведуть безстрокову акцію протесту з метою відстояти фінансування будівництва…

07 / 08 / 2020

Новини
На території зоопарку відкриють паркінг

У вересні на території столичного зоопарку відкриють новозбудований паркінг на понад 400 авто. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи…

07 / 08 / 2020

Новини
Хід робіт в ЖК Києва в серпні

3m2 традиційно інформує про хід робіт в ЖК Києва. ЖК ТЕРЕМКИ На об’єкті ЖК Теремки компанії «Інтергал-Буд» ведуться такі роботи:…

07 / 08 / 2020

Новини
Ціни липня по класам житла у Києві у валюті

У липні середня вартість кв.м в новобудовах Києва склала 25 200 грн / кв.м, що на 100 грн більше ніж…

07 / 08 / 2020